חושבים על רכב לנהג החדש שלכם? שימו לב

אם יש לכם נהגים צעירים בבית, או כאלה שאו טו טו עוברים טסט, אתם בטח כבר חושבים על רכב בשבילם. משהו קומפקטי ולא יקר במיוחד, אבל שיהיה, איך לא, מגניב. מן הסתם הילד רוצה מכונית יוקרתית, ולא בדיוק ישמח כשתגררו אותו למגרש המכוניות יד שנייה, אבל יש פה שיקולים של תקציב ובטיחות, כי מדובר בנהג חסר ניסיון שמן הסתם ידפוק את האוטו לפחות פעם אחת בשנה הראשונה (וזה אם יש לכם מזל).

התקציב הוא הרווח בין החלום שלהם ליכולת שלכם

מן הסתם הילד חולם בלילות על פרארי חדשה ונוצצת שאותה הוא יחנה בנון שלנטיות בחניה של התיכון. אז מן הסתם פרארי זו לא תהיה, אבל גם אם גולשים לאופציות ריאליות יותר, אתם צריכים לקחת בחשבון שככל שמדובר בנהג חדש, אתם צריכים לקחת בחשבון את התוספת המשמעותית שהיא – הביטוח. ביטוח לנהג חדש זה ממש לא מה שאתם משלמים בתור נהגים וותיקים. ביטוח רכב לנהג צעיר יקר משמעותית מכיוון שחברות הביטוח צריכות לקחת בחשבון את חוסר המיומנות שלו כנהג, את תהליך לקיחת ההחלטות שלו בכביש (שמן הסתם, לפעמים מסבכות אותו בתאונה), חוסר המיומנות שלו בחנייה (מה שמעלה את פוטנציאל השריטות ודפיקות האוטו) – ועוד.

 

האם באמת מכונית יד שנייה עדיפה על מכונית חדשה?

פעם נהגו לחשוב שלנהג החדש קונים רק רכב יד שנייה, עדיף ממש ישן וזול, כדי שגם אם יכסח אותו לפחות זה לא יכאב לנו בלב. הבעיה היא שרכבים ישנים הם לא בטיחותיים מספיק. המכוניות החדשות של השנתיים האחרונות מגיעות כבר עם מערכת בטיחות אוטונומית באופן חלקי או מלא, שמגוננת מאד על הנהג הצעיר. המערכת הזו עוזרת לו להשתלב בתנועה באופן בטוח יותר, מתריעה בפניו כשהוא שוכח לאותת, להדליק אורות, כשהוא מתקרב מדי לרכב אחר, כשהולך רכב נמצא בקרבה סמוכה מדי לאוטו. במערכות הגנה עם אוטונומיה מוחלטת, יש התערבות מעשית גם בנהיגה עצמה, בהסטת ההגה ובבלימת חירום. כל אלה גם שומרים על חייו של הנהג הצעיר, וגם מוזילות מאד את הביטוח. רכבים ישנים הם בעייתים לטיפול ותיקון, מכיוון שלפעמים אין בנמצא חלקי חילוף עבורם, ואז הביטוח נאלץ להכריז עליהם כטוטאל לוס, ולכן מלכתחילה הביטוח של רכבים ישנים יקר יותר. תוסיפו לכך את הביטוח היקר לנהג החדש, ותקבלו מחיר גבוה מאד. לכן, עשו את החישוב שלכם בצירוף כל הנתונים: כמה האוטו עולה, כמה הביטוח שלו עולה, מה רמת הבטיחות שלו, מה היא צריכה הדלק שלו – ועוד. על פי נתונים אלה תחליטו איזה רכב הכי כדאי לקנות ולקחת בחשבון שהתעריף של ביטוח רכב לנהג צעיר עולה באופן יחסי עם שווי הרכב ויכול להגיע ל -5% משווי הרכב.

מכוניות מירוץ ורכבי שטח מהווים סכנה עבור נהגים חדשים

רכב שטח אומנם נראה מאד יציב, אבל הגובה שלו עלול להיות מלחיץ עבור נהג לא מיומן במיוחד בחניות כשלא רואים את הפרונט של הרכב, מה גם שאחיזת הכביש של רכב כזה לא בהכרח טובה מאד, למרות שזה נראה כך בגלל המאסיביות, גם רכב ספורט הוא בעייתי לנהג הצעיר מכיוון שמד המהירות שלו, שיכול לזנק תוך שניות להרבה מעל מאה עשרים, יכול לגרות את הנהג לדהור עם הרכב בכבישים, מבלי שיש לו את המיומנות לשלוט בו.

לכתבה הבאה:

צילום אווירי: עולם ומלואו של שירותים מקצועיים

צילום אווירי הוא לא רק תחביב שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר בקרב מטיסי רחפנים חובבניים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.