יום רביעי , 3 יוני 2020

טורניר שחמט עירוני מוצלח התקיים השבוע בעיר נתיבות

מזה כארבע שנים פועלת בעיר נתיבות קבוצת שחמט לתלמידי העיר נתיבות. את החוג מלווים חבר מועצת העיר ירון סמימי שרתם את עמותת השחמט צל”ש (צעירים לומדים שחמט) ומאמן השחמט המקצועי שלומי בן חיים

כחלק מאותה פעילות עירונית שכללה גם השתתפות בטורנירים מחוזיים וארציים בהם תלמידי נתיבות הביאו השגים מרשימים התקיים הערב בפעם השנייה טורניר שחמט עירוני במתחם הצים סנטר בנתיבות. הטורניר שהתחלק לשני מקצים- מתחילים ומתקדמים היה מותח ומרגש וכלל משתתפיו קיבלו בסיום תעודת הוקרה ומדליה והמקומות הראשונים זכו בגביעים מרשימים.

במקצה המתחילים במקום הראשון זכה הלל כהן, במקום השני אברהם טויטו ובשלישי אברהם ישראלי.במקצה המתקדמים זכה במקום הראשון אמיתי אבינועם, במקום השני בניה למפרט ובמקום השלישי אורי ממן.

אלו הדברים שאמרה בסוף הטורניר תהילה חורי, אמו של אליה המשתתף בחוג השחמט: "במהלך השנה, בכל יום שלישי בין השעות 16:00-18:00 נפגשו ילדים בגילאים שונים לחוג שחמט מאתגר ומעניין במיוחד  בהובלתו של המדריך שלומי בן חיים במהלכו נחשפו הילדים לכללי המשחק ואסטרטגיות חשיבה שונות, נפגשו עם קבוצות שונות בארץ, השתתפו בתחרויות שונות והיום שאנו בסיום השנה נערך טורניר שחמט עירוני מכובד במיוחד.

זה המקום להודות למדריך שלומי בן חיים המדהים על כל ההשקעה, ההכוונה, והאמונה שהוא מעניק לכל אחד וכן לחבר מועצת העיר- ירון סמימי על היוזמה המבורכת להקמת חוג זה וכן על ההשקעה במהלך כל השנה להצלחתו.  לילדנו היקרים-מאחלים לכם שתמיד תשאפו מעלה מעלה ותקצרו הצלחות-כי "השמיים הם הגבול…" ניפגש אי"ה בשנה הבאה לעוד שנה של התפתחות, למידה ומצוינות".

ירון סמימי– חבר מועצת העיר אמר בסיום הטורניר את הדברים הבאים: "נושא השחמט יקר לליבי ואני מבין את המשמעות הרבה שטמונה בלימדו, הטורניר היה מרגש ומשמעותי ואנו נמשיך לעלות את המודעות למשחק השחמט בעיר נתיבות. כמו כן נמשיך לפעול על מנת לשלב את השחמט בתוכנית הלימודים והקמת טורנירים עירוניים ובזאת לגרום באופן משמעותי לקידום החינוך והמציונות בעיר נתיבות.

הייתי רוצה לנצל את הבמה ולהודות למספר אנשים חשובים שבזכותם הגענו תוך שנתיים לרמה כה גבוהה במשחק השחמט,לרוה"ע יחיאל זוהר ולעיריית נתיבות,לראובן פיניש- מהמחלקה לתרבות תורנית, לתמר בונה– רכזת קהילת "נתיבים" על התמיכה ונתינת מקום הפעילות לקבוצה ובכלל, לעמותת צל"ש– צעירים למען שחמט, על התמיכה במהלך השנה, למאמן שלומי בן חיים שהחדיר בילדים מקצועיות וערכיות מדי שבוע,וכמובן למתחם הצים סנטר ולמנכ"ל עדי זמיר שלקחו את החסות על הטורניר זאת הפעם השנייה ומימנו את כלל הפירסום, המדליות והגביעים.

אחרונים חביבים הינם הילדים עצמם שהשקיעו שעות אימון רבות ולקחו ברצינות רבה את התחרות ובזכות זאת הביאו הישג חסר תקדים וזכו במקום הראשון בארץ.

כעת אנו עמלים על הרחבתהחוג לקראת שנת הלימודים הבאה והוספת קבוצה שלישית נוספת. בנוסף יש לנו רצון לפתוח קבוצה בוגרת של בנות בגילאי 10-12 (פרטים נוספים ינתנו בהמשך בקבוצת הפייסבוק "צריכים משהו נתיבות").

 

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.