יום חמישי , 9 יולי 2020

כדאי לי לרכוש רכב ספורטיבי משומש או חדש? (ניקוי ריפודי רכב)

בין אם אתם אוהבי מכוניות הטורבו שיש בימינו, או שמא אתם דווקא משתייכים לאסכולה הישנה של חובבי הספורטיביות (מישהו אמר GTI205?), כדאי לעשות חושבים לפני שרוכשים רכב ספורטיבי משומש. מה יהיה מומלץ לבדוק?

חלקנו חולי שטח מוצהרים וחייבים SUV 4X4 בחנייה, בעוד שעבור חלקנו ממש לא חשוב סוג הרכב שחונה תחת חלון הבית. בין אלו שלא משנה להם לבין אוהבי השטח והעפר, ישנם הנהגים שאוהבים את האדרנלין הכרוך בנהיגה ספורטיבית. כידוע לכולנו, רכבים ספורטיביים עולים יותר. ואנחנו לא מדברים על המחירים שלהם בהכרח.

מדוע התחזוקה של רכבי ספורט יקרה יותר?

מעבר לכך שרכבים ספורטיביים תמיד יהיו יקרים יותר מרכבים אורבניים, התחזוקה של רכבי ספורט תמיד תהיה יקרה יותר מאשר תחזוקה של רכבים משפחתיים. ואנחנו לא מדברים על ניקוי ריפודי רכב או על כל תחזוקה אחרת, שנחשבת יחסית זולה. מעבר לכך שהחלפים של רכבים ספורטיביים יקרים יותר, אם מוסיפים על כך את העובדה, שנהגים אשר נוהגים ברכבים אלו בדרך כלל לא ממש מרחמים על הרכבים, נקבל תוצאה של רכבים אשר התקלות בהם יותר שכיחות וגם יותר יקרות.

בשורה התחתונה, ככל שנלחץ חזק יותר על דוושת הגז ברכב וננהג ספורטיבי יותר, יהיה סיכוי גבוה יותר שנאיץ את הבלאי הטבעי של הרכב. לדוגמה, אם צמיגים של רכב משפחתי יכולים להחזיק מעמד גם 3 שנים ומעלה, הרי שברכבים ספורטיביים שנוהגים בהם "חזק", הצמיגים יתבלו מהר יותר בדרך כלל. כעת, לשאלתנו: כדאי לי לרכוש רכב ספורטיבי משומש?

מה בודקים לפני רכישת רכב ספורטיבי משומש?

נכון, הנראות של הרכב היא חשובה, אבל היא לא הכול. זה שהבעלים הסתייע בשירות של ניקוי ריפודים יומיים שלושה לפני שהגעתם, לא בהכרח אומר שהרכב מתוחזק מבחינה מכאנית. לכן, תמיד יהיה מומלץ לקפוץ למכון בדיקת מכוניות.

רגע לפני שאתם מוציאים 400-500 ₪ על בדיקת רכב במכון מורשה, כדאי יהיה לבדוק שהרכב רשום על שמו של מי שטוען שהרכב שלו (האיש אשר מוכר לכם את הרכב). הרכב רשום על שמו? מצוין. ווידאתם שכנראה לא מדובר בסוחר רכבים.

רכישת רכב ספורט מסוחר – כדאי או לא?

אוקי, זו שאלה טריקית. ישנם רכבים שפשוט אין לה שוק מוצלח, ככה שאנשים מוצאים עצמם מוכרים את הרכב לסוחרים. אם מדובר על סיטרואן ספורטיבית או באיזו אלפא רומיאו ישנה, יש סיבה לכך שהיא הגיעה לסוחר. או שהרכב עבר תאונה, או שפשוט הבעלים לא הצליח למכור את הרכב במשך תקופה ארוכה.

כך או כך, בכל מקרה אל תוותרו על בדיקה במכון מורשה. ודבר אחרון, זכרו שלפעמים סוחרי רכבים קונים מכוניות שעברו תאונות, משפצים אותם ומוכרים כאילו לא אירע דבר. הזהרו ובדקו בשבע עיניים. בשורה התחתונה? רכבים ספורטיביים מומלץ לקנות רק לאחר בדיקה אצל המוסכניק או במכון, במיוחד אם הם משומשים.

חברת מאסטר קלין המובילה בשירותי ניקיון כגון: ספות, שטיחים, רכבים מזרונים ועוד במחירים המשתלמים ביותר.

לכתבה הבאה:

מה לעשות במקרה של תאונה ללא ביטוח

בישראל כיום כל נהג ונהגת העולים על הכביש בביטוח חובה, כשמו כן הוא חובה. לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.