יום ראשון , 5 אפריל 2020
העיתונאי רמי שני מנחה קורס מדריכי תיירות בשדרות

העיר שדרות מכשירה מדריכי תיירות

במסגרת המיזם יוכשרו תושבי העיר להדריך תיירים. עיתונאי גלי צהל רמי שני ונורית דוידי התארחו בשבוע שעבר בקורס. 
רמי שני, כתב גלי צה"ל בדרום, ונורית דוידי, מורה לשל"ח ורעייתו של ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הרצו בתחילת השבוע בהכשרת מלווי הקבוצות לשדרות הנערכת בעיר. שני הציג את אופן הסיקור של כלי התקשורת את המצב הביטחוני בדרום בכלל ובאזור עוטף עזה בפרט, ודוידי דנה עם החניכים בנושא הדרכת בני נוער. לסיום קיבלו המשתתפים סקירה מפי חיים קוזניץ אודות כלי התקשורת בישראל והשימושים האפשריים בהם.

בשנים האחרונות מגיעות לשדרות קבוצות רבות כדי ללמוד ולהתרשם מהנעשה בה. ההשתלמות הייעודית מהווה חלק ממערך התיירות הנבנה בחודשים האחרונים בעיר ע"י הקרן לפיתוח שדרות, במטרה להכשיר קבוצה של מדריכים, תושבי העיר, שיספרו את סיפורה מנקודת מבטם וללא מתווכים. בהמשך ההכשרה ילמדו הנרשמים בין היתר על אתריה החשובים והמרכזיים של העיר, ויתרגלו עמידה מול קהל ועבודה מול מצלמה. בסיום ההכשרה יקבלו החניכים תעודת מלווה לעיר שדרות וישובצו להדריך סיורי קבוצות שיגיעו לעיר.

 נורית דוידי, מורה לשלח מנחה בקורס.
"שדרות ממשיכה להפוך אט אט לעיר תיירותית, ואני צופה שרבים מרחבי הארץ והעולם יגיעו לבקר בה ולחוות את הסיפורים, הטעמים ומארג התרבויות המדהים שנוצר בה", מסר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. "זהו הסיפור שלנו – תושבי שדרות. אנו פועלים ליצירת  תשתיות תיירות עירוניות שתכלולנה מרכזי מבקרים, ביניהם גם בית הארחה ואטרקציות מגוונות, שיחזקו מאוד את היזמים והעסקים המקומיים. המשך הכשרת המדריכים הינו נדבך חשוב בתוך מערך זה".
"אנו מוסיפים להעלות את שדרות על מפת התיירות בישראל", סיכם מנכ"ל הקרן לפיתוח שדרות, מיכאל סימן טוב. "השקענו בנושא התיירות לעיר בכלל – ובהכשרה בפרט – מחשבה רבה, ואני בטוח שהקבוצות שיגיעו אליה יהפכו אותה ואת תושביה, אשר מהווים את שער הביטחון של מדינת ישראל מפני הטרור, לשם עולמי גם מבחינות נוספות, מלבד הטרור שהם סופגים במשך שנים כה ארוכות".

לכתבה הבאה:

גיליון סופ"ש של 'דין וחשבון' 839 לקריאה והורדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.