מה לעשות במקרה של תאונה ללא ביטוח

בישראל כיום כל נהג ונהגת העולים על הכביש בביטוח חובה, כשמו כן הוא חובה. לא כדאי לסמוך על המזל ולהגיד, לי זה לא יקרה, כי כמו שאנו יודעים, חוק מרפי לא עושה הבדלות ובדיוק כאשר נעדיף לדחות את חידוש ביטוח החובה בכמה חודשים, דווקא אז, נקלע לתאונת דרכים. תרחיש זה הוא לגמרי אפשרי ולא בדיוני. במקרה הטוב, יותר תיעצרו לבדיקה שגרתית בה השוטר יבקש לראות את ביטוח החובה שלכם ואתם תיתפסו עם המכנסיים למטה. על כן לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים, אך אם בכל זאת נתפסתם, יש לנו כמה עצות בשבילכם.

ביטוח חובה

ביטוח החובה למעשה מכסה את כלל המשתמשים בדרך העלולים להיפגע בתאונת דרכים, קרי, הנהג, הנוסעים והולכי רגל, אשר נגרמו להם פגיעות בגוף או בנפש. אך גם לכיסוי זה יש כמה תנאים והם כדלקמן: לא יכוסה מי שגרם לתאונה בכוונת תחילה, מי שעשה שימוש ברכבו לביצוע עבירת פשע, מי שנהג ברכב גנוב או לחילופין ללא רשות הבעלים, נהג הנוהג ברכב ואין לו רישיון תואם וכמובן, מי שלא רכש פוליסת ביטוח חובה.

מי מכסה את הנפגעים בתאונה ללא ביטוח חובה?

 

למעשה כל נהג המשלם על פוליסת ביטוח חובה, המדינה מרישה 5% מהתשלום לקרן מיוחדת הנקראת, "קרנית", היא למעשה דואגת לפצות נפגעים בתאונות שהיו מעורבים בהן כלי רכב לא מבוטחים, כמו כן, גם בתאונות פגע וברח בהן זהות החשוד במעשה אינה ידועה. בנוסף, המדינה תובעת את הנהג הפוגע במקרה של תאונה ללא ביטוח חובה, על הוצאות הפיצויים אותם הייתה צריכה לשלם לנפגעים מקרן "קרנית". אך לא די בכך, הנהג הפוגע צפוי להיתבע אזרחית ולשאת בכל עלות גובה הטיפולים הרפואיים של הנפגעים בתאונה, במקרה שכזה גם עו"ד ביטוח ממולח ככל שיהיה לא יצליח להוציא אותו מהצרה אליה נקלע, על כן מוטב פשוט לשלם את ביטוח החובה. במקרים מסוימים, אם אתם לא בעלי הרכב שבו נסעתם, אתם יכולים לטעון שלא ידעתם שאין ביטוח חובה, זה עשוי לעזור.

סוגים נוספים של ביטוחי רכב

קיימים ביטוחים נוספים הניתנים לנהג על ידי חברת הביטוח, מקיף וצד ג'. ביטוח  צד ג', למעשה מבטח אתכם גם מפני פגיעה במישהו אחר, דהינו, רכב אחר וממזער את כספי הפיצויים אותם תצטרכו לשלם לנהג הרכב הנפגע. לעיתים בתאונות קלות הנהגים מעדיפים לסגור ביניהם את הנזקים ללא עירוב חברת הביטוח, זאת מפני שכל דיווח על תאונה לחברת הביטוח עלול לייקר את הפוליסה בשנה הבאה ולא, לעבור לחברת ביטוח אחרת לא "יאפס" לכם את הרישום, זה טופס שכל חברות הביטוח מבקשות במועד החתימה על חוזה. בכל אופן, גם אם לא עירבתם את חברת הביטוח, עדיין רצוי שתתייעצו עם עורך דין ביטוח שידריך אתכם מה כדאי לעשות במקרה כזה. באשר לביטוח מקיף, מדובר על ביטוח הכולל גם לעיתים נזקים נוספים העלולים להיגרם לרכבכם, קרי, נזקי מזג האוויר וגם גניבה.

לכתבה הבאה:

צילום אווירי: עולם ומלואו של שירותים מקצועיים

צילום אווירי הוא לא רק תחביב שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר בקרב מטיסי רחפנים חובבניים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.