יום שלישי , 26 מאי 2020

הלך לעולמו פרופ' זאב צחור

הנשיא המיתולוגי של מכללת 'ספיר', פרופ' זאב צחור, הלך הום לעולמו בעקבות מחלה קשה עימה התמודד בשנים האחרונות. הלוויתו תתקיים ביום רביעי

ההיסטוריון פרופ' זאב צחור, נשיאה הראשון של המכללה האקדמית ספיר,הלך היום לעולמו בגיל 76. פרופ' צחור גדל בקיבוץ רמת הכובש אליו הגיע כילד חוץ, ואח"כ התקבל לחברות. אחרי עבודה בחקלאות הקיבוץ עבר לשמש כמזכירו של ראש-הממשלה הראשון דוד בן גוריון בשדה-בוקר. פרופ' הקים את מכללת ספיר בשדרות ויזם חוג של פרופסורים שלימדו בבית ספר התיכון 'מעלה הבשור' של קיבוצי עוטף עזה במועצה האזורית 'אשכול'.
צחור, פרסם ספרים רבים בתחום ההיסטוריה והציונית והוא נחשב לדמות מפתח בתחום החינוך ופיתוח הנגב. על אף אהבתו לאזור נאלץ צחור בשנת 2010 לעזוב ולחזור לתל אביב, לאחר שנתגלה חיידק תוקפני בלבו שחייב אותו לשהות קרוב לבית החולים איכילוב. בחודש שעבר עוד קיבל את אות יקיר הסתדרות הנגב, ביתו שירה קיבלה בשמו את הפרס. אינספור אנשי אקדמיה, בכירים גם סטודנטים שפגשו את צחור במהלך הדרך ספדו לו בקיר ה]ייסבוק שלו. כולם דיברו על האיש הצנוע, ששיך לדור של פעם, דור הולך ונעלם.

פרופ' עמרי ידלין, נשיא המכללה: "זאביק היה מנהיג אקדמי משכמו ומעלה המזוהה יותר מכל עם הרוח המיוחדת של מכללת ספיר, אותה אנו מכנים 'רוח ספיר' – רוח המשלבת מצוינות אקדמית עם סולידריות ויזמות חברתית, חיבור לקהילה ופיתוח הנגב. הוא היה והינו דמות אהובה על כל הקהילייה של מכללת ספיר והוא יחסר לנו מאד".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: "איבדנו היום איש התיישבות ותיק שידע לשלב בין הרוח להקמה וחיזוק ההתיישבות בנגב ובדרום בכלל. פרופ' צחור שם לו למטרת חיים לפעול למען קירובה ופיתוחה ההשכלה והאקדמיה לפריפריה. התנועה הקיבוצית משתתפת  בצערו של  חברנו יגאל צחור וכל בני המשפחה".

הלוויתו של זאב צחור תתקיים ביום רביעי, בשעה 15:00, בבית העלמין בקיבוץ רמת הכובש.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.