קרדיט: ארבל שטראוס

מראה פנורמית לחניון – פתרון יעיל וזול למניעת אסון

לפני כשלושה חודשים ילדה בת שמונה נפצעה באורח בינוני מרכב נוסע ליד ביתה ברחוב גולומב בשדרות. ישנם לא מעט מקרים של נפגעים בתאונות דרכים בסביבת ביתם. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים מפרסמת כי מתחילת השנה (2019) נהרגו בתאונות הדרכים כבר 31 בני אדם וכך היה גם בתקופה המקבילה בשנה שעברה. תאונות דרכים עלולות לקרות בדרכים בין עירוניות , באזורי מגורים ואף בחניונים.

ישנם 3 גורמים לתאונות הדרכים. הגורם המכני, לדוגמא רכב במצב מכני לא תקין, או גלגל שניתק מהרכב במהלך נסיעה. גורם שני הוא הגורם האנושי, נהיגה בשכרות, הסחות דעת של הנהג, אי ציות לחוקי התנועה ועוד .הגורם האחרון שעליו גם נרחיב מעט הוא הגורם התשתיתי. לדוגמא כבישים לא מתוחזקים כראוי, היעדר תמרורים, תאורה חשוכה ושדה ראייה לקוי. פתרון אחד שיכול לסייע בשדה ראייה לקוי הוא מראה פנורמית.

ישנם סוגים שונים של מראות פנורמיות, ולכולן אפקט דומה. המראה הפנורמית הינה מראה עם חזית קמורה, מה שמקנה לה הרחבה של שדה הראייה. ככל שקוטר המראה גדול יותר כך היא תאפשר הרחבה גדולה יותר של שדה הראייה. המראה הפנורמית משמשת כתחליף יעיל, פשוט וזול בהרבה מהתקנה של רמזור או סלילת כיכר. את המראה הפנורמית לרוב נראה בצמתים שבהם קיים שדה ראייה מוגבל ע"י גורמי הסביבה לדוגמא צמחייה או מבנים, בעיקולים מסוכנים ובעיקר בחניונים.

מראה פנורמית לחניון היא מוצר בטיחות הכרחי בכל חניון, בין אם מדובר בחניון פרטי או בחניון ציבורי. הסיבה לכך היא שבחניונים לפעמים שדה הראייה מוגבל וזה עלול להיגרם ממספר סיבות. צפיפות המקום בשל מספר רב של רכבים חונים, תאורה לקויה וכמות גדולה של שטחים מתים. במקרה כזה מראה פנורמית לחניון הוא פתרון מעולה!

איפה כדאי להתקין את המראה הפנורמית לחניון?

ההמלצה היא להתקין את המראות בעיקר בצמתים הראשיים בחניון. ישנה חשיבות גם להתקנת מראה פנורמית ביציאה מהחניון. הסיבה לכך נובעת מכך שכאשר הנהג מתקרב ליציאה מהחניון, לרוב שדה הראייה שלו יהיה מצומצם מאוד ולכן לא יבחין בהולך רגל שהולך בסמוך או רכב שמגיע במהירות. בעזרת המראה הפנורמית שדה הראייה שלו יגדל והדבר ימנע אסון.

לסיכום, אם יש בבעלותכם חניון ציבורי, או חברת ניהול בבניין מגורים, אנא דאגו לביטחון הנהגים והולכי הרגל והתקינו מראה פנורמית לחניון.

 

About נטע בלחנס

Check Also

הכירו את הטריפלים המשתלמים ביותר

הגיע הזמן שתמצאו את חבילת הטריפל המשתלמת והמתאימה ביותר עבורכם חבילת טריפל היא למעשה חבילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.