יום ראשון , 23 פברואר 2020

האם תושבי שדרות מודעים לקיומכם?

בעלי עסקים בארץ ובעולם נוהגים לפרסם את עצמם באמצעי מדיה שונים. מודעות בעיתונות, ג'ינגלים ברדיו, מודעות באתרים שונים באינטרנט ועוד. אבל יש דרך נוספת, והיא אולי רלוונטית במיוחד עבורכם, בעלי העסקים שנמצאים בעיר שדרות וביישובים נוספים בעוטף עזה. דרך זו נקראת קידום אתרים לוקאלי, והיא למעשה שיטת קידום אתרים בגוגל.

מה זה קידום אתרים לוקאלי?

כדי להבין מה זה קידום אתרים לוקאלי צריך להסביר מה זה בעצם קידום אתרים אורגני בגוגל. הכוונה היא למספר פעולות רבות ושונות, כמו מחקר מילות מפתח, כתיבת תוכן, בניית פרופיל קישורים פנימי וחיצוני, עבודה מאחורי הקלעים של אתר על הקוד הטכני וכדומה – שכל מטרתן היא להתאים את האתר כמה שיותר לאלגוריתם שלפיו גוגל מדרג אתרים.

הסיבה היא שמיקומו של אתר ברשימת תוצאות החיפוש משפיע במידה רבה על הסבירות שגולש יקליק עליו. ככל שהמיקום גבוה יותר, כך הסבירות שהגולש יקליק גבוהה יותר. אז, ככל שיותר גולשים נכנסים לאתר, כך גדלה הסבירות שהם יבצעו רכישה (או יירשמו לרשימת תפוצה, או ישאירו פרטים, או כל פעולה אחרת שבעל האתר מבקש שהם יבצעו).

קידום אתרים לוקאלי הוא בעצם גרסה מקומית של קידום אורגני בגוגל; כלומר, כל פעולות קידום האתר מתבצעות מתוך מחשבה על האיזור הגיאוגרפי של בית העסק. כאשר מדובר באיזור רגיש כמו שדרות ועוטף עזה, כאשר למרבה הצער לא כל כך סביר שלקוחות יטרחו לנסוע מתל אביב או מנתניה עד לבית העסק – מדובר באפיק שכדאי לכל בעל עסק להכיר.

מדוע קידום אתרים לוקאלי דווקא בשדרות?

קידום אתרים לוקאלי כמובן אינו סותר שיטות פרסום אחרות, כמו פרסום מודעות בעיתונים מקומיים, העלאת באנרים לאתרים ברשת או אפילו קידום אתרים גלובלי בגוגל (לכל העולם או לכל מדינת ישראל). אולם כפי שצוין לעיל, שדרות ויישובי עוטף עזה ידועים בעיקר בשל היותם מקום רגיש מבחינה בטחונית, ולא רבים הישראלים שימצאו עסק באחד מן היישובים הללו וירצו להגיע אליו.

לעומת זאת, תושבי שדרות ויישובי עוטף עזה הם קהל היעד האידיאלי עבור בעלי העסקים המקומיים. הם אלה שבחיפוש פשוט בגוגל יכולים למצוא עסקים חדשים שאינם מכירים, כאלה שקרובים אליהם מבחינה גיאוגרפית. כיום, כאשר כל סמארטפון מסוגל להציע עסקים מקומיים ברדיוס פיזי קרוב למיקומו של המשתמש, מדובר בפלח משמעותי של קהל יעד אטרקטיבי שכדאי מאוד לשקול השקעה בו באמצעות קידום אתרים לוקאלי.

תוכן שיווקי

לכתבה הבאה:

בעלי רכב? קבלו 5 טיפים לחיסכון בעלויות

בעולם המודרני והמהיר שלנו, הרכב הוא הרגליים והכנפיים שלנו. בזכותו אנו יכולים להגיע ממקום למקום …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.