יום שלישי , 11 אוגוסט 2020
דוידי מלווה את ביתו לבי"ס בשבוע שעבר. פיתרון נהדר להורים.

חוזרים לגן: עיריית שדרות מציגה תוכנית למצוקת ההורים

החזרת גני הילדים החל מחר במתכונת שמציעה הממשלה לא מאפשרת להורים רבים לחזור לעבודה. בעיריית שדרות הגו רעיון יצירתי נהדר.

שבוע לאחר חזרת בתי הספר לפעילות בכיתות א'-ג' וכן בחטיבה העליונה, מחר (יום א') יחזרו גם גני הילדים ובעיריית שדרות עמלו בימים האחרונים על מתן פתרון יצירתי משלהם לבעיה שמטרידה הורים רבים שעדיין לא יכולים לחזור לעבודה בשל המתווה שהציגה הממשלה.

כידוע, לפי המתווה של חזרה לשגרה, כיתות הגן יחולקו לשניים כך שבחצי שבוע תלמד קבוצה אחת ובחצי השני תלמד הקבוצה השנייה. באופן טבעי הדבר יצר בלבול גדול בקרב ההורים שזעמו על כך שהם ייאלצו לחזור חלקית לעבודה ולהסתפק בשכר חלקי דבר שיקשה עליהם לשרוד כלכלית. עוד נציין כי לאורך כל התקופה ברור לכולם כי החזרת המשק לפעילות מלאה תלויה במערכת החינוך אבל במתכונת הנוכחית הורים רבים ימשיכו להישאר בחל"ת ולמעשה המדינה לא עשתה הרבה בכך.

בשדרות לא נותרו אדישים, ראש העיר אלון דוידי וסגנו אלעד קלימי הבינו מאוד את מצוקת ההורים והגו פתרון ששימח הערב הורים רבים. אומנם עדיין לא ברור כיצד ומתי זה יבוצע אבל עצם הנכונות להחזיר את מערכת החינוך לסוג של פעילות מלאה תסייע משמעותית להורים.

כאמור, ילדי הגנים בשדרות ישהו בגן כל השבוע ולא רק 3 ימים – בהנחיית ראש העיר, אלון דוידי, הכשירה העירייה מבנים ציבוריים לטובת מסגרות לימוד משלימות עם סייעות ומדריכים/ות על מנת שילדי הגנים יחזרו לשגרה וההורים יוכלו לעבוד. עוד בשורה שיוצאת הערב מלשכת ראש העיר שביום שלישי, חופש של ל"ג בעומר הגנים יפעלו באמצעות הסייעות.  כמו כן, החל מיום שני יופעל יום לימודים ארוך עם תוכנית ההזנה עד השעה 16:00.

 

אנו שמחים לבשר על פתיחתם מחר, יום א', 10/5, של גני הילדים בגילאי 3-6.
גני הילדים יפעלו בשדרות לפי המתווה שקבעו משרדי הבריאות והחינוך, מ-7:55 בבוקר ועד 16:00 אחה"צ בימים א'-ה'. ביום ו' מהשעה 7:55 בבוקר ועד 12:00.
שימו לב, שמחר הגן יסתיים בשעה 14:00 ולא תהיה הזנה.
בהנחיית ראש העיר, אלון דוידי, דאגה העירייה למסגרות לימוד משלימות עם סייעות ומדריכים/ות, כך שילדי הגן ישהו כל השבוע במסגרת לימודית ולא רק 3 ימים.
ל"ג בעומר – הגנים יהיו פתוחים עבור הילדים. ביום זה יעבדו הסייעות בלבד.
בנוסף, העירייה דאגה בשבוע שעבר למסגרות לימוד עבור ילדי צוותי ההוראה, שיתווספו לילדי עובדי מערכת הבריאות.

לכתבה הבאה:

בשורה לעיר שדרות לקראת פתיחת שנת הלימודים

לקראת פתיחת שנת הלימודים וההיערכות ללמידה מרחוק: קבוצת פרטנר מחברת את העיר שדרות לתשתית הסיבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.