הסוסיתא-של-הרצל_צילם-רפי-דלויה-6

החל ממוצ"ש בסינמטק: הסרט שכל שדרותי צריך לראות

במוצ"ש מגיע סרט הקולנוע הישראלי החדש "הסוסיתא של הרצל" שצולם בעיר שדרות להקרנה חגיגית עם השחקנים ובימאי הסרט בסינמטק שדרות. הקרנות נוספות בהמשך השבוע.

"הסוסיתא של הרצל" היא בעצם הסוסיתא של כולנו. במוצ"ש מגיע לסינמטק בשדרות הסרט המדובר של החורף בהקרנת בכורה עם הבמאי וחלק משחקני הסרט. אז מה כל כך מיוחד בסוסיתא? כפי שהגדירו זאת בסינמטק – זהו סרט שכל שדרותי חייב לראות. מעבר להיותו סרט ישראלי חדש ומעניין, עם במאי מוערך ושחקנים מהשורה הראשונה, במובן מסוים מדובר בסרט שנכתב בדיוק עבורנו, תושבי שדרות והעוטף.

 

הסרט עצמו מספר על יגאל, מורה לקולנוע מתל אביב שנקלע בעל כורחו לסיטואציה בה הוא הולך ללמד קולנוע בתיכון "גוטוירט" בשדרות. העלילה לא מציגה תקופה מסוימת, אך כוללת בתוכה את הצליל הכל כך מוכר "צבע אדום". העלילה מסתבכת עוד יותר כאשר רקטה פוגעת באביו של אחד התלמידים בכיתתו של יגאל. לא נלאה אתכם בספוילרים, אך נדגיש כי הסרט בעיקרו מתמקד בחיים בפריפריה, בשגרת הקסאמים המשוגעת ובהתנגשות אינטרסים.
הסינמטק ידוע כגוף שמביא את מיטב הסרטים לשדרות, ומעבר לכך מציג קולנוע זר, קולנוע ישראלי ואירועי תרבות ברמה הגבוהה ביותר. והפעם נדמה לנו שסיבת ההגעה לסינמטק היא מעט שונה. הפעם זה שונה. הפעם לא מדובר בסרט שמדבר אלינו, אלא מדבר עלינו, ומה יותר מרגש ומסקרן מלצפות במה שכתבו, אמרו ויצרו עלינו.

 

הצגת הסיטואציה האבסורדית שבה אנו חיים, שגרת הרקטות בעוטף, הינה חשובה מאוד. המציאות היא בלתי נתפשת, תכנים מהסוג הזה, יצירות שיציגו גם כשאין הסלמה את המצב ואת הטירוף בשגרה כמו שלנו, ישנו את התפיסה. עד אז, אנו מאמינים שבין אם תתחברו לסרט או לא, בין אם תרגישו שהסוסיתא מייצג בצורה נכונה את העיר והאנשים בה או לא, זה סרט שאסור לנו לפספס.מדובר באירוע שכל תושב משדרות והעוטף צריך לרצות להיות בו.

About אורי גבאי

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.