יום שלישי , 26 מאי 2020
גנץ ונתניהו לצד הנשיא ריבלין באזכרה לפרס (צילום: עמוס גרשום, לע"מ)

דמדומי בחירות

הבחירות מאחורינו. התוצאות ידועות. צפוי שינוי של מנדט לפה או לשם. בשדרות, התוצאות בלתי צפויות. עם עבדות שטח של כלל המפלגות, 5427 איש הצביעו לליכוד, עם כל המצב הביטחוני המאתגר, הרבה יו בטוחים תהיה ירידה משמעותית. אבל כנראה שהמנהיגות וההימצאות בשטח של ראש העיר דוידי וצוות המטה, הביאו תוצאה מרשימה.

בכלל סניף הליכוד בעיר, ידוע בארגון יום בחירות והפעם הצליח לשמור על הקיים ולהתחזק באחוזים ניכרים, למרות הכעס הגדול שהיה על נתניהו בחודשים האחרונים. מזל טוב לסגן ראש העיר מארק איפראימוב, שנבחר לכהן כחבר הכנסת מטעם ישראל ביתנו, שבשדרות, הביאו 1580 קולות.

סגן ראש העיר אלעד קלימי מביא תוצאה מרשימה ומשמעותית, מכיוון שאם ניקח את 1338 קולות שהצביעו ל 'ימינה'  למרות 'קמפיין השתיה' של נתניהו, ולמרות אי ההצבעה של אנשי מפלגת נועם שפרשה יומיים לפני הבחירות, פלוס 626 קולות של עוצמה יהודית, הרי שזה אומר הכל על כוחו הפוליטי של ציבור הדתי-ימני בשדרות. לגבי ימינה, אם איילת שקד, היתה שואלת אותי, הייתי מציע לה לפרוש את החיים הפוליטיים ולעזוב את הציונות הדתית בשקט. ולמה?

בבחירות האחרונות, היא נכשלה יחד עם נפתלי בנט, הוא, לפחות ניסה, התאמץ, נלחם, חיפש ומצא ממצאים שהעידן על זיופים לכאורה וכו'. חידד את העובדה שהיו חסרים רק 1400 קולות.

ומה היא עשתה? נעלמה לתהום הנשייה. נפגשה עם טייקון מפורסם לטובת מינוייה לנהל את אחת מהחברות שלו. היא גם ניסתה את דרכה בליכוד. עשתה לעצמה חיים קלים.

אין לה שום מנדט להישאר בראש רשימת ימינה. שתיתן כבר לציונות הדתית לנהל את עצמה. שם כנראה, יש מנגנון השמדה עצמית כזה. במקום לחבק את עוצמה יהודית ואיתמר בן גביר שבזכותם איחוד מפלגות הימין עברה את אחוז החסימה… הם העדיפו לתת את הכבוד המיותר הזה לכם – מפלגת הימין החדש.

בכלל, צריך לבדוק את מקורות החשיבה והמימון של עוצמה יהודית. מה גורם לאנשי ימין מובהקים לכאורה, לשרוף עוד ועוד קולות. כל פעם מחדש. זו הפעם השישית. איילת שקד צריכה ללכת הביתה. היא תעשה טובה לעצמה ותחסוך את הסיטואציה העתידית שמן הסתם תתקיים בבוא העת. בדיוק מה שקרה לציפי לבני שלא הבינה את גודל כשלונה, והנזק האלקטורלי שגרמה למחנ"צ, עד שאבי גבאי עשה לה את הפאדיחה המכוערת והמיותרת בשידור חי, מול עיני כל העולם.

כל זה. לא פותר את בנימין נתניהו מאחריות לכישלון. זה רשום על שמו. הוא שתה קולות לימינה. ירד על בנט שקד והדיר את גדעון סער. ניפץ את התקווה שהייתה למצביעי עוצמה וביצע עליהם בליץ שהם לא יעברו. את כל הטעויות הוא עשה. בדיוק כמו לפני 4 חודשים ששתה לשקד ובנט קולות. הרי אם היו עוברים. היה לו 61… מה שכן, אריה דרעי יכול לחייך. ההישג המרשים של עליה במנדטים רשום על שמו. זה שלו. לבד.

עם אסטרטגים תותחים ועבודת שטח יוצאת מן הכלל. ההישג לא איחר לבוא. האיחודים והסולחות שהצליח לעשות, סתמו את הגולל על כל מיני אופציות אחרות. גם אם ניקח בחשבון שמנדט שלם משס, עבר לעוצמה יהודית. ואת קמפיין הגיוועאלד של ביבי שגם שתה לשס המון קולות. דרעי 2020 זה דרעי חדש ומעודכן. קמפיין מושקע עם קרייאטיב וקופי מוצלחים ביותר. אבל דרעי, הוא גם דרעי הישן. השועל הפוליטי היחיד מסוגו. לא רחוק הסיכוי שההישג יהיה 10 מנדטים בקואליציה ולא מחוצה לה.

כאן בשדרות, קיבלה שס  1331 קולות והביאה תוצאה שהרבה שנים לא היה כאן בעיר. בהתחשב בעובדה שביבי שתה קולות לכולם… סוגרת הרשימה, כלו לבן עם 1133 קולות. ככה זה שיש להם שחקן חיזוק כמו מ"מ ראש העיר, יהודית אוליאל שהביאה תוצאה מרשימה בשדרות. על מפלגת העבודה יישפך הרבה דיו. 1073 קולות שהצביעו לה הפעם, הם נטו לעמיר פרץ. על כיפת ברזל וההיכרות עם תושבי העיר. נאחל לכלל המפלגות ישעו את הטוב ולא יהיו שותפים חלילה להרס הדת והזהות היהודית במדינה.

עולם חסד יבנה

ידוע לכולנו שעל ידי עשיית חסד עם הזולת, זוכה האדם לאריכות ימים ושנים גם אם לא תמיד מגיע לו. שמעתי השבוע סיפור אמיתי מהרב מנחם שטיין, "הייתה אישה כאן בארץ, בהגיעה לגיל חמישים, ניגש אליה בעלה ובפיו בקשה: 'אשתי היקרה, את בודאי יודעת שאמי אישה זקנה בת שבעים ושתים, וכעת רוצים אחי ואחיותי להעבירה למושב זקנים, שם יטפלו בה טוב ויסעדו אותה בשנותיה האחרונות. ומאחר ואני יודע כמה גדול צערם של הזקנים שילדיהם מעבירים אותם למושב זקנים, הרגשתם היא כי התחנה הבאה משם היא בית קברות, ולכן האם תסכימי שניקח את אמי לביתנו וניתן לה חדר? אני כמובן אשמח אם תסכימי, אבל כמובן מה שתחליטי מקובל עלי, שהרי הרבה מהמאמץ 'יפול' עלייך.

אשתו ביקשה זמן לחשוב בטרם תשיב. ובמשך שבועיים היא התחבטה והתלבטה בדבר, ולבסוף היא הודיעה לבעלה שהיא מסכימה לתת חדר לאמו ואף לעזור לה בכל אשר יידרש. בעלה שמח מאוד והודה לה על כך, והכניס את אמו לביתו, הכין לה חדר נאה ודאג שלא יחסר לה דבר, והם חיו שלושתם יחד בבית אחד. אולם הדבר לא היה פשוט ולאחר כמה שנים אמו נהייתה סעודית במלוא מובן המילה, אך אשתו עשתה זאת באהבה רבה ואף נקשרה לחמותה על ידי כך.

אמו הזקנה זכתה והאריכה ימים ושנים עד גיל תשעים ושמונה, והלכה לעולמה. הבן כיבדה גם לאחר פטירתה וישב עליה 'שבעה', ואז קרה דבר נורא. ביום השני ל'שבעה' אשתו נפטרה בפתאומיות בהיותה בת שבעים ושש, וכעת חש שצערו גדל שבעתיים והנה הוא יושב גם על אמו ועל אשתו ביחד. תלמידי חכמים רבים באו לנחמו, ובין היתר אמרו לו: "אמת שאנחנו לא מבינים את דרכי ה' וחשבונותיו אך יודעים אנו מה שאמרו רבותינו, כי חסד שאדם עושה בעולם הזה מוסיף לו שנים על מכסת השנים שנקצבה לו, ויתכן שלאשתך נגמרה מכסת החיים כבר בגיל חמישים והייתה צריכה להפטר אז מהעולם, אבל הבורא שלח לה ניסיון כדי להאריך את חייה, באם תסכים לקבל את חמותה הזקנה. אם היא לא הייתה מסכימה לקבל אותה – יתכן והיא הייתה נפטרת מיד באותו הזמן! אך כיון שהיא הסכימה לקבל את חמותה ולהתמסר אליה בטיפולים, לכן הוסיפו עוד עשרים ושש שנים על חייה, ובהם זכתה לחתן את כל בניה ובנותיה לראות למעלה מארבעים נכדים בני תורה המסולאים מפז.

וכיצד יתכן זאת? אלא שבורא עולם נותן לאדם חיים במתנת חינם, והוא שהוסיף לה עשרים ושש שנים – אף שיתכן שלא הגיע לה, אלא בעקבות הקשר והמסירות שלה לחמותה שהייתה זקוקה לה כל כך עד פטירתה שלה. אולם אותה האישה הייתה עוברת עוד שנה באושר ובריאות, היא יכלה לחשוב שזה בזכותה אך היא לא ידעה שזה בזכות חמותה הצריכה לחיות וצריך מישהי שתעזור לה. על כך אמרו חז"ל: "יותר ממה שבעל הבית עושה עם העני – העני עושה עם בעל הבית!". וכאשר הגיעו סוף חייה של חמותה הזקנה בגיל תשעים ושמונה ממילא לקחו גם אותה מן העולם". ככה זה "משפטי ה' אמת – צדקו יחדיו". הן לפעמים האדם זוכה לדברים טובים ולשנה טובה לא בגללו ולא בגלל מעשיו, אלא בזכות אותם אנשים רבים שאליהם הוא קשור ומטיב עמהם ומסייע להם, כמו בני ביתו אישתו וילדיו, ושאר סביבתו הוא זוכה ומקבל תוספת חיים.

זוהי זכות עצומה ליום הדין העושה חסד עם אחרים זוכה לחיים!

 

הפארסה של רון קובי

ראש עיריית טבריה שהתגרה בחרדים בכל כוחו בחודשים האחרונים, כשל בבחירות עם מפלגתו וקיבל תוצאה מגוחכת בכל הארץ ב-1500 קולות בלבד ספג כישלון צורב גם בעירו טבריה מספירת כל קולות המצביעים בטבריה עולה, כי מפלגתו של ראש העיר רון קובי, שהתמודד בבחירות לכנסת, ספגה תבוסה מהדהדת. 'הימין החילוני – נלחמים בכפיה החרדית', שמה של המפלגה בראשות קובי, קיבלה 2.26% בלבד; 469 קולות.

תנועה קיקיונית זו משתרכת הרחק בתחתית כלל המפלגות שהתמודד בבחירות לכנסת ה-22, מה שמוכיח כי גם תושבי טבריה קצו בהתנהגותו הפרובוקטיבית, האנטי-דתית, של מי שניצח אך לפני מספר חודשים ונבחר לעמוד בראשות העיר.

 

לכתבה הבאה:

קשיי גלישה באתר האינטרנט של עיריית שדרות

תושבים רבים שמנסים להיכנס מהבוקר לפורטל העירוני לא מצליחים להיכנס אליו. כך תצליחו להתגבר על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.