יום רביעי , 3 יוני 2020

קדנציה חדשה במועצת העיר: מי נכנס לקואליציה ומי נשאר בחוץ?

חברי מועצת העיר הנבחרים בעיריית שדרות התכנסו בפעם הראשונה לקדנציה זו ביום רביעי באולם המתנ"ס. ראש העיר, אלון דוידי, העניק מגני הוקרה לארבעת חברי המועצה היוצאים וקיבל בברכה את חברי המועצה הנכנסים. דוידי הרחיב בדבריו על העשייה הרבה למען פיתוח העיר והזמין את כלל חברי המועצה להיות שותפים לעשייה: "אני רוצה את כל חברי מועצת העיר בעשייה למען הציבור, יש לנו משימות רבות ואתגרים רבים".

 

באירוע מרשים וחגיגי, שהתקיים ביום רביעי השבוע, נפתחה ישיבת המליאה הראשונה מן המניין של מועצת העיר שדרות. לאחר דברי הפתיחה של מנכ"ל העירייה, טל טורן, ושל מנהל ועדת הבחירות בשדרות, אלדד כנפו, שפירט את תוצאות הבחירות בעיר, הוזמן לבמה מזכיר ועדת הבחירות, יוסי אוחיון, שקיבל ברכות על עבודתו.

ראש העיר, אלון דוידי, ביקש להודות לארבעת חברי המועצה היוצאת – אבי אדאף, סבטלנה (סבטה) שטרית, אנטולי (טל) נחשונוב ומשה שאובי – על עשייתם ותרומתם למען העיר שדרות ותושביה. הארבעה קיבלו מגנים ותעודות הוקרה.

מגן הוקרה לחברי המועצה היוצאים. צילום: דביר מלכה

לאחר מכן הוזמנו כלל חברי המועצה הנבחרים, לפי רשימותיהם וכל אחד בתורו הצהיר אמונים. בדברי הפתיחה לחברי המועצה ולקהל הרב שישב באולם, אמר דוידי: "אני מברך את חמישה-עשר חברי המועצה, בהם דור שני, אלונה רבינוביץ', הבת של יעקב שהיה חבר מועצה, יש כאן את שילה פרץ, חברת מועצה צעירה בת 26 והגדלנו את כמות הנשים במועצה ל-4 חברות מועצה. העיר שדרות היא עיר מלאת אתגרים, רק לפני 3 שבועות סיימנו את מערכת הבחירות וכבר נכנסנו למציאות ביטחונית שהיא לא פשוטה. המציאות שלנו כעיר היא מורכבת. אני שמח ומודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי את הזכות להיבחר על ידיכם ולהמשיך בעשייה הגדולה בעיר שאני חי בה".

צילום: דביר מלכה

דוידי התייחס להרכבת הקואליציה ואמר: "אמרתי בעבר לאחר הבחירות, שקודם כל ארכיב את הקואליציה מהאנשים שתמכו בי והיו חלק מהמסע הגדול שלנו בחמש השנים האחרונות. אני אומר לכם – אני רוצה את כולם בעשייה, את כל חברי מועצת העיר בעשייה למען הציבור. יש לנו משימות רבות, אתגרים רבים, שאיפות גדולות ואני הראשון שארצה את כולם, את כל השולחן הזה, סביב העשייה הציבורית. במסע הזה למדתי הרבה, מה טוב, ומה צריך לעשות אותו טוב יותר. הביקורת היא דבר טוב, כל בן זוג מלמד את עצמו לעשות טוב יותר למען בן הזוג שלו כי ככה אוהבים, ככה מצליחים וככה בונים עתיד. אלימות לא, התפרעויות לא, כל אדם שרוצה יכול להעביר ביקורת, לביקורת יש כללים, כמו שלעשייה יש כללים. אני אתייחס לביקורת ב-100 אחוז הקשבה כל עוד היא ביקורת עניינית. אוזני קשובה לכל אדם, גם ליריבים הפוליטיים שלי וגם אם בסוף אני לא מסכים. אלימות לא, פסילת ציבורים לא, פגיעה אישית באנשים לא. ספגתי הרבה בקדנציה האחרונה ובאהבה גדולה, בשמחה רבה, בשביל זה בחרתם אותי שוב. אני אומר את הדברים עם יראת כבוד ליושבים לצידי, זוהי הנבחרת שלנו". דוידי סיים באיחולי הצלחה: "אני מאחל לכולם הצלחה גדולה, שנהיה קשובים ושנדע לנהל דיונים ענייניים לטובת הציבור ושכל מה שנעשה יהיה כהמשך לקדנציה הנפלאה של חמש השנים האחרונות, העשייה המבורכת. שנאפשר לכל ילד וילדה להגיע לכל מה שאנחנו לא הצלחנו".

צילום: דביר מלכה

חברי המועצה הצביעו על מינויו של אלעד קלימי ("מחר") לתפקיד סגן ראש העיר ומחזיק תיק משאבי אנוש ותרבות תורנית, מינויו של מארק איפראימוב ("שדרות ביתנו") לתפקיד סגן ראש העיר ומחזיק תיק הקליטה, מינויה של יהודית אוליאל מלכה ("מחר") לתפקיד מ"מ ראש העיר בתואר, יו"ר הנהלת המתנ"ס ומחזיקת תיק מעמד האישה ומינויו של מיכאל אמסלם ("טוב לשדרות") למשנה לראש העיר בתואר ומחזיק תיקי רווחה חינוכית, נגישות עירונית ומ"מ יו"ר הקרן לפיתוח שדרות.

מחזיקי תיקים נוספים: דורון טקטוק (ש"ס) – הנדסה ומסורת ישראל, הרצל שאובי ("עוצמה לשדרות") – אזור התעשייה וזהות יהודית, חוה נחשונוב ("שדרות ביתנו") – שיקום שכונות חברתי וקשרי חוץ וקהילה, אורן נזרי ("מחר") – שירות לתושב ושיקום שכונות פיזי, אלונה רבינוביץ' ("מחר") – תיק הרווחה וויקטור אברמוב ("שדרות ביתנו") – תיק תרבות עולים.

חברי האופוזיציה הם: יניב ושילה פרץ ("שדרות הבית שלנו"), אביאל בן-זיקרי ("צעירים למען שדרות") ואמיר פינטו ("שדרות בראש שלנו").

מורשי החתימה של העירייה שאושרו פה אחד הם ראש העיר, אלון דוידי, ממלאת מקומו, יהודית אוליאל מלכה וגזבר העירייה, יהודה חזן.

עוד נקבע כי מועד ישיבות המליאה יהיה יום רביעי בשעה 19:00.

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.