יום שישי , 29 מאי 2020

מחלום למציאות – נחנך מרכז מדעי בשדרות

עיריית שדרות ומשרד המדע והטכנולוגיה חנכו השבוע את המרכז המדעי – מרכז העשרה לילדים ובני-נוער משדרות בשעות הלימודים ובשעות אחר הצהריים במגוון נושאים: רובוטיקה, סייבר, אנגלית, פיסיקה ומכניקה. ראש העיר, אלון דוידי: "שדרות תוביל מהפכות גם בתחומי המדע והסייבר".

 שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מנכ"ל המשרד, רן בר, וסגן ראש העיר, אלעד קלימי, חנכו ביום שלישי השבוע  את המרכז המדעי של שדרות, בהשקעה של למעלה מ-2 מיליון שקלים במימון משרד המדע והטכנולוגיה, מגבית קנדה והעירייה. בהמשך צפוי לקום פארק מדע גדול במרכז העיר, על דרך מנחם בגין, בין פארק הילדים לבין בית הספר אמי"ת הרא"ה המתחדש.

מטעם העירייה הובילו את המהלך סגן ראש העיר, אלעד קלימי, ורכזת המצויינות העירונית, מיכל דדון. לפני טקס חנוכת המרכז, התרשמו אקוניס ודוידי מלימודיהם של הקבוצות השונות והתנסו בעריכת ניסוי עם צבעי מאכל ואבקה שיצרה ריאקציה מעניינת.

החזון של הקמת המרכז המדעי-אזורי הוא שישמש מוקד משיכה לילדים ובני נוער מהאזור לסדנאות, הפעלות והתנסויות בתחומי המדעים השונים. מטרת העל היא לחשוף ולהנגיש את הפעילויות הבלתי-פורמליות לקהילה בתחומי המדע והטכנולוגיה לשכבות הגיל השונות והגברת המוטיבציה בקרב תלמידי שדרות והסביבה לחקר והצטיינות במקצועות המדויקים והמדעים.

בנוסף, להגדיל את מספר הבוגרים הממשיכים ללימודי הנדסה, מדעים ומחקר באוניברסיטאות. לפי נתוני הלמ"ס לשנת תשע"ז, הסטודנטים משדרות במקצועות ההנדסה הנו 24.3%, כך שבהחלט יש שאיפה להגדיל את כמות הסטודנטים במקצועות אלו.

המרכז המדעי יפעל הן בשעות הבוקר והן בשעות אחר הצהריים במגוון תוכניות אשר המשותף להן הוא קידום ופיתוח המצויינות בעיר שדרות בתחומי המדע והטכנולוגיה. המרכז יעסוק במספר נושאים בשנים הראשונות, בהם מתמטיקה, חשיבה מתמטית, לוגיקה, פיזיקה, עבודות חקר, אנגלית חווייתית, רובוטיקה, מכניקה, חקר היקום ואסטרופיזיקה. בתקופת חופשות יתקיימו במקום קייטנות וסדנאות סביב נושאי המדע והרובוטיקה.

ראש העיר, דוידי, אמר בטקס: "לפני כמה שנים שאלנו את עצמנו – למה לא? למה לא לאפשר לילדינו את מה שלא ניתן לנו בילדותנו? יחד עם השר אקוניס, מגבית קנדה ואנשי העירייה, הצלחנו להקים את המרכז הנפלא הזה שיפעל במקצועות הטכנולוגיה וייתן דחיפה לבתי-הספר ובסוף יהיה האב (Hub) לתלמידים אחה"צ שמתעניינים במקצועות אלו. שדרות תוביל מהפכות גם בתחומי המדע והסייבר. כפי שמיתגנו את עצמנו, אנחנו אכן מקום למחשבה".

השר אקוניס אמר: "הקמת המרכז הזה כאן בשדרות היא יישום מדויק של מדיניות שקבעתי לפני 3.5 שנים של הנגשת המדע, הטכנולוגיה, הרובוטיקה והסייבר לכל אזרחי ישראל באשר הם, בכל מקום ובעיקר בפריפריות. אין ילד או ילדה בשדרות שנופלים מכל ילד אחר בשום מקום אחר במדינת ישראל. צריך לתת את ההזדמנות השווה ואתה רואה איך ממריאים למעלה. מפה יוצא העתיד המזהיר של מדינת ישראל".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי, שהוביל את התכנית להקמת המרכז יחד עם רכזת המצוינות העירונית, מיכל דדון: "שדרות יכולה להיות מובילה במדע וטכנולוגיה והיא תהיה כזאת ודברים כאלה לא קורים לבד, הם קורים עם שותפים נאמנים, כמו משרד המדע ומגבית קנדה ובגיבויים הגדול של השר אקוניס וראש העיר".

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.