יום שישי , 29 מאי 2020

"סיירת התיקונים" בדרך אליכם

יוזמה ברוכה: עשרות מתנדבים כבר הצטרפו ל"סיירת התיקונים" הפועלת תחת היחידה הקהילתית. מטרתה: הגעה לבתים של מעוטי יכולת, קשישים ובעלי מוגבלויות וביצוע תיקונים ועבודות בבתים. דוידי: "זה מרגש וגורם לגאווה רבה לראות תושבים אכפתיים המסייעים האחד לשני".

ערב מרגש מאוד התקיים ביום שלישי השבוע בבית הידידות בשדרות. סיירת התיקונים של עיריית שדרות נחנכה במעמד ראש העיר, אלון דוידי, מחזיקת תיק הרווחה, אלונה רבינוביץ' ומנהל אגף הרווחה והשירותים החברתיים, אבי חליבה. הערב כלל חשיפה של התוכנית וחלוקת תעודות למשתתפי הפרויקט.

בימים של מחירים מאמירים וקשיי פרנסה, כל תקלה קלה בבית עולה לנו עשרות ומאות שקלים, אפילו רק לביקור טכנאי ללא תיקון. הדבר קשה עוד יותר כאשר מדובר על אוכלוסיות מעוטות יכולת, כגון קשישים, בעלי מוגבלויות והורים יחידניים שאין ביכולתם את האמצעים הפיזיים והכלכליים לעמוד בעלות התיקון.

במטרה לסייע לאוכלוסיות אלה, עו"ס ביחידה הקהילתית, ספרה סלומון, יצאה ביוזמה ראשונית לגייס ולהקים קבוצת מתנדבים אשר תיתן מענה לאוכלוסייה זו הזקוקה לתיקונים קלים בבית, כמו תיקוני אינסטלציה, עבודות קידוח, החלפת נורה, תיקוני צבע ותיקוני רהיטים (חשוב לדעת שהסיירת לא תוכל לבצע כל תיקון, יתכן ויידרש איש מקצוע באחריות הפונה). בזכות סיוע זה יצליחו המתנדבים לשפר לתושבים את רמת חייהם ורווחתם, ולהגביר את הסולידריות החברתית בקהילה.

כעת הסיירת מונה כ-30 חברים שחלקם כבר עובדים בשטח וחלקם עוברים תהליך הכשרה בעולם התיקונים הקלים ואחזקת הבית בהדרכתם של איש המקצוע אורן לישע והמחנך עדיאל חדד.

אז למי מיועד הסיוע? למשפחות אגף הרווחה בדגש על קשישים, אנשים עם מגבלה פיזית, עריריים והורים יחידניים. מערך המתנדבים מורכב מתושבי העיר, מכיניסטים ממכינת "בראשית" ומכינת "נחשון" ותלמידי כיתות ט' מהישיבה התיכונית.

"בשיח שלי עם התושבים עולה הרבה פעמים נושא העלויות הגבוהות שהם נאלצים לשלם עבור תיקונים מזעריים", סיפרה עו"ס ספרה סולומון. "מכאן הגיתי את הרעיון להקים את סיירת התיקונים פה בעיר. כשהוצאתי את הפרסום עבור הפרויקט הזה וגיוס המתנדבים, הייתי בספק להיענות של אנשים, אך להפתעתי הרבה האנשים פנו מיוזמתם ורצו להירתם למטרה חשובה זו עם רצון עז לסייע לאוכלוסיות אלה. אני רוצה להודות לאורן לישע ולעדיאל חדד על הדרכת המתנדבים ותרומתם הגדולה לפרויקט", הוסיפה.

ראש העיר, אלון דוידי, שנכח במעמד פתיחת הסיירת, אמר: "אני נרגש וגאה להיות ראש עיר של תושבים שאכפת להם האחד מהשני ומסייעים לאנשים הזקוקים לעזרה. שמעתי על אותם מתנדבים רבים, בהם תושבים, חניכי מכינת בראשית ומכינת נחשון ותלמידי הישיבה התיכונית שיגיעו לבתים עם ציוד עבודה ויסייעו בכל מה שנדרש לשיפוץ ותיקון.
מתנדבים יקרים, הרצון שלכם לעזור ולתרום ללא תמורה מרגש ומרחיב את הלב. תודה רבה ומיוחדת לעו"ס ספרה סולומון וליחידה הקהילתית על היוזמה והארגון ולאורן לישע שחנך את המתנדבים.
אני קורא לכולם לבוא ולהשתתף בפרויקט מיוחד וחשוב זה".

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.