יום חמישי , 28 מאי 2020
בית משפחת לוי

זהירות! קצר חשמלי

מעצבת החינות משדרות חן לוי שהתה עם לקוחות בחדר המדידות כשלפתע המזגן הביתי עלה באש והחריב בדלקה את כל הקומה העליונה של הדירה ואת האביזרים יקרי הערך של העסק. במקרה אחר בעלת עסק לבניית ציפורניים גילתה בזמן שהיא עם לקוחה שמכונת הכביסה עולה באש. בשני המקרים מדובר בקצר חשמלי.

חן לוי משדרות אירחה בשבוע שעבר בסטודיו הביתי שלה לתלבושות ואביזרי טקס חינה בני זוג שעומדים להתחתן כשלפתע החל לעלות עשן מכיוון המזגן הביתי, מהר מאוד היא הבינה כי היא ואורחיה בסכנה של ממש, הם עזבו מהר את הקומה השלישית של הבית שתוך דקות עלתה בלהבות. רק לאחר שכוחות הכיבוי הצליחו לכבות את האש התברר גודל הנזק ובכלל גודל הנס משום שהם הצליחו לחלץ את עצמם בזמן.

"אני יושבת עם הלקוחות שלי והיה קצת חם אז הדלקתי מזגן. בינתיים הם נכנסו לחדר המדידות, אני פתאום מריחה ריח שרוף, קמתי מהמקום לראות מאיפה בא הריח ואני קולטת שהמזגן מוציא עשן וגיצים של אש" תיארה השבוע לוי בשיחה עם 'דין וחשבון', "הכל קרה מהר, תוך שניות הכל עלה באש, אני עד עכשיו בהלם מזה שהכל היה רגוע ופתאום בשנייה אחת אני מוצאת עצמי בורחת מהבית שלי שעולה באש.  אני באותם רגעים ניסיתי לתפקד, סגרתי את החשמל, אמרתי ללקוחות לעזוב הכל ולרדת כי הכל התחיל לבעור. אחרי שירדתי למטה רציתי לעלות למעלה לראות מה קורה ואני קולטת כמו גשם של אש, אמרתי אני יעלה עם דלי לפני שכל הסחורה החדשה שקניתי תעלה באש אבל אז פשוט כל המזגן התפוצץ והחדר עלה באש".

המחזה של הבית הבוער עורר את תשומת ליבם של אזרחים רבים שהתקהלו סביב הבית וניסו להושיט את היד, לוי עצמה הייתה נסערת במיוחד והתקשתה לראות את הבית שלה ואת תכולת הסטודיו עולים באש. "קודם אני אומרת תודה להם כי באמת היה לנו נס. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו שלושת הילדים הקטנים שלי שהיו כבר אמורים לחזור מהגן ואני רק איחרתי לאסוף אותן היו נמצאים בזמן שפרצה הדלקה. ברוך ה' שאף אחד לא נפגע אבל בכל זאת כואב הלב לראות את כל העסק שלי שעמלתי עליו כל כך הרבה נשרף לי מול העניים, כל הסחורה החדשה שהבאתי ממרוקו נשרפה בדלקה, בזכות הכבאים הצלחנו להציל לא מעט תלבושות, למרות מה שקרה אני כמובן אמשיך לתת את הטוב ביותר עבור הלקוחות שלי ובכל האירועים הקרובים אדאג שתהיה להם את החינה הכי מעוצבת והכי יפה". בעקבות הדלקה שפרצה בביתה והסבה נזק אדיר לסטודיו, לוי זוכה לחיבוק חם מהלקוחות שחלקם אף הגיעו והעניקו לה מתנה כדי לעודד אותה.

בתוך כך, חוקר שריפות שהגיע לחקור את הזירה קבע חד משמעית כי הדלקה פרצה בגלל קצר חשמלי במזגן, מקרה כזה קורה לא מעט (ידיעה נפרדת) מכמה סיבות אפשרויות, בין היתר שקע שאינו  תקין או שאינו מתאים לרמת המתח החשמלי.

"אני בכל מקרה כבר החלטתי שאני לא חוזרת להתגורר בבית הזה, מה שעברתי הספיק לי" מסכמת לוי את החוויה הטראומטית, "בינתיים אני נאלצת להתגורר אצל הוריי עד שאמצא דירה חלופית, אני מאמינה שאאסוף את הכוחות להרים סטודיו מחדש, מה שבטוח אמשיך לשרת את הלקוחות שלי שהזמינו אותי לעצב את החינות שלהם בחודשים הקרובים".

קצר במכונת כביסה כמעט הבעיר את הבית

כדי להמחיש עד כמה חשוב לבדוק את כל השקעים בבית וכן את התקעים של המכשירים החשמליים, מקרה נוסף שאירע בשדרות השבוע מלמד על כך כשאש פרצה בבית מגורים בשכונת נווה אשכול כתוצאה מקצר במכונת הכביסה.

חווה מרדכייב, בעלת עסק לציפורניים טיפלה בדיוק בלקוחה בסטודיו הביתי כשלפתע היא הריחה ריח של שריפה. "בהתחלה החשמל בבית נפל, לא ממש הבנתי ממה זה אז הלכתי והרמתי אותו, פתאום אני שומעת רעשים מכיוון חדר הכביסה, כשאני מתקרבת אני מזהה גיצים של אש, איך שאני פותחת את הדלת כל העשן עף עליי לפנים, אני מזהה שלהבות האש כבר הגיעו עד לתקרה. התחלתי להילחץ מאוד, לא ממש ידעתי מה לעשות, הלקוחה שהייתה איתי מיהרה להוריד את החשמל והזעיקה את כיבוי אש".

לדבריה של חווה, מאחר והדקות הראשונות של הדלקה היו קריטיות עד להגעת צוותי הכיבוי, מי שנחלץ לעזרתה היה השכן דולב סוויסה שהצליח בכוחות עצמו לכבות את האש לפני שזה יתפשט לכל הבית. "אם השכן לא היה בא לעזרתי כל הבית היה עולה באש כי עד שמכבי אש באו האש כובתה, אפילו התקשרנו אליהם שלא יבואו כי כבר כיבינו את האש. אין ספק שזה היה מפחיד מאוד, למזלי הילדים שלי לא היו בבית, מה שבטוח אני עכשיו יעשה בדיקות לכל השקעים בבית תמיד אפעיל מכונת כביסה כשאני בבית, לך תדע אם לא הייתי עכשיו בבית כל הבית היה נשרף".

 

 

 

 

 

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.