יום רביעי , 1 אפריל 2020
איפראימוב נואם אתמול בכנסת.קורא להכיר בילדי עירו נפגעי פעולות איבה

ח"כ איפראימוב: "להכיר בילדי שדרות כנפגעי פעולות איבה"

בנאומו אתמול בכנסת ח"כ הטרי משדרות קרא לממשלה לעשות צעד מקל עבור הורים שחייבים לטפל בילדים שלהם שסובלים מחרדה מתמשכת. "אם הממשלה לא שמה את ילדינו בעדיפות ראשונה למציאת הפתרון למצב הביטחוני כנראה שלא יהיה מנוס, נצטרך להכיר בכל ילדי שדרות ועוטף עזה כנפגעי פעולות איבה!".

בצל הבעיות בהעברת התקציבים למרכזי החוסן בשדרות וישובי העוטף ביקש חבר הכנסת מרק איפראימוב (ישראל ביתנו), תושב העיר שדרות להעביר בחקיקה הכרה בילדים שמתמודדים עם מציאות ביטחונית של ירי טילים ואזעקות כבר 18 שנים- כנפגעי פעולות איבה.

כידוע, מרכזי החוסן מעניקים טיפולים ומסייעים משמעותית אבל גם השירות שהם מעניקים מוגבל בפרק זמן שלא יותר מ-24 טיפולים. מה עושה מי שזקוק לעוד טיפולים ופעילויות נוספות שיכולים לחזק אותם? "אנחנו הורים לילד שסובל מחרדה מתמשכת, עברנו את מרכז חוסן והתוצאות היו מדהימות אבל מה לעשות שהמציאות לא משתנה והילד שוב נכנס לחרדות וזקוק לעוד ועוד טיפולים אפילו יותר מורחבים שעולים הרבה כסף, לצערי זה נופל עלינו" תיאר אחד ההורים משדרות סיטואציה שאיתה מתמודדים תושבים רבים.

כאמור, בנאומו מעל דוכן הכנסת קרא ח"כ איפראימוב שמכיר את המציאות מקרוב לעשות צעד משמעותי יותר עבור התושבים שחיים תחת מתקפת טילים מתמשכת. "לנוכח המצב הקבוע, שכנראה לא הולך להשתנות, גם ביום זה ברצוני לגעת בעניין שגרת חירום מתמשכת שמתקיימת בדרום הארץ. גם לאחר מערכה האחרונה תחושת התושבים לא השתנתה. אלא להיפך התעצמה התחושה כי כנראה עבור ממשלת ישראל מצבם הנפשי והבריאותי של ילדי עוטף עזה פחות מעניין. דמיינו לעצמכם, דור שלם גדל במציאות הזויה, כבר יותר מ-18 שנה עברו מאז שהתחלנו לקבל רקטות מהשכנים שלנו. ילדים שלא חוו מציאות אחרת, שכל עולמם מסתכם בלחץ נפשי קבוע בצל חיפוש מקום מסתור בכל זמן נתון. בת שלי בת 12 לא מוכנה לישון עם חלון פתוח, לא מוכנה לעזוב את היד שלי בזמן שמטיילים ברחבי העיר. אנחנו נזהרים מרעש מיותר, כי כל דבר עלול להכניס אותה לפאניקה".

 איפראימוב מבקר בשבוע שעבר במרכז ההפעלה, הפעם כחבר כנסת.

בהמשך דבריו הוסיף איפראימוב: "המצב העגום זה דורש משאבים רבים להתמודדות עם הקשיים. אם הממשלה לא שמה את ילדינו בעדיפות ראשונה למציאת הפתרון למצב הביטחוני, אזי הממשלה מחויבת להעביר מירב התקציבים והשירותים לטיפול בבעיות הללו. כנראה שלא תהיה מנוס, נצטרך להכיר בכל ילדי שדרות ועוטף עזה כנפגעי פעולות איבה! אבל!!!! המצב הוא אחר. למרות ההבטחות, עד היום מרכזי החוסן לא קיבלו את התקציב שיועד עבורם. והתקציב זה עדיין לא מספיק".

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.