מבזקים
יום א' | 14.2.21 | 21:01

למרות שינוי הקריטריונים: בשדרות עדיין לא חוזרים ללמוד

בעקבות הודעת משרד הבריאות כי גם רשויות כתומות יוכלו החל ממחר (יום ב') להחזיר את מערכת החינוך נוצר בלבול גדול. בעיריית שדרות מבהירים כי אומנם שדרות הפכה לכתומה אך לא עומד בקריטריון שנקבע. ההורים יסתפקו בינתיים במתכונת מגוחכת וקוצרת של שעתיים בקפסולות. 

הורים רבים שמחו הערב (א') לשמוע את הבשורה שהגיעה ממשרד הבריאות על שינוי הקריטריונים שיאפשר להחזיר לפעילות רחבה יותר את מערכת החינוך בערים כתומות אלא שלפחות בשדרות השמחה הייתה מוקדמת משום שהעיר עדיין לא הגיעה לציון הנדרש של 6.5 ברמזור. כמו כן, פרמטר נוסף זה חיסון של התושבים מעל 60%. עד היום התחסנו בעיר 10,645 תושבים ותושבים במנה הראשונה, שהם 44% מאוכלוסיית היעד. 7,053 תושבים כבר קיבלו את המנה השנייה.

"מצד אחד אנחנו שמחים שבמשרד הבריאות קיבלו קצת שכל להבין את המצוקה העצומה והבלתי אפשרית שאנחנו ההורים נמצאים" אומרים הערב הורים משדרות. "מצד שני גם כאשר מחליטים החלטה להקל מקבלים החלטה חלקית".

את ההחלטה קיבל משרד הבריאות על רקע דרישתם של מספר ראשי ערים כתומות, שלא הסכימו להשלים עם המצב הקיים ודרשו לגבש פתרון ראוי בצל מצב התחלואה. במשרד הבריאות עדכנו את ראשי השלטון המקומי שכבר היום תצא רשימה מעודכנת, ובה הערים הנוספות שיוכלו לפתוח את מסגרות החינוך בהתאם לתכנית הרמזור.

"זו בשורה ענקית לתלמידי והורי ישראל", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. "אני מודה לשר הבריאות על קבלת מתווה השלטון המקומי. פתיחת הלימודים צריכה להתבצע בפיקוח הדוק, תוך בדיקות ובאופן דיפרנציאלי לפי נתונים עדכניים", הוסיף.

בתוך כך, הבוקר התבשרו בעיריית שדרות כי העיר ירדה מרשימת הערים האדומות אך עדיין הציון של שדרות כעיר כתומה גבוה ועומד על 7.2, ככל הנראה המדד צפוי מחר להתעדכן אבל כל עוד המצב הוא כזה, ההורים בשדרות והתלמידים לא ייהנו מהמתווה "המקל" של משרד הבריאות.

About אורי גבאי

לכתבה הבאה:

החשוד באונס נערה במלונית קורונה התגורר זמנית בשדרות

הבוקר (יום ו) הותר לפרסום כי במקרה שמזעזע מדינה שלמה חשוד צעיר משדרות. בעירייה מבהירים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.