יום ג' | 2.3.21 | 07:00

אושר הסדר טיעון עם הממונה על המועצה הדתית לשעבר בשדרות

לאחר מאבק משפטי ארוך, הסכים הרב אורן מלכה להודות במסגרת עסקת טיעון בעבירות של הפרת אמונים וירצה 8 חודשי עבודות שירות.

אחר חמש שנים, הסאגה המשפטית של הרב אורן מלכה, סגן ראש עיריית שדרות לשעבר ויו"ר המועצה הדתית מגיעה לסיומה בהסדר טיעון שאושר על ידי בית המשפט. כזכור, הרב מלכה שייצג במשך עשרות שנים את תנועת ש"ס הסתבך בשנת 2016 בפרשה שנחקרה ביאח"ה והתפוצצה ברעש גדול.

כבר בשנת 2017 המליצה המשטרה להעמידו לדין אולם עורך דינו ציון אמיר ניהל מאבק משפטי עיקש עד שבסופו של דבר הוגש כתב אישום מתוקן. לפני כשנה, הרב מלכה שלאורך כל הדרך ביקש להיאבק על חפותו בטענה שנעשה לו עוול גדול החליט לחזור בו מהסדר טיעון. גם בראיון שהעניק ל'דין וחשבון'  בספטמבר 2018 אז גם הכריז שלא יתמודד בבחירות למועצת העיר, הבהיר כי הוא נחוש להוציא את הצדק לאור. נציין כי גם בני משפחתו וגם וגם עורך דינו המליצו לו בשביל לסיים את עינוי הדין ולחתור להסדר טיעון גם במחיר של ויתור המאבק הצודק מבחינתו.

בסופו של דבר השבוע הונח הסדר דיון לפתחו של בית המשפט שאישר אותו וגזר את דינו ללא מאסר בפועל. על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בעובדות כתב האישום, בעבירה של מרמה והפרת אמונים בתאגיד, וכן בשתי עבירות נוספות של מרמה והפרת אמונים. הרב מלכה ירצה 8 חודשי עבודות שירות במשטרת אופקים, 6 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של שלוש שנים מהיום שלא יעבור עבירה בה הורשע או כל עבירה אחרת לפי סימן ד' בפרק ט' בחוק העונשין. קנס כספי בסך 30,000 ש"ח או 4 חודשי מאסר תמורתו.

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.