מול 7. צילום: אסף פינצוק

במרכז הקניות "מול 7" בשדרות ביטלו תשלומי שכירות לעסקים שאינם פתוחים

על רקע המשבר הכלכלי המתמשך ולאור הסגר הארוך שאינו מאפשר פתיחת עסקים באופן רציף ומלא, בעלי מרכז הקניות הגדול בעיר נרתם לטובת העסקים במתחם והחליט במחווה יוצאת דופן על ביטול של השכירות החודשית לעסקים במתחם

משבר הקורונה ממשיך למוטט את הכלכלה הישראלית, ונכון לרגעים אלה לא נראה שהולך להתרחש שינוי דרמטי, בטח לאור הסגר המתמשך. בשדרות, כמו בכל המדינה, נפגעו בעיקר העסקים הקטנים והעצמאיים, שהרבה מהם נמצאים בשטח מרכז הקניות "מול 7" שנמצא בכניסה לעיר.

כידוע על אף המשבר והירידה החדה בהכנסות במקרה הטוב, והיעדר ההכנסות כלל במקרה הרע, המדינה לא עצרה את תשלומי החובה לבעלי העסקים כמו שכירות, וכך יוצא שלמרות שהמדינה אוסרת על העסקים להיפתח, בעלי העסקים ממשיכים לשלם תשלומי עתק שמביאים בכל יום לקריסה וסגירת עסקים נוספים.

אסי ברגל-אוזן. צילום: אורטל שלום

למרות זאת, בעלי העסקים במתחם "מול 7" בשדרות יכולים לנשום לרווחה ולהיות מרוצים לפחות חלקית. "אנחנו ביטלנו שכירויות לבעלי עסקים שלא פתחו את החנות שלהם בעקבות המצב, אנחנו מבינים שאם לא נעזור לבעלי העסקים הם פשוט יקרסו ויסגרו ואז כולנו נפסיד" מספרת אסי ברגל-אוזן, מנכ"לית מרכז הקניות "מול 7" בשדרות.

אין ספק שמרכז הקניות בימים רגילים עמוס מאוד ושוקק חיים, ובתקופה הנוכחית ניתן לראות את הפגיעה הכלכלית בכל מקום, והירתמות כזאת של בעלי מתחמים גדולים אינה מובנת מאליה. מעבר לכך, נעשות פעולות רבות על מנת לנסות ולמשוך את הקהל המקומי לצרוך למרות הקושי. "אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי לשמור על הניקיון והחיטוי של המקום. אנחנו מקפידים על עטיית מסכה ושמנו עמדות לחיטוי ידיים ברחבי המרכז. אנחנו מודעים לכמה קשה להרים את הראש מעל המים בתקופה הזאת. מי שלא פתח ביטלנו לו את השכירות החודשית. מי שעובד חלקית אנחנו מחייבים חלקית ויש כאלה שמשלמים לנו רק לפי ההכנסות שלהם. עשינו באמת כל מה שיכולנו, כמובן בהוראה של בעלי המתחם נפתלי שמשון, שעשה את זה רק בשביל לעזור לאחרים לצלוח את התקופה הקשה, כמחווה של רצון טוב. העסקים הם מפעל חייהם של בעליי החנויות, ואנחנו מבינים את זה" סיכמה.

 

לכתבה הבאה:

עצוב: יהודה בארקן נפטר מקורונה

השחקן האגדי שביים, הפיק כתב ושיחק במיטב הסרטים שכולנו גדלנו עליהם, נפטר אמש (ו') מנגיף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.