כמה קשה לרזות !

כל מי שניסו אי פעם להוריד במשקל, יודעים כי מדובר במשימה לא פשוטה בכלל.

גם אם הופחתו כמה קילוגרמים, נראה שלשמור על המצב הזה, זו גם משימה כמעט בלתי אפשרית. יש לזה הרבה סיבות,  אבל בין השאר גם העובדה שאנו חיים בעידן טכנולוגי, בו  אנחנו במצב סטטי מול מחשבים, לטלפונים ולטלוויזיה, ולכן השמירה על גופנו הפכה למשימה קשה מתמיד.

הורדה במשקל דורשת התמדה רבה ומשמעת עצמית גבוהה מאוד. יש לעשות פעילות גופנית באופן קבוע ולשמור על תזונה נכונה עם תפריט מאוזן לטווח ארוך. זוהי משימה לא פשוטה, במיוחד כשמוסיפים למשוואה עבודה, ילדים, בני זוג וחברים – למי בכלל יש זמן לצאת לריצה ולדאוג לאכול לפי תפריט מסודר?

את המשימה הזו קשה לבצע לבד, ואנחנו שומעים כל הזמן על אנשים שמתחילים דיאטה או רוכשים מנוי יקר לחדר הכושר ומתייאשים ומפסיקים לאחר זמן קצר.

השאלה הנשאלת היא ,האם עלינו לעבור את התהליך לבד? האם אין לנו ברירה אלא להרגיש מתוסכלים ולהתייאש מהתהליך?

התשובה היא לא.

יש לכך פתרון, והוא גם די פשוט…

הרזייה בקבוצות באינטרנט

יש מחקרים המוכיחים חד משמעית, כי אנשים המשתתפים בקבוצות תמיכה להרזייה באינטרנט, מרזים מהר יותר ומשילים משקל רב יותר בהשוואה לאנשים שמתמודדים עם תהליך ההרזיה לבדם. הסיבות לכך ברורות. הרזייה בקבוצה נותנת לנו מוטיבציה ותמיכה, שעוזרים לנו לדהור לכיוון היעדים שקבענו לעצמנו, ולשמור על התוצאות לאורך זמן.

השותפות בתהליך וההבנה שיש אנשים שעוברים בדיוק את אותן החוויות שלנו, חלקן קשות ומתסכלות ודורשות כחות פיזיים ומנטליים, עוזרת לנו להתמיד בתהליך ההרזייה ולהשאיר אותנו ממוקדי מטרה ותכלית.

במחקר שנערך בו השתתפו 50,000 נשים נמצאו נתונים המאשרים כי ההרזיה בקבוצה היא קלה ויעילה יותר : קבוצה אחת קיבלה חומרים חינוכיים עם הנחיות ועצות מפורטות בנושא הורדת קלוריות דרך הפחתה בכמות צריכת השומנים, והעלאת כמות צריכת הפירות, הירקות והדגנים המלאים.

הקבוצה השנייה השתתפה ב – 18 מפגשים בהם המשתתפות קיבלו את אותן העצות אך הפעם, קיבלו בנוסף גם עידוד ותמיכה דרך קבוצת תמיכה אינטרנטית.

התוצאות  – הקבוצה שקיבלה עידוד ותמיכה דרך קבוצת התמיכה הורידה בשנה הראשונה לניסוי כ – 2.5 קילוגרמים יותר מהקבוצה הראשונה!

3 יתרונות לקבוצות הרזיה באינטרנט

  1. "כולנו באותה סירה" – כולנו מכירים את הסיטואציה המורכבת הזו, כשאנחנו עוברים תהליך או חוויה קשה או מאתגרת, יש לנו הרגשה שאנחנו היחידים שמרגישים את התסכול והקושי, הרגשה שאנחנו לבד "במערכה". ש משהו מנחם ומחזק באפשרות לדבר או להתייעץ עם אדם שעובר חוויה דומה או זהה.

כשאנחנו יכולים להיות בקשר רציף עם אנשים שעוברים את אותה החוויה דרך המחשב או הטלפון, היכולת לקבל מקבוצת  עצה או תמיכה כמעט בצורה נוחה וחסכונית בזמן, יכולה להיות לנו לעזר ולעשות את כל ההבדל.

  1. מחויבות ככלי להצלחה – אדם שהופך לחלק מקבוצת הרזיה באינטרנט, מרגיש במחויבות גדולה יותר לתהליך ההרזיה (כי יש אחריות הדדית) מאשר אם היה מנסה לרזות לבד. הוא יודע בוודאות כי אם "ירמה" בתפריט, או באימוני הכושר, הוא  יאכזב את עצמו, אבל גם את כל החברים שלו בקבוצת ההרזיה ברשת ולכן יחשוב פעמיים ואפילו יותר לפני שימעד.
  2. חסכון בזמן – יתרון גדול מאוד בהרזיה בקבוצה אינטרנטית הוא שלהיות חלק מהקבוצה, לא דורש מאתנו כלום, מלבד התאגדות ברשת. לא צריך לצאת מהבית, להיתקע בפקקים, לחפש חנייה ולדאוג לבייבי סיטר לילדים. אפשר להשתתף במפגשים בקלות ובנוחות, לנהל ממשק עם המדריך והמשתתפים האחרים הישר מהמחשב או מהטלפון הנייד וזהו- מרזים ביחד!

למתעניינים בקבוצות הרזייה >> הרשמו פה לקבוצת הרזייה

 

 

לכתבה הבאה:

צילום אווירי: עולם ומלואו של שירותים מקצועיים

צילום אווירי הוא לא רק תחביב שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר בקרב מטיסי רחפנים חובבניים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.