יום חמישי , 6 אוגוסט 2020
קרדיט לתמונה: shutterstock

איך בוחרים את הצבע שהכי מתאים לדירה שלכם? הכל בפנים

האווירה הכללית השוררת בסביבת המגורים שלנו היא דבר שניתן להכווין בצורות שונות ועל ידי שינוי או הוספה של אלמנטים שונים לחלל הבית/דירה. החל מהאופן בו הדירה מחולקת ובנויה ועד לפרטי הדקורציה והריהוט הקטנים ביותר – הכל משפיע על האווירה הכללית בדירה, ולכן גם על הלך הרוח שלנו ושל שאר בני הבית לאורך זמן. אחד האלמנטים החשובים ביותר בהקשר זה אותו ניתן גם לשנות ולהכווין בקלות רבה יחסית, הוא הצבעים השולטים בבית. למה בדיוק עלינו להתייחס בכל הנוגע לצבעים בדירה, אילו צבעים יתאימו יותר או פחות לכל חלק של הדירה שלנו ומהי הדרך המומלצת ביותר לבחור את הצבעים שיתאימו לדירתנו?

לא רק צבעי הקירות – לאילו חלקים בדירה חשוב לבחור צבעים בקפידה?

בהתייחסנו לצבעי הדירה בה אנו מתגוררים, ניתן להצביע על כמה אלמנטים שונים עבורם נרצה לבחור צבעים, אלמנטים המשפיעים כולם על המראה הכללי של הדירה והאווירה הכללית השוררת בה. למשל, כמובן שצבעי הקירות הם אולי המשמעותיים והדומיננטיים ביותר בכל הנוגע לבחירת צבע לדירה, שכן הקירות הם למעשה החלק הגדול והמורגש ביותר בדירה (במידה ונרצה שכך יהיה). כלומר, על ידי בחירה של צבע מתאים לקירות באזור זה או אחר של הדירה נוכל לבסס אווירה מסוימת באותו אזור, כזו הרצויה לנו.

אך הקירות אינם המקום היחידי בדירה בו ניתן ורצוי לבחור בצורה נבונה צבעים אלו או אחרים. גם צבעם של אינספור פריטים וחלקים פוטנציאליים אחרים בדירה משפיע באופן ממשי על הנראות הכללית בדירה ועל האווירה הכללית השוררת בה. למשל – צבע המטבח ומשטחי העבודה שבו דוגמת השיש, צבעם של מכשירי חשמל גדולים המורגשים בחלל הבית דוגמת המקרר או התנור שבמטבח. גם לצבעם של פרטי ריהוט כמובן השפעה ממשית על האווירה הכללית המתקבלת וכך ניתן להמשיך ולמנות פריטים שונים בבית עבורם נרצה לבחור צבעים מתאימים.

הרעיון הכללי הוא לנסות ולהתחשב בכמה שיותר מהפריטים והאלמנטים השונים בבית עבורם ניתן לבחור את הצבע, על מנת שהכל יתאים יחדיו וייצר אווירה מסוג מסוים, או לכל הפחות שהצבעים לא יתנגשו ממש אחד בשני ויגרמו למראה צורם ולא נעים.

 

בחירת צבע לדירה בעבודה משותפת עם מעצבת פנים מומלצת

ישנן דרכים רבות ושונות לבחור צבעים לחלקים שונים בדירה שלנו, אך חשוב להבין כי לא מדובר בבחירה סתמית ורגעית דוגמת בחירת צבע החולצה אותה נלבש היום. בחירת הצבע לדירה היא קבועה במידה מסוימת, לא ניתן לשנות ולהחליף מדי יום בהתאם למצב הרוח והיא גם משפיעה  בצורה ניכרת ושונה – היא מכתיבה באופן בלתי מבוטל את האווירה השוררת בדירה, ולכן משפיעה גם על מצב הרוח היומיומי של כל בני הבית.

לכן, יחש לבחור צבעים לדירה בקפידה מרובה, ומוטב להיעזר באנשי מקצוע מתאימים לשם כך. מעצבת פנים מומלצת עליה שמעתם דברים טובים תהיה הבחירה המתבקשת ביותר בהקשר זה. אשת מקצוע אשר כבר בחרה צבעים עבור לא מעט דירות ובתים מגיעה עם ניסיון עשיר אשר יסייע לכם לחקור טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניכם, ולהבין טוב יותר את ההשלכות של בחירה של צבע זה או אחר.

בחירת הצבעים לדירה בסיועה של מעצבת פנים מומלצת תהיה הרבה יותר קלה, מהירה ואפקטיבית, מאשר הניסיון לעשות זאת בעצמנו ולבזבז שעות רבות על התלבטויות נצחיות…

צבעים חזקים, דהויים, חמים או קרים וכיצד הכל יושב יחדיו

דוגמה להתלבטויות נפוצות בבחירת צבעים לדירה עימם יכולה לסייע לכם מעצבת פנים מומלצת ומנוסה בתחום היא למשל ההכרעה בין צבעים חמים לבין צבעים קרים, באזורים שונים של הבית, כמו גם הכרעה בין צבעים חזקים ובוהקים לבין צבעים דהויים יחסית. לכל אחר מהאפשרויות הללו השפעות שונות על האווירה בבית, אשר את חלקן איננו יכולים בהכרח לצפות מראש.

בנוסף, חשוב שכל הצבעים השונים יישבו טוב יחדיו, כך שיש להסתכל על הכל במבט על, לפני שבוחרים צבעים סופיים. זה משהו שקשה מאוד לעשות ואפילו לחשוב עליו מראש, ובדיוק מסיבה זו חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום. זה בסופו של דבר יהפוך את עיצוב הדירה שלכם למוצלח ונעים הרבה יותר…

לכתבה הבאה:

השכרת יאכטות בהרצליה הדבר הכי גדול בתקופת הקורונה

הדבר הכי גדול כרגע, במיוחד בתקופת הקורונה, הוא השכרת יאכטות בהרצליה. זהו בילוי שלא מצריך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.