יום רביעי , 1 אפריל 2020
בוקר מתוח בשדרות. אזור הפגיעה אתמול בשכונת מגורים. צילום: דוד רביבו

בוקר מתוח בשדרות: "עדיף להישאר קרוב לממ"ד"

אחרי מטח הרקטות של אתמול, תושבים רבים בשדרות לא יודעים כיצד התפתח היום. גני השעשועים ריקים והתושבים כבר מיואשים."אם לא יוצאים למבצע גדול אנחנו מעדיפים לסיים את הסבב הזה להמשיך בחיינו".

תושבי שדרות אומנם מתורגלים כבר למציאות הזו אבל מטח הרקטות אתמול בערב (שישי) הצליח לעורר בהלה גדולה יותר מהרגיל מה שהביא את התושבים בבוקר של שבת לא לקחת סיכון מיותר ולהישאר בקרבת הממ"ד. "זה נכון שאנחנו מורגלים אבל גם מי שמורגל לא יכול להישאר שפוי אחרי מטח מטורף כזה" סיפרה תושבת העיר, "בכל סבב אני חושבת שחווינו כבר את הגרוע מכל, הילדים שלנו היו ערים ושיחקנו בהנאה, פתאום אזעקות וטילי היירוט מעל הראש, פחד אלוהים ושוב הסיפור חוזר של חרדה והרטבות בלילה פשוט נורא".

 שדרות הבוקר. תושבים רבים מעדיפים להישאר בבתים. צילום: אורי גבאי
 פארק קנדה בשדרות ריק מאדם. הורים חוששים לצאת עם הילדים לגן השעשועים. צילום: אורי גבאי

מוקדם בבוקר הגיעו תושבים רבים למקום הנפילה בשכונה גדולה ומרכזית, המזל הגדול שאין נפגעים באירוע הזה אבל המחזה של כלי רכב רבים מלאים ברסיסים הותירו בכולם תחושה אחת של אווירת מלחמה. "אנחנו חוזרים לשגרה ואז מתי שארגוני הטרור מחליטים לירות הם פשוט יורים ואת אף אחד בממשלה זה לא מעניין" סיפר אחד התושבים בכעס, "כולם שואלים מה עם התגובה של צה"ל, אז כמו תמיד הוא הגיב אבל אם אין לא יוצאים למבצע גדול כדי לעקור את הטרור הזה מהשורש עדיף לסיים את הסבב הזה עכשיו ותנו לנו להמשיך בחיינו, אם הצבא יגיד שהוא הולך לטפל בבעיה מהיסוד אנחנו מוכנים לשבת חודש בממ"ד רק שבסוף יהיה פתרון".

 אחד מכלי הרכב הרבים שנפגעו. צילום: דוד רביבו
 הבית שנפגע ברסיסים בשכונה מרכזית בעיר. צילום: דוד רביבו

בתוך כך, סיפור של תושבת שדרות שרה כהן שפורסם לראשונה ב'שדרונט' הפך לויראלי ברשת ובכלי התקשורת בישראל שנחשפו לסיפור אצלנו. "הבת שלי! האושר הפרטי שלי! הילדה הקטנה שהבטחתי לשמור עליה מכל משמר! קפאה במקום ופשוט לא זזה למרות שהייתה בממד !! כל הגוף שלה רעד , היא ננעלה על הרצפה ולא זזה עם הידיים על הראש.. ילדה שלי אני מצטערת כל כך שאת צריכה לעבור את זה! אני פה מחבקת בכל רגע ושנייה".

התמונה של דהן שעוררה תגובות רבות ונחשפה לראשונה ב'שדרונט'

מאוחר יותר סיפרה דהן אם חד הורית על התמונה שנגעה במאות אלפי אנשים: "התמונה צולמה סמוך לפיצוצים ששמענו. מאז שאחת האזעקות תפסה אותנו ברחוב זה קורה לה, היא פשוט נשכבת על הרצפה, שמה ידיים על הראש, רועדת וממלמלת מילים שאפילו אני לא מבינה". האם ניסתה להרים את בתה מהרצפה, אך ללא הועיל. "היא פשוט מושכת את הכתף ולא נותנת לאף אחד לדבר איתה. ננעלה וקפאה במקום", אמרה.

דהן סיפרה שבתקופה האחרונה מצבה של הבת החמיר. "כבר חודש וחצי-חודשיים שהיא ככה. לפני כן היא הייתה פשוט הולכת לממ"ד כחלק מהשגרה. הלכנו ברחוב, ובאזעקה היא פשוט התיישבה על הרצפה. ביירוטים היא התחילה לבעוט עם הרגליים, ואחר כך כבר לא הצליחה לזוז או להוציא מילה", אמרה האם. "היא בקושי נשמה לי ואז היא נפלה והתמוטטה לי.

"מאז, כל רעש קטן פשוט מושיב אותה על הרצפה. אפשר להגיד שהיא נולדה לתוך המציאות הזאת", הוסיפה. דהן נשאלה מה היא עושה במצבים שבתה מגיבה בצורה כזו לאזעקות, והשיבה: "פשוט מחבקים הרבה. אני אם חד-הורית, אין עוד מישהו שייתן לי יד".

 

 

לכתבה הבאה:

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' יוצא מבידוד

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים, יוצא מבידוד, לאחר שעבר שתי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.