יום חמישי , 9 יולי 2020

בעלי רכב? קבלו 5 טיפים לחיסכון בעלויות

בעולם המודרני והמהיר שלנו, הרכב הוא הרגליים והכנפיים שלנו. בזכותו אנו יכולים להגיע ממקום למקום מבלי להמתין שעות לתחבורה הציבורית. אנו משתמשים בו כדי להגיע בזמן לעבודה, לפזר את הילדים בחוגים, לערוך סידורים שונים וכמובן כדי לנסוע למקומות רחוקים ויפים בזמן הפנוי. אבל הרכב הוא גם הוצאה לא קטנה עבורנו, ולפעמים עלינו לוותר על דברים אחרים שהיינו רוצים בחיים, ובלבד שנוכל לממן את הרכב שלנו. עם זאת, זה לא צריך להיות כך. בימינו ניתן לחסוך בהוצאות עבור הרכב, אם נשים לב לכמה היבטים.

כך תחסכו בביטוח לרכב ב-5 צעדים פשוטים

אחת ההוצאות המשמעותיות ביותר עבור בעלי הרכב היא הוצאת ביטוח רכב. הביטוח מסתכם לא פעם בכמה אלפי שקלים שיש צורך לחלק לתשלומים בלתי נגמרים. אבל מה אם היו אומרים לכם שיש דרכים שבהן אפשר לחסוך בהוצאות עבור הביטוח? קבלו כמה טיפים משמעותיים שכדאי להכיר.

  1. לפני שמחדשים – משווים

בכל שנה מגיעה אליכם הודעה על פוליסה שיש לחדש. במקום לחדש באופן אוטומטי, השוו בין פוליסות בחברות השונות. מצד אחד, עליכם לוודא שהפוליסות מכסות את ההוצאות עבור הרכב בעקבות נזקים פוטנציאליים שעלולים להיגרם לו. מצד שני, אינכם רוצים לשלם כסף רב באופן מוגזם על הביטוח, ובצד. מצאו את הביטוח הכולל את הכיסויים הרלוונטיים לרכב שלכם, במחיר הוגן.

  1. יש לכם אפשרות לפצל את הביטוחים

דבר חשוב נוסף שכדאי לדעת על הביטוחים הוא שאפשר לפצל אותם. אמת, החברות נוהגות להציע לכם ביטוח מקיף וחובה במקום אחד, אך אתם יכולים להחליט לרכוש את הביטוחים בשתי חברות שונות. מסיבה זו, חשוב לבצע סקר שוק ולבדוק מי מציע את הביטוחים הנוחים יותר.

  1. מה מוגדר כמצב של "טוטאל לוס"

כידוע, "טוטאל לוס" (או בעברית "אובדן מוחלט") הוא מצב שבו נגרם נזק חמור לרכב, ולבעל הרכב לא נותר אלא להחליף אותו. הקביעה של חברות הביטוח לגבי מצב של "טוטל לוס" משתנה, והמחיר בהתאם. ישנן חברות שמחשיבות אובדן כאשר מדובר בנק שהוא מעל ל-50% ממחירו של הרכב, ואז הן משלמות את מלוא השווי של הרכב. קיימות גם חברות המספקות רכב חלופי במקרה של תאונה. כדאי לברר את כל הפרטים לפני שאתם חותמים על פוליסת הביטוח.

  1. פתרונות טובים לנהגים צעירים

כל הורה גאה בילד שלו אשר עובר טסט ראשון כבר בגיל 17 ויכול לנהוג ברכב המשפחתי. אבל אף הורה אינו שש להוסיף את שמו של ילדו הצעיר לפוליסת הביטוח, מתוך החשש שהנהג הצעיר ייקר את הפוליסה באופן משמעותי. מצד שני, אי אפשר להשאיר את הפוליסה רק על שמם של ההורים, שכן הנהג הצעיר לא יוכל לנסוע ללא ביטוח. ישנן חברות ביטוח המציעות פתרון יצירתי לבעיה זו: כיסוי לנהג צעיר המוגבל בימים. כיסוי זה אינו מיקר את הפוליסה, ומיועד לנהגים צעירים המשתמשים ברכב אחת לשבוע או שבועיים (חיילים, סטודנטים, תלמידי פנימייה).

  1. הנחות למי שלא נוהג בסופי שבוע

אם אתם שומרי מסורת שאינם נוהגים בשבת או בחגים ויכולים להצהיר על כך, תוכלו לבדוק אם מגיעות לכם הנחות משמעותיות בביטוח הרכב עבור מי שאינו משתמש ברכב לאורך כל השבוע.

כך, ראינו שיש כמה דרכים לרכוש פוליסת ביטוח מוזלת. אם אתם מעוניינים למצוא את הפוליסה המתאימה לכם, מומלץ להיכנס לאתר אינטרנט להשוואת מחירים ולמצוא בלחיצת כפתור את הפוליסה המתאימה לרכב הפרטי שלכם ולהרגלי הנהיגה שלכם.

החיסכון מתחיל בדלק

דרך נוספת לחסוך בעלויות הרכב היא לחסוך בהוצאות עבור הדלק. לא נעים להיפרד מכמה מאות שקלים בשבוע אשר מצטברים לסכום נכבד בסוף החודש. אבל מה אם היו אמורים לכם שאפשר לחסוך בהוצאות על הדלק בכמה פעולות פשוטות המתחילות בתחזוקת הרכב?

ראשית, אם תא המטען שלכם מלא בחפצים כבדים, זה הזמן לפנות אותו. ככל שהרכב מתאמץ יותר בדרכים, כך הוא צורך דלק רב יותר. שנית, התחזוקה השוטפת של הרכב יכולה למנוע בזבוזי דלק מיותרים. לדוגמה, אם מסנן האוויר שלכם מקולקל, כמות האוויר הנכנסת אל המנוע קטנה באופן משמעותי, וכך צריכת הדלק גדלה. ולבסוף, במהלך הנהיגה הימנעו מנהיגה "עצבנית" ומבלימות חדות ופתאומיות. לא רק שמדובר בפעולות שמסכנות אתכם ואת שאר הנהגים, אלא הן צורכות יותר דלק.

 

לכתבה הבאה:

מה לעשות במקרה של תאונה ללא ביטוח

בישראל כיום כל נהג ונהגת העולים על הכביש בביטוח חובה, כשמו כן הוא חובה. לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.