הסטוריה: שייח מאיחוד האמירויות רכש כמחצית מהבעלות על ביתר ירושלים

היסטוריה בספורט: קבוצת ביתר ירושלים עוברת לבעלות חלקית של השייח חאמד בן חאליפה מאיחוד האמירויות שרכש כחמישים אחוז מהבעלות ממשה חוגג

בית"ר ירושלים בדרך לעידן חדש: חאמד בן חאליפה, שייח מאיחוד האמירויות שמשפחתו היא אחת משש המשפחות השולטות באיחוד, חתם עסקה עם בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג ובה רכש כחמישים אחוז מהבעלות על המועדון. העסקה נחתמה לעשר שנים ובנו של השייח, מוחמד בן חאליפה, יהיה הנציג של הבעלים בישראל.

הבעלים החדש ישקיע 300 מיליון שקל בעשר השנים הבאות, ויחל לקבל החלטות יחד עם משה חוגג. אין ספק שמדובר במהלך שישנה את עתידה של בית”ר ירושלים ועשוי לשנות את תמונת יחסי הכוחות בכדורגל הישראלי. חוגג כבר ציין לאחר שהתקבלה ההצעה הראשונית מבן חאליפה: “את ההחלטות נקבל ביחד. השליטה תהיה שלי כי אני חי בישראל אבל תמיד נהיה שותפים, נקבל החלטות במשותף ונחיה בהרמוניה”.

על פי ההסכם, חוגג יקבל את כספי ההשקעה שלו במועדון, על פי הערכות מדובר בסכום של 100 מיליון ש״ח (כולל דמי הרכישה מאלי טביב בזמנו והשקעה בקבוצה מאז רכש את הקבוצה). הקבוצה תקים דירקטוריון שיקבל את ההחלטות ביחד – חוגג ובן ח׳ליפה שותפים שווים״ מבהירים במועדון. 

השייח התחייב להביא חסויות במאות מליונים, בבית״ר בונים על השקעה בתשתיות, במחלקת הנוער ובהמשך גם להשקיע ברכישת שחקנים מובילים. מי שיהיה הדמות המרכזית במועדון הוא בנו של השייח, מוחמד בן ח׳ליפה. ״אבא שלו קנה את הקבוצה בשבילו״ אמרו בדובאי. מוחמד בן ח׳ליפה יגיע בקרוב לישראל ובהמשך גם האבא יגיע. ״זה יום היסטורי עבור מועדון הכדורגל בית״ר ירושלים״ סיכמו בבית וגן.

About נטע בלחנס

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.