השבוע בסינמטק שדרות: רצח באוריינט אקספרס

רצח באוריינט אקספרס  Murder On The Orient Express
נסיעת רכבת ברחבי אירופה הופכת לתעלומה בה 13 נוסעים צריכים לגלות מי הרוצח שנמצא ביניהם לפני שהוא יכה בהם פעם נוספת.בימוי: קנת' בראנה. משחק: ג'וני דפ, מישל פייפר, ג'וש גאד, פנלופה קרוז, וויליאם דפו, צילום: האריס זמברלוקוס, מוזיקה: פטריק דויל, ארה"ב, 2017, עלילתי, 114 דקות, אנגלית, תרגום לעברית.

לוח הקרנות: מוצ"ש-21:00,ראשון-20:30,שלישי-18:30,רביעי-18:00,חמישי-20:45

 

פיגומים המלצת החודש
אשר, בן 17, תמיד היה הנער המופרע ביסודי, בחטיבה ובתיכון. בזמן שאביו רואה בו כממשיך דרכו לעסק הפיגומים, אשר, שנמצא בשנתו האחרונה ללימודים בונה חיבור מיוחד עם המורה לספרות…במאי: מתן יאיר, שחקנים: אשר לקס, יעקב כהן, עמי סמולרצ'יק, ישראל, 2017, עלילתי, 94 דקות, עברית, תרגום לעברית.

לוח הקרנות: מוצ"ש-21:15,שלישי-11:00(הקרנה אחרונה!)

 

בית ספר לחיים Primaire

פלורנס היא מורה מסורה בבית ספר יסודי. כשהיא פוגשת את סשה הקטן, ילד במצוקה, היא תעשה הכל כדי להציל אותו – היא תנטוש את חייה כאם וכרעיה..ביעודה.בימוי: הלן אנג'ל. משחק: שרה פורסטייה, ונסן אלבז, צרפת, 2017, קומדיה, 88 דקות, צרפתית, תרגום לעברית ואנגלית.

לוח הקרנות: מוצ"ש-19:00

 סרט-מסע בחירות

ארול אחד-סרט ומפגש -מתגעגעים למאיר אריאל,הרצאה מאת פרופ' נסים קלדרון, על הביוגרפיה של מאיר אריאל כפי שמופיע בספרו "ארול אחד: מאיר אריאל- ביוגרפיה"- על תרומתו, חשיבותו ודמותו.הרצאה חיה ונושמת בליווי להקת "דלתות נפתחות מעצמן" בביצוע מיטב הקלאסיקות של אריאל.
לוח הקרנות: שני-20:00

וואג'דה Wadjda

והרצאה: סוגיות מזרח תיכוניות בראי הקולנוע, מאת ד"ר אורי רוסט, מומחה לתנועות אסלאמיות רדיקליות ועוסק בדימויים מזרח-תיכוניים בקולנוע. וואג'דה היא ילדה חכמה שמסרבת ללכת בתלם המוכתב לאישה ערביה. וואג'דה חולמת על זוג אופניים שראתה. היא תילחם לבדה על מנת להגשים את חלומותיה.בימוי: הייפה אל-מנצורי. משחק: וועד מוחמד, רים עבדאללה, במשך שנים רבות ביטאה ערב הסעודית את הגישה השמרנית-פוריטנית הקיצונית ביותר בעולם האסלאמי הסוני, גם מעמדה של האישה בממלכה הסעודית קשה והיא סובלת משורה של הגבלות ואפליה בהשוואה לגבר. הסרט "וואג'דה", שהוא סרט הקולנוע הראשון באורך מלא שצולם כולו בערב הסעודית, והראשון שנכתב ובוים בידי אשה סעודית – הייפה אל-מנצורי (החיה כיום במערב) – מציג באופן מרשים את המגבלות והדילמות עמן מתמודדות הנשים הסעודיות ,ערב הסעודית/גרמניה, 2012, עלילתי, 98 דקות, ערבית, תרגום לעברית.

לוח הקרנות: רביעי-19:30

About מאור מורביה

Check Also

פסטיבל הבירה בשדרות: תושבים שרכשו כרטיסים נותרו בחוץ, בעירייה מתנצלים

לצד המחמאות הגדולות שגרף פסטיבל הבירה בשדרות כפי שדיווחנו כאן אתמול, עלו טענות של תושבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.