מניחים את הכסף על הקרן

אנו חיים בעולם בלתי יציב. עובד שכיר יכול לאבד את פרנסתו בן רגע, ואילו העצמאי נאלץ להילחם בשיניו על עסק שהוא הקים. מטבע הדברים, אנשים רבים מחפשים אפיקי השקעה שונים שבהם יוכלו להגדיל את רווחיהם. חלק משכירים נכסים לאנשים פרטיים או ללקוחות עסקיים, ואחרים בוחרים להשקיע את כספם בקרנות נאמנות. האפשרות השנייה היא למעשה הזדמנות להשקיע בניירות ערך תוך הצטרפות לקבוצה של משקיעים.

מדוע אנשים מעדיפים להשקיע בקרנות נאמנות

קרנות נאמנות מספקות אפיק השקעה משתלם לכל מי שמעוניין להיכנס לעסקי ניירות ערך. ראשית, בניגוד להשקעות אחרות בבורסה, קיימת אפשרות להתחיל את ההשקעה בסכומים קטנים, מבלי לסכן חסכונות של שנים. שנית, קרן נאמנות מנוהלת בדרך כלל על ידי מומחים בתחום אשר יודעים איך להתנהל בשוק. ושלישית, ניתן להמיר את כספי הקרן לכסף מזומן בעת הצורך.

קרן למתחילים

החלטתם להשקיע בקרן נאמנות? אלה כמה דברים שעליכן להקפיד לעשות:

  • פונים ליועץ ההשקעות – בשלב הראשוני מבצעים עבורכם אפיון. יועץ ההשקעות שעמו תיפגשו, יתשאל אתכם לגבי אופי ההשקעה: איזה סכום אתם מוכנים להשקיע בקרן? לאיזו מטרה מתבצעת ההשקעה? האם אתם מעוניינים להשקיע כספים בסיכון גבוה או נמוך?
  • בחירת בית השקעות – לאחר שסוכמו כל המאפיינים, יש צורך לבחור בית השקעות. על פי רוב, ימליץ לכם יועץ ההשקעות על בית השקעות גדול ומנוסה אשר יודע המתנהל בשוק במשך כמה שנים טובות.
  • איך רוכשים את הקרן – ניתן לקנות את הקרן באמצעות העברה בנקאית.

כמה זה עולה?

ההשקעה בקרן מתחלקת לכמה תשלומים. דבר ראשון, עליכם לשלם תמורת דמי הניהול שמגדיר בית ההשקעות. גובה דמי הניהול נעים בין 1.2% ל-2%, בהתאם לתקנותיה של הקרן. כמו כן, אם תרצו לרכוש או למכור את קרן הנאמנות, תידרשו לשלם עמלה (בדומה לפעולות המתבצעות דרך גוף פיננסי).

להבדיל בין סוגי הקרנות

חשוב להבחין בין הסוגים השונים של הקרנות לפני שמבצעים את ההשקעה. אלה מן הנפוצים שבהם:

  • קרן מתמחה – מדובר בקרן שבה משקיעים 80% לפחות מכלל הנכסים במסגרת אפיק השקעה אחד.
  • קרן חו"ל – לקרן יש היתר להשקיע את כספיה בניירות ערך בחו"ל.
  • קרן גמישה – קרן אשר אינה כפופה לחוקים קבועים ומנהלה יכול לנהל אותה כרצונו.
  • קרן מחקה – מטרתה של הקרן לעקוב אחרי מדד כלשהו.
  • קרן כספית – קרן שנועדה להשקעות קצרות שאינן עולות על תקופה של 90 יום.
  • קרן ממונפת – קרן המיועדת למתקדמים בלבד, מכיוון שהיא בעלת רמת סיכון גבוהה.

בודקים את עניין ההשקעה לעומק

התייעצות עם איש מקצוע אינה פוטרת אתכם מלחקור את התחום באופן עצמאי. עשו שיעורי בית כדי להכיר את סוגי הקרנות הקיימים. נוסף על כך, במקביל ליועץ, בררו פרטים לגבי בתי ההשקעות הגדולים, לימדו על יתרונותיהם כדי שתוכלו לבצע את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם.

לחץ כאן לפרטים ולמידע נוסף

לכתבה הבאה:

צילום אווירי: עולם ומלואו של שירותים מקצועיים

צילום אווירי הוא לא רק תחביב שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר בקרב מטיסי רחפנים חובבניים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.