יום ה' | 10.6.21 | 16:00

"העיניים של המדינה": התצפיתנית משדרות מספרת על התפקיד החשוב בצה"ל

במאמר מיוחד מספרת טור' גיל שלמה משדרות על התפקיד החשוב שהיא תבצע בשירות הצבאי. כזכור, בעבר גיל ריגשה את כולנו כשהשיאה משואה ביום העצמאות. 
 
התגייסתי במרץ 21 להיות תצפיתנית. כשקיבלתי את ההודעה, אם להיות כנה אתכם, לא כל כך ידעתי איך להגיב. כל החברים מסביב רק אמרו לי ״תברחי״, או ״יהיה בסדר״, או ״אוי״. במקום להקשיב בחרתי לשאול אנשים שבאמת היו בתפקיד ולא להיות מוזנת משמועות. הגעתי לטירונות מלאת מוטיבציה אך עם הרבה חששות. סגל המפקדים קיבל אותי בצורה טובה, מכילה ותומכת ובזכות זה תמיד ידעתי שיש לי על מי לסמוך.

התחלנו את הטירונות, רכשתי ידע רב על הגזרה, התפקיד ומשמעותו, למדתי כל כך הרבה. הכרתי חברות שימשיכו איתי לכל החיים. אני לא אשקר, לא הכל היה תותים, היו רגעים קשים, בין אם זה החומר המקצועי, המבחנים, העמידה בזמנים, אבל היינו שם האחת בשביל השנייה.

 גיל שלמה וחברותיה לקורס לתפקיד משמעותי גם עבור תושבי העוטף. צילום: דו"צ

לאט לאט נחשפנו יותר לתפקיד התצפיתנית, למשמעויות שלו, בנקודה זו הבנתי מדוע אני נמצאת כאן. אני כאן בשביל להיות ״העיניים של המדינה״ ולהגן על אזרחיה תוך המון אהבה ומסירות.

בימים אלו אני מסיימת קורס תצפיתניות, עדיין חוששת אבל עם רצון גדול להתחיל את תפקידי במסגרת שירותי הסדיר, להגן על המשפחה, על חבריי ולתרום למדינה. אני גאה בדרך שעשיתי במהלך הקורס ואין שמחה ממני שנבחרתי להיות תצפיתנית.

גיל שלמה על הרקע של העיר שדרות. צילום: אורי גבאי
 גיל שלמה לפני כשנתיים על הרקע של העיר שדרות. צילום: אורי גבאי

לבחורות שעומדות להתגייס לתפקיד אני רוצה להגיד – אל תתנו לאף אחד להוריד לכן את המוטיבציה, אל תקשיבו לסטיגמות. אני באמת חושבת שתפקיד התצפיתנית הוא בין המשמעותיים ביותר בצבא ועבורי הוא הכל.

אני גאה ונרגשת להתחיל את שירותי הצבאי בתור תצפיתנית, בהצלחה לחברותיי התצפיתניות.

אנחנו כאן כדי לשמור עליכם!
 

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.