שבת , 30 מאי 2020

עזיבתו המפתיעה של ה'קוסם'

רגע לפני המשחק הרשמי הראשון בגביע הודיע הקפטן דודו פלס,  אחד השחקנים המשמעותיים בקבוצה על פרישה מכדורגל. "ירד לי כל החשק לכדורגל, גם האווירה מסביב לקבוצה השפיעה".

 

בעונה שעברה כשמכבי שדרות הייתה שקועה עמוק בתחתית הליגה הצטרף הקשר-חלוץ המנוסה דודו פלס והפך לשחקן המשמעותי ביותר במסע ההישרדות. כבר במשחקו הראשון בקרב תחתית כל כך קריטי במעלה אדומים הוא פרע שטרות, בפיגור 1:0 וללא השוער אלעד בן דוד שהורחק הוא הצליח לשחרר כדור אדיר לחיבורי הקורות, בחלוף מספר דקות הוא שיחזר את אותו הגול וקבע ניצחון יקר שגרם לתקשורת המקומית להדביק לו את הכינוי "הקוסם", מאז הוא הספיק להוסיף למאזנו עוד עשרה כיבושים שהעניקו לקבוצה מספר ניצחונות חשובים בדרך להישארות.

למרות שהשמיע בתום העונה קולות של פרישה מכדורגל, לקראת העונה הנוכחית כשהחל המאמן ממן לבנות את הקבוצה פלס היה הציר המרכזי בבניית הסגל, ממן היה משוכנע שסביבו אפשר לבנות קבוצה שתתמודד על כרטיס העלייה אבל כבר באימונים הראשונים כשהתגלו לא מעט בעיות במועדון בכל הקשור לתנאים הוא הביע חוסר שביעות רצון אבל בכל זאת המשיך להשקיע ולהגיע לכל האימונים. ביום שני שעבר במשחק אימון באשדוד זה כבר היה באוויר, פלס ירד לספסל ואמר כי "אין לו כבר כוח לכדורגל", למרות שהתייצב לאימון ברביעי, ביום חמישי כשעה לפני פתיחת האימון הוא הודיע בקצרה למאמן ממן כי החליט לפרוש מכדורגל. ההודעה שהוא שלח בקבוצת הווטסאפ הפתיעה רבים שניסו להבין את סיבת עזיבתו.

המאמן ממן הבין כי מדובר בעזיבתו של שחקן משמעותי ולפני העלייה לאימון לקראת משחק הגביע באשדוד היא כינס אותם לשיחה קצרה. "דודו ללא ספק שחקן משמעותי בקבוצה אבל למרות זאת אני בטוח שנסתדר, אני מאמין מאוד במשחק הקבוצתי שלנו ובחיבור שיש כאן, סביר להניח שיצורפו מספר שחקנים ואין לי בכלל ספק שיש לנו כאן קבוצה שתתמודד על העלייה" סיכם ממן.

פלס עצמו היה נשמע שלם עם ההחלטה בשיחה עם 'דין וחשבון' אבל רמז כי האווירה מסביב לקבוצה חיזקה עוד יותר את החלטתו "ירד לי כל החשק לכדורגל, גם האווירה מסביב לקבוצה השפיעה, יש כנראה בשדרות לא מעט אנשים שלא רוצים מספיק בהצלחת הקבוצה. אני מאחל הצלחה לחברים בהמשך העונה".

מגן שמאלי וחלוץ חתמו בשדרות

אחרי עזיבתם של מספר שחקנים בכירים שפינו לא מעט תקציב מכבי שדרות מתחזקת. הקבוצה סיכמה עם שני שחקנים מליגה א', הראשון הוא המגן השמאלי שמעון לוגסי תושב ב"ש שהצטרף בעונה שעברה לבית"ר כפ"ס מליגה א' דרום, גם את ההכנות לעונה הוא פתח אצל הקבוצה מהשרון אבל המרחק הקשה עליו, מזה שבוע וחצי שהוא מתאמן עם הקבוצה ומרשים מאוד. החתמה משמעותית נוספת היא הצטרפותו של החלוץ לירון ג'רבי מרמת השרון, החלוץ ששיחק בליגה א' והיה מבוקש אצל מספר קבוצות סיכם את תנאיו וצפוי לעמוד לרשות הקבוצה במחזור הראשון בליגה.

בתוך כך, גם במשחק הגביע נגד קרית מלאכי תחסר שדרות מספר שחקנים, מה שכן לרשות המאמן יעמדו שלושה השחקנים המקומיים זוהר קסאפו, גל אסולין ואליאור בן שטרית שחוזר מעונש הרחקה.

 

לכתבה הבאה:

קשיי גלישה באתר האינטרנט של עיריית שדרות

תושבים רבים שמנסים להיכנס מהבוקר לפורטל העירוני לא מצליחים להיכנס אליו. כך תצליחו להתגבר על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.