יום רביעי , 3 יוני 2020
בניית עיריית אופקים הואר באדום כאות הזדהות. צילום: דוברות העירייה

אופקים ציינה את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים

ביום שני השבוע נצבע בניין העירייה בצבע אדום לציון יום המאבק למניעת אלימות נגד נשים ונערות שחל ב-25 לנובמבר ברחבי העולם. כמו כן התקיימו מספר פעילויות בעיר בשיתוף פעולה של הוועדה לקידום מעמד האישה והממונה על הטרדה מינית, שולה דהן, יחד עם מנהלת הרשות למאבק באלימות, סמים ואלכוהול, כוכי ישראלי, מנהלת התכנית הלאומית 360, מירב בן נעים, וועד העובדים של העירייה ומנהלת מערך המתנדבים היישובי, אילה אלמקייס.

ביום שני  צוין בכנס לעובדי העירייה שהתקיים בקולנוע אופקים, בהשתתפות של כ-80 עובדים ועובדות ובמעמד מפקד תחנת אופקים, סנ"צ אבי לוי, שנתן סקירה מקיפה בנושא אלימות נגד נשים באופקים, דרכי התמודדות המשטרה בתלונות והטיפול מול הגופים. בסיומה, השיב מפקד התחנה לשאלות שעלו מהקהל. לאחר מכן צפו עובדי העירייה בסרט 'אישה עובדת', שעוסק בהטרדה מינית במקום עבודה ובאלימות כלפי נשים. בשבוע הבא מתוכננת פעילות נוספת וכותרתה: די לאלימות נגד נשים! במסגרתה יתקיים פאנל עם יו"ר נעמת, מפקד תחנת אופקים ומנהלת המחלקה לשירותים חברתיים ולאחריו ההצגה 'גופך הפקר'.

 יום המאבק באלימות נגד נשים באופקים. צילום: דוברות העירייה

ראש העיר, איציק דנינו: "אני מאמין בכוחה של קהילה, לחנך ולהוקיע מתוכה תופעות של אלימות ודיכוי נשים, יש לפרום את קשר השתיקה כדי לאפשר לנשים רבות לזעוק את זעקתן בכל סוגי האלימות לרבות באלימות שקופה כגון אלימות כלכלית ונפשית. רק ביחד נמנע את הרצח הבא. ההתמודדות עם אלימות כלפי נשים מחייבת סיוע רגשי וחומרי ישיר, תמיכה בפיתוח בטחון ועצמאות כלכליים ושינוי מבנים חברתיים כגון דיכוי מגדרי, מעמדי וגזעי התורמים לקיומה ולשימורה של האלימות".

יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, שולה דהן: "רק השנה נרצחו בישראל 13 נשים! מכל שכבות האוכלוסייה. ביניהן נשים חזקות, עובדות ומשכילות. אך לכולן היה גורל אחד אכזרי – הן נרצחו על ידי בני הזוגן. זוהי תופעה חברתית חמורה ויש לפעול בכל דרך כדי למגר תופעה כאובה זו".

באגף הרווחה והשירותים החבריים נמסר כי נציגת המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, הפועלת במסגרת האגף, ניתנים מענים שונים ומגוונים לטיפול בנפגעי אלימות במשפחה, כולל הערכת מסוכנות וגיבוש תוכניות הגנה.

לכתבה הבאה:

צפו: עומס גדול בתור לבדיקת קורונה לתלמידי גוטוירט

שלוש קופות חולים העמידו תחנות בדיקה בסמוך לתיכון שבו קיים חשש להידבקות המונית. ראש העיר: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.