יום שישי , 3 יולי 2020

נערכים לפתיחת שנת הלימודים בשדרות

אגף החינוך בעיריית שדרות משלים בימים אלה את היערכותו לפתיחת שנת הלימודים תשע"ח. 100 ילדים יתווספו לגני הילדים בעיר וכ-50 תלמידים יתווספו לבתי-הספר. בעירייה התגאו השבוע עם פרסום אחוז הזכאות לבגרות, 83.4%, הגבוה מבין העיריות באזור.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, סייר השבוע במוסדות חינוך בעיר, יחד עם הצוותים המקצועיים, כדי לעמוד מקרוב אחר מוכנותם לפתיחת שנת הלימודים ביום שישי הבא, ה-1 בספטמבר. דוידי פגש את מנהלי ומנהלות בתי-הספר, שוחח איתם על ההיערכות לפתיחת השנה ושמח לשמוע שנותר מספר מועט של בעיות שדורשות פתרון. השבוע פרסם משרד החינוך את "התמונה החינוכית" של הרשויות המקומיות ושוב עלה ששדרות מובילה באחוזי הזכאות לבגרות מבין הערים בנגב המערבי, כאשר 83.4% מתלמידי העיר זכאים לבגרות. אגף החינוך קיים השבוע יומיים של היערכות למנהלי בתי-הספר בעיר וכן יומיים לסייעות ולגננות, כולל פעילות עם מרכז חוסן. בימים ראשון ושני התקיימו ימי הערכות לצוותי המו"פ של בתי הספר בעיר. צוות זה מורכב ממנהלים, סגנים ורכזים בכירים. פורום זה מהווה את שלד המנהיגות החינוכית הבכירה. הפורום קיבל אליו את שני המנהלים החדשים – אסף בן-דוד, מנהל הקריה הדתית, וגדי בקיה, מנהל בית-הספר היסודי "תורני חדש".

"אנחנו עושים דברים בשיתוף מנהלי בתי-הספר, אנחנו שומעים את דעתכם ושוקלים אותה", אמר למנהלים סגן ראש העיר, אלעד קלימי. "בכוונתנו להקים צוות הורים מוביל, שיכלול גם אנשי חינוך, כדי לחשוב על סוגיות חינוכיות כלליות ודיונים קצת יותר מהותיים".

ביום הראשון התקיימה סדנת odt (Out Door Training) בפארק עזריאלי, בליווי ארוחת בוקר בטבע. הסדנה עסקה בדרכי תקשורת וניהול מעברים. בצהרים סיירו המנהלים במפעל "אמדוקס ישראל" באזור התעשייה "ספירים", ושמעו על הפעילויות המשותפות עם "מגבית קנדה" ואנשי "אמדוקס". ראש העיר, אלון דוידי, בירך את המנהלים לקראת שנת הלימודים הקרובה והציג את יעדיו לשיפור ההישגיות והמצוינות. מנהלת אגף החינוך, מרים ששי, דיברה עם המנהלים על יעדי מערכת החינוך לשנת הלימודים הקרובה בדגש על התמקצעות.היום השני התקיים ברוח החידושים והמוטיבציה. מנהלת האגף העבירה סדנה על מוטיבציה ורוח ההתחדשות והגורמים המנהלים אותה, כן הובאו ביום זה מפגשים עם התכניות החדשות שתתקיימנה במהלך השנה. השירות הפסיכולוגי-חינוכי הנחה סדנה בנושא מעברים. יומיים אלו קידמו שיח מרתק ומעניין בקרב השדרה החינוכית.

היומיים הבאים הוקדשו לצוותי הגנים, כאשר היום הראשון התקיים ב"אחוזת רפאל", שם עסקו בנהלים, בביטחון, בבטיחות ובדרכי עבודה. כן זכו הצוותים למופע שעסק בכוח הפנימי. היום השני הוקדש לסדנאות שארגן מרכז חוסן, שאף הן הוכתרו בהצלחה רבה. בשנת הלימודים הקרובה ייפתחו בשדרות 54 כיתות גן, מתוכם שני גני חינוך מיוחד חדשים – גן תקשורת וגן לעיכוב התפתחותי. בנוסף, ייפתחו 3 גני טרום-חובה חדשים. בגנים ילמדו 1,528 ילדים, לעומת 1,420 בתשע"ז.

בשמונת בתי-הספר היסודיים ילמדו השנה 1,967 תלמידים, לעומת 1,954 בתשע"ז. בשני התיכונים ילמדו 1,383 תלמידים, לעומת 1,358 בתשע"ז.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "משנה לשנה מערכת החינוך שלנו גדלה בכיתות גן ובכיתות בבתי-הספר ואנו מברכים על כך. דבר זה מחייב אותנו לשאוף כל העת להישגיות בקרב תלמידינו ולשאיפה למצוינות". עוד אמר דוידי: "יש לנו צוותים חינוכיים מן המעלה הראשונה ויחד עם עובדי ועובדות בתי-הספר, בתחזוקה, במזכירות ובשאר השירותים, נמשיך להעניק לילדינו את החינוך הטוב ביותר במבנים היפים והמתוחזקים ביותר".

 

לכתבה הבאה:

הארנונה בשדרות עלתה? תלוי את מי שואלים

בעוד בעיריית שדרות מציגים כי תושבי העיר נהנים מתעריף הארנונה הזול בדרום, חבר האופוזיציה יניב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.