יום ראשון , 23 פברואר 2020
אסי כהן, מאמין שהקבוצה שלו לא תסתבך במאבקי תחתית. צילום: אורי גבאי

"אנחנו קבוצה טובה שלא ניאבק בתחתית"

לצד קריירה בעריכת דין, הקשר ההתקפי של מכבי עירוני נתיבות אסי כהן ממשיך ליהנות מכדורגל למרות שעונה שנייה הוא נאבק עם קבוצתו בתחתית. בשיחה עם 'דין וחשבון' הוא מתייחס לפתיחת העונה הגרועה שהביאה את המאמן בילי שדה להתפטר ולשיפור ביכולת תחת המאמן עמי ג'רבי.

הדרך של מכבי עירוני נתיבות לברוח מהתחתית עוד ארוכה ובכדורגל כמו בכדורגל דברים משתנים ממחזור למחזור, אבל הכיוון לפחות על-פי המשחקים האחרונים הוא טוב ונדמה כי הקבוצה בהדרכתו של המאמן עמי ג'רבי בדרך הנכונה. מי שאופטימי במיוחד, הוא  הקשר המנוסה אסי כהן (34) שמשחק את עונתו השנייה במועדון אחרי שעבר קילומטראז' מרשים בליגות א' ו-ב' והיה שותף ללא מעט מאבקי עליה  ובשנתיים האחרונות גם טועם ממאבקי תחתית עם קבוצתו הנוכחית מכבי עירוני נתיבות. "אף שחקן לא אוהב מאבקי תחתית ואפשר לומר שזה הכי מתסכל במיוחד להיות קבוצת תחתית בליגה ב' משום שיש פערים משמעותיים בין קבוצות הצמרת ובין קבוצות התחתית מבחינת היכולת, עוד יותר מתסכל שאתה יודע שיש לך קבוצה טובה ושום דבר לא הולך" הוא אומר, "אבל בנתיבות אני נהנה כי יש כאן אנשים מדהימים שנותנים את הכל למען הקבוצה, אנשים באמת אכפתיים שלמענם אתה יודע  שאתה תעשה הכל בשביל שהקבוצה תצליח ואני מאוד מאמין שהמועדון הזה שהוא בין הטובים בליגה יצליח ויגיע למקום הראוי לו".

כהן מוכר בליגות הנמוכות לא רק כשחקן, אלא גם כעו"ד אשר מתמחה בתביעות תאונות עבודה בתחום הספורט ובין הקריירה בעריכת דין הוא לא מוותר שלוש פעמים בשבוע על אימונים ומשחקי שישי של כדורגל, "תראה אני כבר לא ילד, הגיל בהחלט משחק תפקיד אבל כל עוד אני מרגיש שאני מסוגל ונהנה מכדורגל אני משחק, לשמחתי בגיל 34 אני מרגיש עדיין רעב ועובד קשה באימונים כדי להישאר חד ובכושר טוב".

 כהן במשחק נגד שדרות. צילום: אורי גבאי

בוא נחזור לתחילת העונה, עשיתם הכנה מוקדמת אבל שום דבר לא עבד כשהתחילה ליגה?

"יו"ר הקבוצה ישראל שריקי יחד עם המאמן בילי שדה עשה כל מה שצריך כדי שתהיה קבוצה מספיק טובה להיאבק ממרכז טבלה ומעלה אבל בכדורגל לפעמים לא הכל הולך. אני גם לא מאשים את המאמן הקודם בילי כי הוא מאמן מצוין  שבא עם מוטיבציה ואנרגיות אבל דברים לפעמים לא מסתדרים כמו שרוצים, הייתה בנייה בעייתית מבחינת החיבור של השחקנים ובאמת שאין תירוצים, פשוט שום דבר לא התחבר לנו".

בשבועות האחרונים אתם מגלים שיפור, מה עובד עכשיו שלא עבד קודם?

"קודם כל היה צריך לבצע רענון בעמדת המאמן כי באמת לא היה מנוס, היה צריך רוח חדשה , דבר נוסף ביצענו שינוי בסגל. היה לנו בסיס טוב והשינויים שביצע המאמן עמי ג'רבי בסגל היו נכונים לקבוצה, מעבר לזה היה חסר חיבור וגם קצת מזל כי ראיתי משחקים שבהם היינו טובים והגיע לנו לנצח כמו במשחק ההזוי בקרית מלאכי שם ספגנו שלושה שערים בשמונה דקות אחרי שהיינו עדיפים, בסופו של דבר הקבוצה באמת השתפרה ואני שמח שהתוצאות באו".

במחזור האחרון השגתם ניצחון מפתיע וחשוב בשדרות?

"בדיוק על הנקודה הזו דיברתי קודם שצריך גם קצת מזל כי באמת במשחק האחרון בשדרות ידענו שאנחנו מתמודדים מול יריבה עדיפה ולכן גם שיחקנו באחריות מאחורה וחיכינו להזדמנויות לצאת להתקפות. ככה צריכה לשחק קבוצה שצריכה את הנקודות, מפרגן לכל השחקנים שהגיעו מחויבים. אני בטוח שכל קבוצות התחתית שישחקו מול שדרות לא ייקחו את הנקודות כך שזה היה ניצחון חשוב עבורנו".

אם אני מסתכל על הנתונים שלכם ביחס לכל הקבוצות שנמצאות מאמצע טבלה ומטה אני רואה שמבחינה הגנתית אתם עם כמות ספיגה נמוכה, זאת אומרת הבעיה היא התקפית?

"קודם כל שאפו מגיע לצמד הבלמים שלנו נתנאל ודקל שנותנים הכל מעצמם, אין ספק שהבעיה שלנו מתחילת העונה היא לא בהגנה כי ההפסדים שלנו הם ברובם על שער אחד והבעיה אכן הייתה בהתקפה ובמשחקים האחרונים יש שיפור וגול אחד אנחנו שווים במשחקים כך כמו שראינו בשדרות אם נשמור על שער נקי אפשר לעקוץ וזה מה שעשינו. המפתח של כל קבוצה זו ההגנה ואצלנו למרות שאנחנו בתחתית ספגנו פחות מכל קבוצה אחרת מבין קבוצות התחתית ובכלל אני אומר לך באחריות-הקבוצה שלנו טובה יותר מכל הקבוצות שנמצאות מאמצע טבלה ומטה ואני בטוח שאם היינו מתחילים ככה את העונה היינו היום נלחמים על מקום בפליאוף העליון אבל כרגע אנחנו נישאר צנועים עם המטרה החשובה להתרחק כמה שיותר מהתחתית לכיוון מרכז הטבלה, אנחנו מסוגלים לזה בהחלט. מה שבטוח ואני מאמין בזה מאוד- אנחנו קבוצה טובה שלא ניאבק בתחתית".

 אסי כהן. "אנחנו קבוצה טובה שלא ניאבק בתחתית". צילום: אורי גבאי

בנתיבות מסתמכים עדיין על לא מעט שחקנים מקומיים, הבעיה שבעונות האחרונות הקבוצה מתמודדת בתחתית?

"יש פלוס-מינוס ארבעה שחקנים מקומיים בהרכב שזה לפי מה שאני יודע הרבה פחות מהעבר אבל בהחלט זה יפה מאוד. בסך הכל יש בנתיבות שחקנים מקומיים מאוד מוכשרים אבל אין מה לעשות כשבונים קבוצה אתה לא יכול להסתמך רק על מקומיים כי זה לא מספיק וכמו שציינת בעצמך זה לא מספיק מעבר לתחתית כי צריך להביא שחקנים עם ניסיון שמכירים את הליגה ולשמחתי השילוב בין שחקנים מקומיים מאוד מוכשרים ויש עוד כמה שעולים מהספסל ובין השחקנים שהצטרפו הוא טוב ושוב אני אומר שילוב כזה מתחילת העונה יכול היה להוביל אותנו גם לצמרת".

כדי להיות בצמרת הוכח שצריך תקציב יותר גדול, מה עוד צריכים לעשות בנתיבות כדי להיות בצמרת ופחות בתחתית?

"קודם כל הרבה פעמים חשובה הדרך ואני חושב שהדרך שמובילים את המועדון היא נכונה. מעבר לזה, ביחס לליגה ב' זה מועדון מאוד מסודר, אף פעם אין איחורים בשכר, לא תשמע שום בעיות כלכליות ומקבל את כל התנאים. כשיש שקט סביב חדר ההלבשה זה הכי חשוב. עכשיו לגבי תקציב לא תמיד זה מפתח להצלחה, אם בנתיבות יתמידו בדרך הזו ויעמידו תקציב שפוי אין לי ספק שנראה בעתיד את המועדון במקום שראוי לו בצמרת".

לכתבה הבאה:

ליגה ב': שדרות חזרה לנצח, נתיבות השוותה בדקה ה-90

בעקבות הניצחון ואיבוד נקודות בקרב קבוצות הצמרת, צימקה שדרות את הפער מהמקום שמוביל לפליאוף העליון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.