יום שישי , 29 מאי 2020

מחנה הקיץ "בוסטון שדרות" הגיע לשדה בוקר

מה עשו עשרות תלמידים משדרות ומדריכים אמריקאים במדרשת בן-גוריון שבנגב? מחנה קיץ בן שבועיים ובו שיעורי אנגלית ומתמטיקה, חוגים מיוחדים ומלא פעילויות חווייתיות.

במשך שבועיים שלמים בחודש אוגוסט נהנו 70 ילדים בכיתות ג'-י"ב משדרות ממחנה קיץ אוניברסלי "בוסטון-שדרות" במדרשת בן-גוריון שליד קיבוץ שדה בוקר.

מדובר על ילדים הנמצאים במהלך השנה במרכז קהילתי בוסטון-שדרות, שנקרא כך על-שם הקהילה מבוסטון שתורמת במהלך כל השנה  עבור הפעילות לבני-הנוער בעיר.

במחנה הקיץ הדריכו 15 מדריכים, כאשר 5 הם מהארץ, כולל בוגרי מחנות קיץ קודמים, ומדריכים מארה"ב, לימדו את התלמידים לימודי אנגלית ומתמטיקה. בנוסף לכך, כי אי-אפשר לצאת למחנה קיץ ללא פעילויות חווייתיות, זכו עשרות התלמידים במהלך המחנה לפעילות גופנית, רחצה בבריכה, חוגים כמו: כדורגל, כדורסל, אומנות, שחמט, זומבה, היפ הופ וסדנת בישול. מידי ערב נערכה לתלמידים פעילות ייחודית אחרת.

למרות שאחד החוקי המחנה אוסר על הילדים להשתמש בפלאפונים ומדיה נוספת במשך שבועיים, צורך זה לא הורגש בזכות הפעילות הענפה שהייתה במקום.

בתום שבועיים של מחנה, התקיימה מסיבת סיום בהשתתפות הורי החניכים. חלקם אף נשארו ללון עם ילדיהם במחנה ורק למחרת שבו לשדרות אחרי היום כיף בבריכה.

מי שהובילה את מחנה הקיץ ביד רמה היא חברת מועצת עיר ומחזיקת תיק המדע ואיכות הסביבה, סבטה שטרית, הפעילה בעמותת "עזרה לתושבי שדרות", שמתחזקת את מרכז "בוסטון-שדרות" במהלך כל השנה. "חלק מהמדריכים היו בעבר חניכים במחנה וכיף לראות אותם חוזרים לאותו מקום בכובע אחר, בוגרים יותר ומנוסים יותר", סיפרה שטרית. "רבים המקרים בהם בתום המחנה החניכים שומרים על קשר עם המדריכים, כולל המדריכים שבארה"ב, מנהלים איתם שיחות באנגלית ומתקשים להיפרד. זה מרגש מאוד. כמו כן חשוב לציין שרוב החיבורים נוצרים ונשמרים בזכות הפעילות במרכז קהילתי "בוסטון-שדרות" במהלך שנת הלימודים".

שטרית הקימה לפני כ-10 שנים את המרכז "בוסטון-שדרות" במטרה לבנות קהילה ערכית, חמה ותומכת בכל ילד לא תלוי בעדה שלו. מדובר מרכז בפתוח לכולם והמטרות שהוא שם לעצמו הן גיבוש, קירוב הילדים, פיתוח סובלנות אחד כלפי השני וטשטוש הפערים העדתיים בחברה ישראלית. "מחנה קיץ מסוג זה – אחד המקומות שמאפשר לקדם את כל המטרות בצורה מיטבית ביותר", אומרת שטרית.

עוד הוסיפה: "בהזדמנות זאת אני רוצה להודות ליהודים מקהילת בוסטון שתומכים בפרויקט במשך שנים, לעיריית שדרות, למדריכים המדהימים שעשו את עבודתם המסורה בהתנדבות מלאה, לילדים שנהנינו מהם כל רגע ולהורים שסמכו עלינו ושיחררו את אוצרותיהם לשבועיים מלאי למידה חווייתית וכיף".

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.