יום חמישי , 6 אוגוסט 2020
ענבל האחיינית של שמואל ז"ל עם האומן אליאסף.

דיוקן לזכרו של שמואל

בחודש שעבר הלך לעולמו שמואל אוחיון ממקימי המשחקייה הממוגנת בשדרות. במחווה מרגשת של ארגון Jnf  דיוקנו הונצח על מגונית בכניסה לעיר.

עשרות מגוניות שפזורות בשדרות וישובי העוטף נעטפו לאחרונה בציורים מרהיבים שהופכים את קוביית הבטון למראה הרבה יותר מלבב. השבוע גם המגונית בכניסה לעיר שדרות מצומת ניר-עם נעטפה בצבעים מרהיבים אלא שהפעם מאחורי הרעיון מסתתר סיפור הנצחה מרגש לזכרו של שמואל אוחיון, האיש שהיה הכי מזוהה עם המשחקייה הממוגנת בשדרות.

לפני כחודש וקצת אחרי מלחמה ממושכת במחלת הסרטן אוחיון ז"ל הלך לעולמו והותיר משפחה וחברים כואבים על לכתו של אדם שפעל בצניעות למען ילדי שדרות, ליווה עשרות משלחות מארצות הברית וגייס לא מעט תקציבים לטובת קידום המשחקייה. במסגרת עבודתו, ארגון ה- Jnf  שמימן את הקמת המשחקייה נקשר מאוד לאוחיון איתו שמרו על קשר קרוב מאז תחילת פעילותם בעיר.

 שמואל אוחיון ז"ל, הנצחה מרגשת עבור המשפחה

לאחר פטירתו החליטו בארגון לפעול להנצחתו של שמואל ז"ל, הם ביקשו אישור לצבוע מגונית עם דיוקנו, יצרו קשר עם האומן אליאסף תושב העוטף וביקשו ממנו לבצע יצירת אומנות. "שמואל היה איש טוב שרק חייך לכל מי שפגש" סיפרו בארגון, "אפשר לומר שהצניעות והאכפתיות אפיינו אותו יותר מהכל".

המחווה המרגשת הפתיעה גם את בני המשפחה. "אנחנו נוסעים מכיוון המכללה לשדרות ופתאום עידו צועק לי ״הנה דוד שלך שמואל״… אני לא מבינה מה הוא רוצה ממני ואז הוא אומר לי שמישהו מצייר את שמואל על המגונית  ביציאה הראשית משדרות. עשיתי פרסה והגעתי לתחנה ולהפתעתי אכן ציור של שמואל" תיארה בהתרגשות אחייניתו ענבל בווטסאפ המשפחתי, "האמת שהוא קצת חשש כי הוא לא ידע איך נקבל את זה … אמרתי לו שלדעתי כולם ישמחו מאוד.אכן מרגש משמח ועצוב עד דמעות ועל כך תודה ענקית למנכ"ל אירגון ה- Jnf  מר ראסל רובינסון וכל הצוות ששותף לעשייה המרגשת הזו. איש חכם אמר עליו "מי שבורח מהכבוד הכבוד רודף אחריו״ הכי אופייני לשמואל".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד תושב אילת שהקים בשדרות מעבדה לגידול סמים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד תושב אילת, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.