יום ב' | 12.4.21 | 15:32 | צילום: דוברות שער הנגב

בשעה טובה: הרמזור בצומת הכניסה לקיבוץ ניר-עם החל לפעול

לאחר שנתיים של מאבק להקמת רמזור והסדרת היציאה והכניסה לקיבוץ ניר עם, החל ביום שני האחרון, הרמזור לפעול. במועצה האזורית שער הנגב מברכים: "יריית הפתיחה לשינוי מפת הדרכים בשער הנגב"

 עם הצמיחה הדמוגרפית של יישובי שער הנגב והתרחבות שדרות, גדל גם מספר הרכבים על הכביש. כתוצאה, צומת הכניסה לקיבוץ ניר עם הפכה מסוכנת ועמוסה ברכבים בכניסה לשדרות. במשך שנים תושבי הקיבוץ ביקשו לדאוג להסדרה של הצומת, אך הנושא נותר ללא התקדמות. אופיר ליבשטיין. ראש המועצה האזורית שער הנגב, יחד עם תושבי קיבוץ ניר-עם, משרד התחבורה ונתיבי ישראל, קידם את הנושא כפרויקט בראש רשימת סדר העדיפות של המועצה.

במהלך השנתיים האחרונות, פעלו צוותי המועצה באפיקים רבים ומגוונים. נציגי חברת נתיבי ישראל הוזמנו לסיורים רבים באזור- למדו וחוו את הבעיה מקרוב. ראש המועצה פעל להסדרה של הצומת מול כל הגורמים המעורבים- משרד התחבורה, נתיבי ישראל ועוד.

 צומת קיבוץ ניר עם. הסוף לתאונות? צילום: דוברות שער הנגב

לפני מספר חודשים קיבלה המועצה האזורית שער הנגב את הבשורה המשמחת- המאבקים, התכנונים והדיונים השתלמו- אושרה ההצעה להכניס את הקמת הרמזור תחת הסכם הגג של שדרות. בהתערבות המועצה זורזו העבודות בשטח, זאת למרות עיכובים שונים- הגבלות קורונה, אילוצי מזג אויר ועוד. כאמור, ביום שני בבוקר, החל הרמזור לפעול בפעם הראשונה. את ההקלה המשמעותית בכניסה והיציאה לקיבוץ, ניתן היה לראות באופן מיידי.

 

אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב: "לפני כשנתיים הבטחתי לתושבי ניר עם, שאעשה ככל שביכולתי כדי להקים רמזור בכניסה לקיבוץ. לשמחתי היום ההבטחה הופכת לעובדה בשטח. מועצה אזורית שער הנגב הכפילה את עצמה בעשור האחרון. גם שדרות גדלה ומתפתחת. יש להתאים את הכבישים והצמתים לכמות הרכבים- אנחנו כבר לא פריפריה עם תנועה דלילה, אלא מוקד תעסוקה והתיישבות מרכזי בדרום. הרמזור בניר- עם, הוא רק יריית פתיחה לתהליך רחב יותר של הסדרת כל הצמתים ברחבי שער הנגב- הקמת רמזור בכניסה למושב יכיני, הסדרת צומת איבים, כיכרות בכניסה לברור חיל ואור הנר ורמזור בכניסה לקיבוץ גבים וקרית החינוך שלנו. כל אלו יקומו במהלך השנים הקרובות מאוד. אני מאחל לתושבי ניר עם והאזור כולו, נסיעה בטוחה. תושבי ניר עם- תתחדשו!"

About אורי גבאי

Check Also

נתיבות: בת 14 נפצעה בינוני כתוצאה מפגיעת רכב פרטי

 צוותי הרפואה של איחוד הצלה העניקו סיוע ראשוני לנערה הולכת רגל שנפגעה מרכב ברחוב נווה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.