יום שישי , 29 מאי 2020

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר אלון דוידי לקראת חג הפסח. בכנס שיבחו הנוכחים את הנהגת העיר על אוזן קשבת במהלך כל השנה לצרכי בית הכנסת וסביבתו.

בעיצומן של ההכנות לקראת חג הפסח, התקיים השבוע, באולם בית כנסת 'השלום', הטקס המסורתי להרמת כוסית לכבוד חג הפסח עם רבני וגבאי בתי הכנסת בעיר, במעמד ראש העיר, אלון דוידי, סגן ראש העיר, אלעד קלימי, הממונה על המועצה הדתית, משה זריהן, וממונה מסורת ישראל, דורון טקטוק.

השנה, לראשונה, התקיים הכנס באחד מבתי הכנסת, וזאת מתוך הצורך לערוך היכרות אמיתית 'בשטח' בין גבאי ורבני בתי הכנסת בעיר, לראות מקרוב את הצרכים הקהילתיים והאתגרים החברתיים של כל רב וגבאי בבית כנסת כזה או אחר. הראשון שהציע לארח את הכנס הוא בית הכנסת 'השלום' בשכונת נאות אשכול.

בכנס, דנו גם בסוגיות ונושאים שהעלו הרבנים והגבאים לצורך שיתופי פעולה וקידום נושאים רבים בעיר, וכן דיברו על האחדות בעיר ובכלל בעם ישראל בדומה ל-4 הבנים בליל הסדר שכולם יושבים לשולחן סדר אחד לא משנה דעותיהם ומנהגיהם.

ראש העיר, אלון דוידי, ציין: "האירוע המרגש הזה מידי שנה מדגיש את האחווה והרעות השוררת בין שליחי הציבור בעיר ואת המאחד בין בתי הכנסת בעיר, רבות בזכות פרויקט 'קהילות' המעצים את בתי הכנסת כמקור לדבר תורה ופעילות תורנית קהילתית מגבשת, היוצרת קהילה למופת". בנוסף, שיבח דוידי את עבודת האגף לתרבות יהודית והממונה עליו, אלעד קלימי ופרויקט קהילות ואת המחלקה למסורת ישראל והממונה, חבר המועצה דורון טקטוק, על שיתופי הפעולה ופעילותם הברוכה והמסורה למען קהילות בתי הכנסת בעיר ותושבי השכונה שמסביבן.

סגן ראש העיר, אלעד קלימי, דיבר על העצמת ה'קהילתיות' בבית הכנסת: "מרגש ומשמח כאחד לפגוש אתכם יחד. התודה היא לכם, על העשייה ועל פעילותכם שנעשית לשם שמים. אני שמח שאתם משתפים פעולה עם פרויקט קהילות ו'מוציאים את בית הכנסת החוצה' לשכונה. לא בכדי, שמנו דגש בשנים האחרונות על קיום אירועים משולבים לתושבי השכונה סביב בית הכנסת. אתם, כבוד הרבנים והגבאים בידיכם הכלים ליצור קהילה מגובשת ומאוחדת שתהיה חזקה יותר מבחינה חברתית וקהילתית ותהווה מוקד משיכה לקהלים מגוונים סביב בית הכנסת".

הממונה על המועצה הדתית, משה זריהן, הודה לראש העיר ולהנהגת העיר על שיתוף הפעולה בין המועצה הדתית לעיריית שדרות ובירך על ההשקעה האדירה של העירייה בתחומי הדת ושיפור השירות לתושבי העיר.

בסיום האירוע הוענק לכל אחד מהנוכחים כשי לחג ערכת הבדלה ושלישיית מצות שמורות לליל הסדר.

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.