הפתרון האידיאלי להרחקת יונים

מרביתנו מכירים את היונה כחיה תמימה למראה, ובטח לבטח כזו שאיננה מסוגלת להסב כל נזק לאדם. אז נכון שאין מדובר בחיית טרף אימתנית שעלולה להסב נזקים פיזיים או כל שכן בעל חיים תוקפני, אולם היונים בהחלט עלולות להביא עמן לא מעט מחלות ומפגעים תברואתיים שלא אחת יכולים להיות מסוכנים אף יותר לאדם.

הימצאותן של יונים – סכנה לדיירים

היונה מסמלת עבור מרביתנו את בואו של השלום, אך במציאות עיקר בשורתה היא טפילים, חרקים ושלל מחלות אשר עלולות למצוא את דרכן במהרה אל עבר הדיירים בבית, בדירה או במשרד.

נתחיל עם לשלשת היונים, מפגע אסתטי מוכר וידוע. מה שרבים אינם יודעים זה שאין מדובר רק במקור לצחנה או לפגיעה בנראות הבית, כי אם במקור לתסיסתן של פטריות זעירות אשר נישאות עם האוויר ושלא מן הנמנע עושות את דרכן אל מערכת הנשימה. הגעתן של הפטריות אל מערכת הנשימה עלולה להוביל למחלות זיהומיות ואף לתגובות אלרגיות חריפות.

בנוסף לכך, היונים מביאות עמן כינים ופשפשים. אלו מטבע הדברים, עושים את דרכם גם אל המרחב הביתי או למשרד, ועלולים להתבטא בגרד בלתי פוסק, עקיצות נפוחות ואף מחלות זיהומיות.

כיצד ניתן להרחיק את היונים?

ניתן לבצע הרחקת יונים באופן עצמאי, ולרכוש דוקרנים נגד יונים, סלילים, דחלילים ורשתות. ועם זאת, מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע בעל הרישיון וההסמכה הנדרשים.

רשת נגד יונים

התקנתה של רשת היא הפתרון האידיאלי נגד יונים שכן היא חוסמת את הגעתן באופן הרמטי. עם זאת, התקנה עצמית יכולה להציב את המתקין בפני סכנה ממשית שכן לרוב מדובר בעבודה המתבצעת בגובה רב, ושמצריכה היעזרות באמצעי מיגון שונים לרבות חבלי סנפלינג וציוד מגן רוחבי.

דוקרנים

שימוש בדוקרנים נגד יונים נחשב לפופולרי במיוחד, ורבים רוכשים את הדוקרנים באופן עצמאי ומתקינים אותם על גבי מעקי בטיחות ומרפסות. חשוב לדעת שמדובר באמצעי יעיל, אך ההתקנה מחייבת הדבקה מיוחדת שתמנע את נפילת הדוקרנים. באם הדוקרנים יפלו מן המרפסת מגובה רב, הרי שהם עלולים להציב את העוברים והשבים בפני סכנה. היעזרות באיש מקצוע, תסייע לקבע את הדוקרנים היטב ולהבטיח את איתנותם.

סליל קפיצי

סליל קפיצי הוא החלופה לדוקרנים. ישנם אלו אשר רואים בדוקרנים כמפגע אסתטי, ושמעדיפים את השימוש בסליל. אין מדובר במוצר טוב יותר או טוב פחות. מדובר פשוט באמצעי דומה לאפקט של הדוקרנים. בשני המקרים היונה מחפשת אחר קרקע יציבה, וברגע שזו נמנעת ממנה הרי שהיא תחפש אחר אזור מחיה חלופי.

דחלילים

הצבתם של דחלילים נחשב לפתרון זמני אשר בהחלט יכול להיעשות באופן עצמאי על-ידי הדיירים או יושבי המשרד. היונים בתחילה מתרחקות וחוששות מפני הדחליל שלרוב מגיע בדמות עורב, אולם בהמשך הן מתרגלות לנוכחותו ועד מהרה חוזרות לאזור המדובר.

לכתבה הבאה:

צילום אווירי: עולם ומלואו של שירותים מקצועיים

צילום אווירי הוא לא רק תחביב שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר בקרב מטיסי רחפנים חובבניים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.