עמית בן יגאל ז"ל

חבר מועצת עיריית נתיבות במכתב חריף: "בטלו את אזרחות הכבוד למני מזוז"

סערת מני מזוז ושופטי בג"צ משיכה להכות גלים לאחר שאמש החליטו לבטל את הריסת ביתו של המחבל שזרק את האבן שהרגה את סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל.

אמש התקיים דיון בנושא הריסת ביתו של המחבל נזמי אבו בכר מכפר יעבד שהשליך את האבן שהרגה את סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל, בנה של תושבת שדרות לשעבר, בחודש מאי. הרכב השופטים הכריע ברוב של שתיים נגד אחד על ביטול הריסת ביתו של המחבל, החלטה שעוררה ביקורות קשות וזעם רב בציבור הישראלי. כאמור, ההחלטה לבטל את הריסת ביתו של המחבל התקבלה ברוב של שני שופטים  – מני מזוז וג'ורג' קרא, לעומת השופטת יעל וילנר שסברה כי יש להרוס את ביתו של המחבל אבו בכר.  משפחתו של עמית בן יגאל הביעה תסכול רב מההחלטה ואמרה: "עמית נהרג פעם שנייה, זאת החלטה בזויה". גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להחלטה ומסר כי "מדובר בהחלטה אומללה" ודרש לדון בה מחדש בהרכב מורחב.

מי שעוד לא הצליח לעבור בשתיקה על החלטת השופטים הוא חבר מוצעת עיריית נתיבות ישראל חניה ששיגר מכתב חמור לראש העיר יחיאל זוהר ומבקר העירייה ובו דרישה אחת – בטל במיידית את אזרחות הכבוד של השופט מני מזוז אותה קיבל מעיריית נתיבות. מזוז גדל בנתיבות ולפני מספר שנים הוחלט להעניק לו אזרחות מטעם העירייה על פעילותו הפוליטית, הציבורית והמשפטית. במכתב כתב חניה בין היתר: "מני מזוז הורס את כבודם של חיילי ואזרחי מדינת ישראל וכל זאת רק על מנת להצטדק בפני השמאל הרדיקלי במדינה. לא ייתכן שעיריית נתיבות החורטת על דגלה צביון של אהבת העם והמולדת, תתן רוח גבית לאדם המחליט החלטות נפשעות אלו כנגד העם היהודי".

עמית בן יגאל ז"ל. צילום מתוך הפייסבוק

זוהי אינה הפעם הראשונה בה דורש חניה לבטל את אזרחות הכבוד של מזוז, כאשר הפעם הקודמת הייתה בפברואר האחרון, בעקבות החלטתו של מזוז לאשר את התמודדותה לכנסת של ח"כ היבא יזבק, הידועה כתומכת טרור, לטענתו. בשיחה עם "שדרונט" מסר חניה: "אני מקווה שחברי העירייה יתפכחו ויבטלו לו את אזרחות הכבוד. זאת החלטה בזויה שלא משקפת את המחשבות של אזרחי ישראל ובטח לא את עיריית נתיבות שנחשבת ימנית. הוא נהיה חלק מהחונטה השמאלנית"

בהחלטתם לבטל את הריסת בית המחבל כתבו השופטים כי אשתו וילדיו של אבו בכר אינם אשמים ואין להשית עליהם עונש כגון הריסת ביתם: "לא מיוחסת על ידי המשיבים מעורבות כלשהיא במעשיו הנפשעים של אבי המשפחה – לא בסיוע, לא בידיעה על כוונתו לנקוט בפעולה, ואף לא תמיכה בדיעבד במעשיו. המפגע עצמו נלכד ועומד לדין, וצפוי לרצות עונשי מאסר ממושכים, אם יורשע. מכאן שהפגיעה בבית מהווה בראש ובראשונה פגיעה באשתו ובילדיו שנותרו להתגורר בבית, אשר הריסתו תותיר אותם חסרי קורת גג". לעומתם, השופטת וילנר שהייתה בדעת כתבה בהחלטתה: "מיעוט גלי הטרור הפוקדים את מדינת ישראל בשנים האחרונות מחייבים הרתעה יעילה מפני ביצועם של פיגועים נוספים בעתיד ולשם הרתעה כאמור, היא משום הכרח בל יגונה. וזאת חרף הקושי הטמון כמובן בפגיעה ברכושם של בני משפחה אשר לא היו מעורבים במעשיו הנפשעים של בן משפחתם-המפגע".

עמית בן יגאל ז"ל עם אביו ברוך. צילום מתוך הפייסבוק

גם במערכת הפוליטית לא נשארו אדישים להחלטת שופטי בג"צ. ח"כ בצלאל סמוטריץ' כתב בדף הפייסבוק שלו: "לממשלה הזו אין זכות קיום ולו רק בגלל "חומת ההגנה" שהיא מעניקה למערכת המשפט המסואבת והמנותקת שגנבה את המדינה מאזרחיה ומפנה עורף פעם אחר פעם להם, לשכל הישר, ולמוסר היהודי והאנושי הבסיסי". גם ח"כ נפתלי בנט לא חסך בביקורת וכתב: "החלטת שופטי בג״צ למניעת הריסת בית הרוצח של הלוחם עמית בן יגאל ז״ל דוקרת את העין ואת הלב, צריך להחזיר לעם ישראל את הכבוד"

בתוך כך,היום צפויה להיות הפגנה בשעה 20:00 בערב בצומת שדרות במחאה על החלטת בג"צ ובתקווה לשינוייה.

 

 

 

 

לכתבה הבאה:

שעתיים לתוך הסגר: הנחיות לא ברורות ובלבול עצום

בזמן שבממשלה ממשיכים לריב על הגבלות נוספות, בשעה 14:00 החל הסגר הכללי ברחבי המדינה שיימשך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.