יום שישי , 29 מאי 2020

העיר שדרות חוגגת את חג הסיגד המסורתי

תושבים רבים לקחו חלק באירועי חג הסיגד שהתקיימו במתנ"ס העירוני. אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "החג הנפלא מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג האתיופי ולמסורתו"

 יהודים יוצאי אתיופיה מציינים היום את חג הסיגד, זהו יום צום, בו מתפללים לבניית בית המקדש ולמען הזכות לעלות לארץ ישראל. הצום נמשך עד הצהרים ולאחר מכן הם עורכים סעודה גדולה. על פי מנהג העדה, משמעות החג הינה הזכרת מתן תורה וחיזוק הקשר של הציבור עם התורה, חידוש הברית עם אלוקים, כפי שעשו העולים בימי עזרא, עידוד הקהילה לשמירה על הזהות היהודית והמצוות, למרות הקושי והבידוד משאר העם, יום צום, חזרה בתשובה ותחינה לישועה משמים וכן יצירת אחדות בקהילה.

במהלך השבוע, ציינו מאות תושבים בשדרות את החג המסורתי, אשר  התקיים השנה במתנ"ס העירוני וכלל שלל פעילויות המאפיינות את העדה האתיופית בהן דוכני אוכל מסורתי, דוכני קפה אתיופי – בונה, דוכני ריקמה וסדנאות יצירה. בסיום הפסטיבל נהנו המשתתפים מהופעה מיוחדת של יעקב לילאי ולהקתו אשר נגנו מוסיקה אתיופית מסורתית ומודרנית.  

אלון דוידי בחגיגות
אלון דוידי בחגיגות

אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "קהילת בני העדה האתיופית בשדרות הינה קהילה אשר יקרה מאוד לליבי. מדובר בקהילה חשובה ואכפתית, אשר אנשיה מעורים ושותפים בכל תחומי הקהילה בעיר. השתלבותם בעיר היא דוגמא ומופת לערים אחרות. אני גאה על כך ומאחל לכולנו כי בני העדה ימשיכו להעמיק את מעורבותם, כאנשים תורמים וחשובים בעיר, בכל תחומי הפעילות". עוד הוסיף דוידי: "החג הנפלא הזה מאפשר לכלל תושבי העיר להתוודע למנהגי החג האתיופי ולמסורתו. תודתי והערכתי הרבה לרב אלון נגוסה, לידידי ושותפי לדרך בועז דסטה, לוועד הקהילה, למתנ"ס שדרות והעומדת בראשו, יהודית אוליאל מלכה על ארגון אירוע חשוב זה. אי מאחל לבני העדה היקרים חג שמח".

מאז עלייתם של בני העדה האתיופית לארץ, הם ממשיכים לשמור את חג הסיגד מדי שנה על ידי עלייה לירושלים ותפילה. כמו-כן, בני העדה רואים חשיבות רבה לקיום אירועים תרבותיים בחיי הקהילה, מתוך הצורך לשימור התרבות והמורשת והעברתה גם לדורות הבאים.

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.