יום רביעי , 27 מאי 2020

בשל המצב הביטחוני המורכב: בוטלה הצגת תיאטרון 'אספקלריא' בשדרות

ההצגה של תיאטרון אספקלריא הירושלמי ״בודד ברשת״ שרצה מאות פעמים ברחבי הארץ, הייתה אמורה לעלות לבמה השבוע בשדרות.

צופים רבים היו צריכים להגיע לראות את ההצגה אך בשל המצב הבטחוני היא בוטלה יומיים לפני הזמן שבו היא הייתה אמורה לעלות לאוויר. ע״פ המארגנים, בעקבות המצב הביטחוני.

למרות שהתיאטרון הסכים להגיע להופיע כי הייתה הפסקת אש, המארגנים הודיעו כי מצב הרוח של הצופים פחות מתאים להצגות למרות שהנהלת התיאטרון מניסיונה רב השנים הסבירה כי דווקא ההצגות מביאות לשלווה נפשית ותחושה טובה ולכן תמיד נוהגים בתיאטרון בזמנים ביטחוניים מתוחים לתת תחושה טובה לצופה.

יש לציין כי לקוחות תיאטרון יודעים כי אספקלריא מוכנים להופיע בכל מקום שהוא וגם במקרה הנוכחי היו מוכנים. לצער התיאטרון במקרה הנוכחי כנראה שהגבול בין הנאה לבין חיי היום יום גברו הפעם ולכן בוטלה.

יש לציין כי מנכ״ל ״תיאטרון אספקלריא״ חגי לובר מתח ביקורת על הממשלה שלא שמה לב להפסדים הנגרמים לגופים תרבותיים בגלל המצב הבטחוני, הממשלה מפצה חקלאיים, סוחרים ולא מפצה בכלל אומנים שהופעות שלהם מתלבטות. זוהי קריאה לשרת התרבות שתפעיל את המשקל שלה, היכולת שלה והכוח שלה בממשלה על מנת לאפשר לגופים תרבותיים שכל הקיום שלהם נובע ממקומות שמזמינים אותם לפצות אותם על הביטולים שמתבלים, הגיע הזמן שהממשלה תבין שתרבות היא לא פחות חשובה מחקלאות או מבגדים הנמכרים, כשם שסוחרים צריכים להיות מפוצים גם שחקנים וגופים תרבותיים, תיאטרונים צריכים להיות מפוצים בשל המצב הבטחוני. אנו מקווים כי נוכל להמשיך להופיע בכל מקום בארץ ובייחוד בדרום ומאחלים לתושבים שיזכו לשקט קבוע ולא משהו זמני. גם להם מגיע ליהנות מתרבות ללא חרדות סמוך לחדרים ממוגנים״.

לכתבה הבאה:

בחירות בשדרות: מתנפחים ומופע מוסיקלי בפרץ סנטר

מרכז הקניות 'פרץ סנטר' ממשיך לספק אירועי תרבות לתושבי העיר שדרות וגם ביום הבחירות הנהלת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.