יום א' | 23.5.21 | 10:22

עימות חריף פרץ בשידור חי בין אלון דוידי לפרשן הצבאי ניר דבורי

הראיון לתוכנית הבוקר עם ניב רסקין עלה לטונים צורמים במהלכו טען דוידי כי הפרשנים באולפנים דחפו לסיום המבצע. דבורי תקף אותו בחריפות. צפו.

מבצע שומר החומות הסתיים אומנם אבל כעת מתחיל הוויכוח הציבורי באשר להחלטה לסיים את המבצע לאחר 11 ימים מבלי להנחית מכה ניצחת על הטרור. בנוסף, בעיריית שדרות ממשיכים להוביל קמפיין תודעתי לשנות את המשוואה שהייתה עד כה על מנת שבירי הבא מרצועת עזה ישראל תגיב בחריפות כפי שעשתה זאת כאשר ירי על ירושלים וערי המרכז.

במסגרת המאבק התודעתי, ראש עיריית שדרות אלון דוידי שמוביל את הקמפיין עלה הבוקר להתראיין בתוכניתו של ניב רסקין שבו גם התארח ניר דבורי, הפרשן הצבאי של חדשות 12, אלא שדברים שאמר הרתיחו את דבורי. "זה מדהים איך מיום שלישי-רביעי בשבוע שעבר, אתם, הפרשנים, עשיתם קמפיין אגרסיבי כדי לסגור את המבצע" אמר דוידי ודבורי השיב:"אלון, זאת שערורייה מה שאתה אומר עכשיו. אני לא מכיר שהיה קמפיין כזה ולא מכיר אף אחד שדיבר ככה, אולי הפוך", השיב דבורי לדוידי, "זה ממש לא נכון. אתה לא יכול כל פעם להאשים את התקשורת. יש לך כתובת שהיא הפוליטיקאים. יש שר ביטחון, יש ראש ממשלה, תפנה אליהם".

"אתה לא תדבר ככה. התקשורת מלווה אותך, איתך בשדרות בטוב וברע", המשיך דבורי, "אנחנו מראים אתכם, מלווים אתכם, חוטפים איתכם את הרקטות. אני שכבתי לידך על הכביש כשירדו הרקטות. תפנה לכתובות שהיו צריכות להעלות את זה ולהמשיך את המבצע קדימה. אתה לא יכול כל היום לנהל קמפיין על הגב של התקשורת שאתה ניזון ממנה וחי ממנה. אם יש לך בעיה – תפנה למקבלי ההחלטות".

בהמשך הראיון דוידי חזר בו אלא שחשוב לומר כי אולי הוא טעה בניסוח אבל לא טעה בעיקרון כי כל מי שצפה בחדשות מסביב לשעון לא יכול היה להתעלם שכבר ביום השביעי למבצע החלו דיווחים שוטפים על תאריך היעד של המבצע. אז אולי הפרשן הצבאי דבורי עשה את עבודתו על הצד הטוב ביותר אבל זה לא אומר שלא הייתה אווירה של סיום המבצע. יתכן כי דוידי היה צריך להסביר לדבורי כאשר פחת הירי למרכז נוצרה אווירה מדינית שצריך לסיים, אילו הירי היה נמשך באותה אינטנסיביות לירושלים ותל אביב, קשה היה לראות איך המבצע הזה היה נעצר והפרשנים באולפן שישבו בצורה נינוחה כי כבר לא היה ירי לכיוון שלהם בהחלט תרמו את חלקם לאווירה.

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.