יום ב' | 10.5.21 | 18:00 | עדכון אחרון: 19:52

כצפוי: הלימודים מחר בוטלו, נמשכים מטחים כבדים על שדרות והעוטף

במערכת הביטחון נערכים למספר ימים מתוחים ולכן כבר עתה התקבלה החלטה בנוגע למערכת החינוך. בשדרות מעודדים תקיפה רחבה ברצועת עזה. רקטה התפוצצה סמוך למגרש כדורגל. עדכונים שוטפים כאן. 

זה היה באוויר בימים האחרונים ולפנות ערב ארגוני הטרור מימשו את איומיהם באשר למתיחות בהר הבית והחלו במטחים כבדים לעבר מרחב ירושלים, אשקלון, שדרות ויישובי העוטף. גם באזור נתיבות ואופקים נערכים לאפשרות של ירי לכיוונם.

בשעה האחרונה נמשכו המטחים, רובם מיורטים על ידי כיפת ברזל, רקטה אחת התפוצצה סמוך למגרש כדורגל של אחד הקיבוצים שבו בשעה זו היו אמורים לשחק ילדים אך החלטה מוקדמת לבטל כל פעילות מנעה אסון.

רקטה סמוך למגרש כדורגל באחד הישובים
רקטה סמוך למגרש כדורגל באחד הישובים

עוד אנחנו מדווחים מבית חולים ברזילי כי תושבת שדרות בת 53, פונתה לבית החולים ברזילי עם חבלה בפניה, לאחר שנפלה בזמן אזעקה. מצבה קל. בנוסף מדווח מד"א: חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח ברזילי מגזרת שדרות 4 נפגעים, בהם: גבר בן 49 עם פציעות מרסיסי זכוכית בפנים ובגפיים בהכרה מלאה, ובנוסף שלושה נפגעי חרדה.

אחרי איפוק שנמשך מספר שבועות, מדיניות ההכלה הסתיימה סוף סוף עם תקיפות של צה"ל. בקרב התושבים משדרות יוצאים קריאות להחריף את המתקפה על רצועת עזה. "הגיע הזמן להשיב את ההרתעה, מוכנים לשבת שבוע בממ"ד בשביל ללמד את ארגוני הטרור לקח".

 תוצאות החיסול ברצועת עזה. צילום: רשתות תקשורת ברצועה

צפו בתיעוד החיסול ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

בתוך כך, בעיריית שדרות מפרסמים את רשימת ההגבלות בעקבות הערכת מצב, ההגבלות הבאות יחולו מיום שני, 10.5.2021 בשעה 19:00, עד ליום שלישי, 11.5.2021 בשעה 18:00: עוטף עזה, מערב הנגב, מערב לכיש, לכיש, מרכז הנגב ודרום השפלה:

התקהלויות ושירותים: בשטח פתוח – עד 10 אנשים. במבנה – עד 50 אנשים. במבנה הפועל על-פי התו הירוק – עד 100 אנשים. מקומות עבודה: ניתן לקיים פעילות בתנאי שקיים מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו בזמן ההתגוננות. פעילויות חינוכיות: אין לקיים פעילויות חינוכיות במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות.
בשאר הארץ חלות רק הגבלות הממשלה לתקופת הקורונה.
כמו כן, התקינו את האפליקציה החדשה של פיקוד העורף  למכשירי אנדרואיד לחצו     למכשירי אפל: לחצו

כוחות משטרה מתוגברים 

כוחות גדולים של המשטרה ובהם חבלנים ולוחמי מג"ב, פועלים מאז שעות הצהרים ברחבי מרחב לכיש, בערים ובישובים, על מנת לתת מענה מהיר לאירועי השגרה והחירום, כאשר המשימה המרכזית הנה שמירה על בטחון הציבור והצלת חיים.

 כוחות משטרה בכניסה לשדרות

מפקד מרחב לכיש, ניצב משנה ברק מרדכי, נמצא בשטח ועומד מקרוב על היערכות כוחות המשטרה בכלל גזרות המרחב. חבלני המשטרה פועלים בכלל הזירות בהם זוהו נפילות.

אנו קוראים לתושבים להישמע להנחיות השוטרים בשטח, להימנע מהגעה לאתרי הרס ולהיות קשובים להנחיות פיקוד העורף.

 הערכת מצב הערב בחמ"ל העירוני בשדרות עם ראש העיר דוידי וצוותי העירייה
 
 
 

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.