שבת , 15 אוגוסט 2020
אוטובוס עולה על במפר בשכונת מ-3. הכרחי אך גורם לבעיות אצל הנהגים. צילום:אורי גבאי

נהגי אוטובוס משדרות: "סובלים מכאבי גב בגלל הבמפרים"

נהגי אוטובוס בתחבורה הציבורית בשדרות מתלוננים כי ריבוי פסי האטה מקשה עליהם את מסלול הנסיעה ופוגע בבריאותם. בעירייה לא מבינים את מהות הפנייה:"הבמפרים נועדו להגביר את הבטיחות בכבישים".

מזה תקופה ארוכה שנהגים בשדרות מתלוננים כי פסי האטה הרבים שהוצבו בכבישים העירוניים מסבים נזקים לכלי רכבם. עבור נהגי האוטובוס בתחבורה הציבורית שעושים את מסלול הבמפרים עשרות פעמים ביום זה כבר הפך לטענתם בעיה בריאותית.

חשוב לומר, במשך שנים הייתה מונחת תוכנית לבטיחות בדרכים ברחבי העיר במוקדים בעייתיים שבהם נהגים נוסעים במהירות גבוהה, לפני 4 שנים החלו בהצבת פסי האטה בצירי התנועה המרכזיים, כך למשל ברחוב יוספטל הוותיק בנו 5 פסי האטה לאחר שגם הצרו את נתיב הנסיעה לטובת חניות בצידי הכביש. רחובות בעייתיים נוספים שבו שמו דגש הם רחוב ירושלים בשכונת בן גוריון ורחוב יגאל אלון. לפני מספר חודשים נוספו במפרים גם בכביש העלייה בשכונת מ-3 ועד שכונת הנביאים וכן בכביש איפרגן. על פניו, צעד נכון ומתבקש אלא שבחלק מהמקומות נדמה כי הבמפרים נבנו לא במידתיות נכונה שכן אפשר להסתפק בגובה נמוך יותר וכך למנוע אפשרות לנזק לכלי רכב. דבר נוסף, לא מצאנו סימני הבלטה בצבע בולט (צהוב) ושלטים ברורים יותר על התקרבות לפסי האטה.

כך או כך, מי שטוענים לפגיעה בריאותית בשל הצבת פסי האטה רבים בציר אחד הם נהגי האוטובוס. "אנחנו סובלים מכאבי גב בגלל הבמפרים" טוענים נהגים, "אין לנו בעיה עם הרצון להגביר בטיחות אבל היה צריך לעשות את זה עם קצת יותר חשיבות. אין הגיון בציר אחד של 200 מטרים לדחוף 6 במפרים ועוד בגובה מוגזם" ציין אחד הנהגים.

"אנו רואים בהצבת המפרים בטיחות לפורעי חוק ונהגים שמשתוללים, אבל יש דרך לאכוף זאת, במסלול קו 1 יש קרוב ל40 במפרים ובממוצע נהג מבצע קרוב ל10 פעמים ביום את הקו הזה, זה אומר שנהג עולה 400 פעם ביום על במפרים, ועכשיו ניתן לעשות מכפלות, ובכך שאנו מסכנים את בריאותנו ונהגים כאבי גב מידי יום" טוענים נהגים בתחבורה הציבורית 'דן בדרום'.

לדברי הנהגים בעיה נוספת איתה הם נאלצים להתמודד היא באיסוף והורדת נוסעים בתחנות. "נדמה כאילו חוקי התנועה לא ברורים לנהגים שמחנים את הרכבים שלהם סמוך לתחנה ומונעים גישה בטיחותית לתחנה מה שמאלץ אותנו לעלות נוסעים שלא בבטחה. מדוע לא מבוצעת אכיפה שתמנע את הסכנה הבטיחותית".

בעיריית שדרות לא ממש הבינו את מהות הפנייה שכן לטענתם הבמפרים נועדו להגביר את הבטיחות למען כל המשתמשים בכביש.

לכתבה הבאה:

בלון גרם לדליקה גדולה בשדות נגב: תושבים של אחד הישובים פונו מבתיהם

גגהתקפת בלוני הנפץ לעבר ישובי העוטף נמשכה וגורמת לעוד ועוד דליקות נרחבות. בשדות נגב נחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.