יום שלישי , 26 מאי 2020

שומר על הבית

סרן רם הנדלמן מ"פ בגדוד השריון, תושב קיבוץ סופה, תופס בימים אלה קו בקיבוץ בו נולד, גדל ומתגורר עד היום. הוא משתף בתחושות ובסיפורו האישי

אני רם, מפקד פלוגת המחץ בגדוד 75 שבחטיבה 7 של חיל השיריון ובן קיבוץ סופה. את השירות הצבאי שלי התחלתי במרץ 2008, יצאתי לקורס מפקדים ונשארתי מפקד בקורס לשני מחזורים. בהמשך השירות יצאתי לקורס קצינים, והגעתי חזרה לגדוד 75 בתור מ״מ. במהלך השנים גם למדתי תואר ראשון במדעי המדינה כשבאמצע הלימודים התחיל מבצע צוק איתן שבו נלחמתי.
 היום כאשר אני מ״פ, אני יכול להגיד שזה תפקיד מאוד תובעני אך גם מאוד מספק. להיות מ"פ זה להיות במחויבות מלאה לאנשים שלך 24/7, להיות מחויב  למשימה ולהגנה על גבולות המדינה. זה תפקיד שמלמד אותי המון על עצמי ועל איך להתמודד במגוון רחב של סיטואציות, גם פיקודיות וגם אישיות. בשורה התחתונה זה תפקיד מספק שמעניק תחושת מסוגלות. התפקיד מחזק מאד את תחושת השייכות שלי למדינה ולמסגרת הצבאית.
מבחינתי אחד מהאירועים המכוננים בשירות שלי הוא צוק איתן. להיות בלחימה כמעט 19 יום במרחב חאן יונס זה חוויה מאד משמעותית. למדתי הרבה על ערך חיי אדם וטיפול באנשים גם בלחימה וכמובן העובדה שאתה נלחם פה ממש בבית. אני מסתכל אחורה ורואה את השדות של היישובים שבהם חברים שלי גרים. בתור מ״פ השיאים שלי בעשייה הם שאני לוקח חייל ומוציא אותו לקורס מפקדים וקורס קצינים, ואני רואה איך הוא הופך למפקד טוב שאכפת לו ורוצה להשפיע. כשזה קורה אני באמת רואה את התרומה למדינה ואיך הצבא מצליח לפתח אנשים.
להיות בן קיבוץ סופה ולהגיע לתפוס פה קו במוצב סופה בתור מ״פ שבא להגן על הגזרה, זו תחושה מוזרה מאד. לכל מקום שאני מסתכל  יש לי חוויות וזיכרונות מגיל 0, מקומות שפעם הייתי הולך לטייל בהם בימי שישי ועכשיו אני מסתובב פה עם ״הדוד״ (ג׳יפ צבאי) ומתכנן איך אנחנו מגנים יותר טוב על הבית ועל כל היישובים והקיבוצים פה. בהתחלה חשבתי שזה יהיה מוזר אבל בסוף זה מרגיש כמו להגן בכל מקום, ממש כמו שהגנתי ברמת הגולן או בגבול לבנון, בסוף אני מגן גם פה. הבנתי גם שמהר מאד מתכהה הערך הסנטימנטלי לאיזור ואני פשוט מבצע את משימת ההגנה בצורה הטובה ביותר. כמובן כשאני נוסע עם טנק ומסביבי אני רואה את כל השדות שאבא שלי עובד בהם זה נותן לי דרייב ורצון לוודא שהחיטה תמשיך לגדול ושמישהו יבוא לקצור אותה ולא תירמס פה במלחמות.
 לסיכום, הייתי רוצה לומר לכם, תושבי הדרום, שאנחנו בצבא מבינים אתכם ואת כל מה שקורה, שאנחנו יום יום ולילה לילה פועלים כדי שהילדים יוכלו ללכת לבית ספר כמו שצריך, שתהיה להם את הילדות הכי פשוטה ומקסימה שאפשר ושאורח החיים פה ישמר בצורה הכי מיטבית.

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.