יום רביעי , 1 אפריל 2020

"הפקנו לקחים במטרה לבנות קבוצה טובה שתנסה להיות בצמרת": יו"ר מכבי נתיבות בריאיון

מאחורי הציטוט עומד יו"ר מכבי עירוני נתיבות בכדורגל ישראל שריקי שפותח עונה שלישית בתפקיד. בראיון ל'דין וחשבון' הוא מספר על הלקחים שהפיקו, על האמון המלא במאמן אייל בילי שדה, על חזרתו של אופיר נסימי ועל השאיפות לעונה הקרובה.

חודש וקצת לפתיחת העונה באופן רשמי, מכבי עירוני נתיבות פתחה בהכנות באמצע השבוע האחרון. פתיחת האימונים בשלב מוקדם היא חלק מהפקת לקחים שביצע הקיץ היו"ר ישראל שריקי יחד עם חברי ההנהלה הוותיקים ומנכ"ל העירייה משה מימון. נזכיר שכבר בתום העונה הכריז שריקי כי הוא לא יהיה מוכן להמשיך בתפקיד אם לא יעשו שינויים, בין היתר הגדלת התקציב, בניית צוות מקצועי איכותי וסגל שחקנים משודרג שימנע מהמועדון מאבקי תחתית כפי שקרה ב-4 העונות האחרונות. "אני כבר התעייפתי ממאבקי תחתית, נתיבות זה מועדון מכובד שראוי למקום גבוה יותר ולכן אנחנו נפיק את הלקחים בקיץ" הבטיח שריקי בתום העונה שהסתיימה אומנם במקום ה-8 אבל במרחק שלוש נקודות בלבד מהמקום שהוביל למשחקי המבחן.

ישראל מה המסקנה הראשונה שהגעתם אליה כדי להתחיל בהפקת הלקחים?

"אני חושב שהמסקנה העיקרית הייתה שצריך לתכנן הכל מוקדם ובצורה מחושבת. אחרי שהייתה ישיבה עם המנכ"ל משה מימון שהקבוצה יקרה לליבו קיבלנו החלטה שאנחנו מחתימים את המאמן בילי לעונה הבאה מתוך אמון מלא במקצועיות שלו ובגישה שהוא הביא למועדון שלנו, כמובן שגם התקציב של הקבוצה היה חייב לגדול אבל לא במטרה להתחיל להשתגע, במטרה לבנות סגל צעיר, לצד מספר שחקנים מנוסים. בנוסף, נעשו גם שינויים בהנהלת הקבוצה, למשל נכנסו שלומי בוסקילה ומיכאל אוחנה שגם יושיטו עזרה למאמן".

אילו טעויות נעשו בעונה שעברה?

"בעונה שעברה הקבוצה לא נבנתה טוב וראינו את זה כבר במחזורים הראשונים של הליגה שבהם תפסנו את המקום האחרון. כמו שכולם זוכרים אני לא אהבתי את ההתנהלות שהייתה עם המאמן הקודם (דני וקנין) ובגלל זה גם התפטרתי, היה לי ברור שחייב זעזוע מהרגע הראשון, ברגע שזה קרה כולם כבר הרגישו את השינוי, בשורה התחתונה הקבוצה הייתה במקום האחרון והצליחה לסיים במקום השמיני".

כמה הגעתו של בילי שדה תרמה לכך?

"תרמה המון, אני חושב וכולם יסכימו שהקבוצה כבר הייתה בדרך הבטוחה לרדת ליגה. למען ההגינות פנינו למספר מאמנים שסירבו לקחת את הקבוצה במצב הזה ואני מבין כי מי ירצה לבוא לקבוצה שבמקום האחרון. לשמחתנו פגשנו את בילי שהראה רצון גדול להצליח עם סגל שהוא לא בנה.  הוא הכניס אווירה אחרת לקבוצה ולכן גם היה לנו ברור שצריך לתת לו להמשיך עונה נוספת והפעם לתת לו לבנות קבוצה טובה בשלב מוקדם ולא לחכות לפתיחת העונה".

אתה מרוצה ממה שנעשה הקיץ?

"בסך הכל הייתה לנו מטרה אחרי החתמת המאמן להתחיל לעבוד מוקדם ולא לחכות לפתיחת העונה, כבר לפני חודש וחצי התחלנו בבניית הסגל, אפשר לומר שהמאמן בחר את הסגל בצורה מאוד מחושבת, כל שחקן שנבחר אני בטוח ייתן 150%, אנחנו ניתן במה להמון כישרונות צעירים שלא נופלים משחקנים בכירים, אני חושב שלא צריך להביא שחקנים בעלי שם אלא שחקנים רעבים שייתנו הכל להצלחת הקבוצה, לתחושתי המאמן בחר עד עכשיו שחקנים מתאימים וכמובן שעדיין לא השלמנו את הסגל. מעבר לזה השקענו בצוות המקצועי, יהיה לילי מאמן כושר צמוד ומאמן שוערים".

הכל טוב ויפה עם שחקנים צעירים אבל חייבים גם שחקנים מנוסים?

"ברור לכן אמרתי שאנחנו בוחרים בקפידה הפעם, למשל החתמנו את אסי כהן ואדם סייג שחקנים עם המון ניסיון, השוער אפיק מדלסי גם יביא ביטחון להגנה ואני יכול לספר לכם שאני במו"מ מתקדם עם עוד שחקנים משמעותיים. אנחנו פשוט בוחרים שחקנים גם לפי הצרכים שלנו".

אחד הדגשים שביקשת לשים זה להחזיר שחקני בית שעזבו?

"נכון גם בעונה שעברה רצינו ששחקנים כמו אביאל אפנג'ר, אופיר נסימי ואפילו אור לוי ישחקו אצלנו אבל הם בחרו משיקול שלהם, אני חושב שכל עוד הם משחקים בליגה ב' מקומם בנתיבות ולא באף קבוצה אחרת אלא אם מדובר בליגה גבוהה. למשל אפנג'ר שנתן עונה מצוינת בשדרות חתם בליגה א' וכמובן לא רצינו לעמוד בדרכו, לגבי נסימי אני שמח שהוא חזר לקבוצה, אני מאמין בו שהוא ינהיג את הקבוצה. לגבי אור לוי הוא שייך לב"ש והיינו רוצים לראות אותו חוזר אלינו אבל כרגע הוא צריך להתמודד גם עם המועדון שלו וגם עם עונש ההרחקה שהוא מרצה, הדלת אלינו פתוחה בפניו".

אחרי ההכנה המוקדמת מה המטרות של הקבוצה העונה?

"קודם כל לראות קבוצה מחוברת ושמחה. אין ספק, הפקנו לקחים במטרה לבנות קבוצה טובה שתנסה להיות בצמרת, בוא נאמר מקום 7 ומעלה. בנינו קבוצה במחיר שפוי והכל נעשה בצורהמחושבת".

שאלה לסיום, למה לא רואים קהל כמו בעבר?

"כחלק מהשינויים שהמועדון עובר ברור לנו שאנחנו צריכים את הקהל איתנו, קהל שמעודד ותומך כמו שהיה בעבר. היה לנו חשוב להפיק את הלקחים ולגרום לקהל בנתיבות להבין שאנחנו לא יושבים בחיבוק ידיים ועושים הכי כדי להביא את השינוי. אני קורא לכל מי שאוהב כדורגל להיות חלק מהמועדון שלנו העונה, אני מאמין שתהיה קבוצה מעניינת וטובה".

 

 

 

 

 

 

לכתבה הבאה:

שדרות: משחק כדורגל ללא קהל, הופסקו פעילויות תנועות הנוער

בעיריית שדרות קיימה הבוקר הערכת מצב בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. בין הצעדים: הפסקת פעילות תנועות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.