ישיבת המועצה הערב

"כל פעם שתושבים צריכים לקבל הנחה, זה לא חוקי"

הערב (ד') התקיימה ישיבת מליאה נוספת של העיריה בה אושרה בין היתר חברותה של יפה וודו בוועדה לבחירת רב העיר, במקומה של ציונה פרץ שהתפטרה. חברי האופוזיציה: "נלך לבית המשפט ונעתור לבג"צ"

עיריית שדרות התכנסה הערב לישיבת מליאה מן המניין כדי לדון בנושאים שונים כשבמרכזם בחירת חברה חדשה בוועדה לבחירת רב העיר במקומה של ציונה פרץ שהתפטרה. בתחילת הישיבה העלה חבר האופוזיציה אמיר פינטו הצעה שמבקשת לעזור לתושבים שהוצאו לחל"ת או פוטרו באמצעות מתן הנחות ועזרה אל מול וועדת ההנחות הקיימת בעירייה. לטענתו של פינטו, תושבים רבים שזקוקים לעזרה לא פונים לוועדה מתוך בושה ויש למצוא את הדרך לעזור להם.

לאחר מכן הציע חבר אופוזיציה נוסף, אביאל בן זיקרי, מתן הנחה של 70 אחוז או הענקת פטור לחולים מאומתים או לאנשים שנמצאו בבידוד, החל מחודש מרץ ועד לחלוף משבר הקורונה. עוד הציע, לתת הנחה נוספת בארנונה לתושבי העי שיוכיחו פגיעה גדולה בהכנסותיהם, החל מחודש יוני ועד סוף משבר הקורונה. "המחוקק קבע שאין לנו סמכות כעירייה להעניק הנחה כזאת, זה בלתי אפשרי מבחינה חוקית. אין אפשרות לתת הנחה כוללת, אבל כל תושב יודע שהוא יכול לפנות לעירייה ולוועדת ההנחות ולבקש הנחות ומחיקת חובות. יש כללים ברורים לפי תקנות המדינה", הגיב לו דוידי וביקש להוריד את ההצעה מסדר היום. בתגובה לדבריו הגיב חבר האופוזיציה יניב פרץ: "כל פעם שתושבים מבקשים הנחה, אתה טוען שזה לא חוקי. העירייה לא מיידעת תושבים על ההנחות המגיעות להם, אתה רוצה להקשות עליהם ולמרר להם את החיים", הטיח פרץ בדוידי.

בהמשך אישרו חברי המועצה למנהל אגף החינוך בעיר, גיל חדש, לעבוד בעבודה נוספת. "איך יכול להיות שאיש בתפקיד בכיר כל כך יכול להתרכז בעוד עבודה ולא לתת את כל כולו לילדינו", שאל בכעס בן זיקרי. "אני גאה בו", השיב לו דוידי. עוד אושר בישיבה מינויה של יפה וודו כחברה בוועדה לבחירת רב עיר חדש, במקומה של ציונה פרץ שהתפטרה. הדבר לא עבר בעין יפה אצל חברי האופוזיציה, שאמרו בתגובה למערכת "שדרונט": "אנחנו נגיע לבית משפט ונעתור לבג"צ".

לכתבה הבאה:

רחוב שלם בעיר הוצף במי ביוב, בעלי העסקים זועמים

מאתמול (ב') הוצף רחוב בן יהודה בעיר במי ביוב שלא איפשרו מעבר תרין של מכוניות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.