דוידי ובן זיקרי בימים יפים יותר

הקרב על הקרדיט: האם העסקים ייהנו מההנחה בארנונה?

ראש העיר דוידי העלה השבוע פוסט בפייסבוק המבשר על סיוע בארנונה לעסקים עקב המצב אך הדיווח כי זה קרה בעקבות פנייתו הרתיח את חבר המועצה מטעם האופוזיציה אביאל בן זיקרי שהאשים בתקיפות: "הוא משקר לציבור". עיריית שדרות: "בן זיקרי טועה ומטעה את הציבור"

עסקים רבים ברחבי הארץ ובשדרות בפרט נפגעו בתקופת הקורונה בצורה אנושה. ביום שלישי השבוע העלה אלון דוידי פוסט בפייסבוק בו הוא מבשר על סיוע בתשלומי ארנונה בגובה של עד 95 אחוז לעסקים הזכאים בעיר שדרות.


"כחלק מהמשבר הכלכלי הנובע מהקורונה, פניתי לשר הפנים, אריה דרעי, בבקשה לאפשר סיוע מירבי לבעלי העסקים בעיר. לאחרונה התבשרנו כי השר הנחה לאפשר הנחה בארנונה לעסקים במדינה, גם בשנת 2021 ועל כך אני מודה לו, על ההיענות והנכונות לעזור .הנחתי את גזברות העירייה לסייע ולהעניק שיתוף פעולה מלא גם בעניין זה, עד למיצוי כל הזכויות וההטבות לבעלי העסקים בעיר. ההטבה תינתן על חודשים יוני 2020 ועד ליוני 2021, כאשר בשבועות הקרובים תיפתח ההרשמה והגשת הבקשה תתבצע באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים",כתב דוידי בפוסט.


על פניו, נראה כי יוזמת העיריה מבורכת מאין כמוה לאור התקופה הקשה הפוקדת את העסקים המקומיים, אך מסתבר שלא כולם התלהבו יתר על המידה מההנחה המסתמנת. אחד מהם הוא חבר המועצה מטעם האופוזיציה אביאל בן זיקרי, שלא התרשם מהיוזמה של העירייה ותקף את ראש העיר במילים קשות בפוסט משלו בפייסבוק. "דוידי ממשיך לשקר לציבור!!! פתח בן זיקרי את הפוסט החריף. "אתמול (נכון למועד כתיבת שורות אלו) ראש העיר דוידי יצא בפוסט שבו הוא מתהדר כי פנה לשר הפנים אריה דרעי "בבקשה לסיוע מרבי לבעלי עסקים בעיר ולאחרונה התבשרנו כי השר הנחה לאפשר הנחה בארנונה לעסקים במדינה האמנם?!"


יש לציין כי בן זיקרי ידוע כמתנגד גדול של ראש העיר וזאת אינה הפעם הראשונה בה הוא משתלח בראש העיר בנושא הארנונה בעיר. בפעם הקודמת תקף אביאל בן זיקרי את דוידי על רקע ביטול ההנחה בארנונה לתושבים שניתנה על ידי הממשלה ובוטלה על ידי העירייה. לטענתו של בן זיקרי, הוגשו כמה הצעות לסדר על ידיו בישיבות המליאה של העירייה בנושא הנחות הארנונה לתושבי העיר, אך בעזרת חברי הקואליציה בעירייה, דוידי הסיר את ההצעות מסדר היום ולכן לטענתו הנחת הארנונה לתושבים אינה בראש סדר העדיפויות של ראש העיר אלון דוידי כפי שהוא מנסה להראות כלפי חוץ. כעת נראה שנושא הארנונה שוב עולה לסדר היום בעיר בעקבות ההנחה המסתמנת ומבחינת בן זיקרי דוידי אינו דובר אמת ו"יש להעמיד דברים על דיוקם" כלשונו בפוסט.


"השר אריה דרעי הנחה להעניק הנחה כלל ארצית בארנונה ואל תייחס את מהלך זה לפנייה שלך" פתח בן זיקרי את טיעוניו נגד המהלך של דוידי בתמיכת שר הפנים אריה דרעי. "ההנחה עליה כאמור מדבר שר הפנים הינה הנחה כלל ארצית ולא נולדה משום פנייה שלך וחמור מכך אינה מתאימה כלל לבעלי העסקים בשדרות. התהדרת בפנייה לשר הפנים שכאמור ספק אם נעשתה אני תוהה שהרי אם כבר פנית לשר הפנים, מדוע לא ביקשת ממנו ליצר תכנית הנחה בארנונה לעסקים שתתאים להכנסותיהם ולמחזורים של העסקים בשדרות?!בטוחני שגם מעט העסקים שיעמדו בקריטריונים הדרקונים של תכנית שר הפנים יתקלו בבירוקרטיה מעייפת שתסחוט את טיפת האוויר שעוד נותרה להם ובסוף הדרך גם יגלו שאינם עומדים בקריטריונים", והוסיף "אני דורש ממך להגיש למשרד הפנים ולשר הפנים בקשה להפחתה חריגה בארנונה כמו שעשו ראשי ערים במקומות רבים בארץ על מנת שתתאים לכלל התושבים בשדרות", סיים בן זיקרי את הפוסט.

למרות דבריו של בן זיקרי והתמיכה לה הוא זכה בפוסט אותו כתב, נראה שבעיריית שדרות לא התרגשו מההתקפה על ראש העיר ומסרו בתגובה: "צר לנו שחבר המועצה אביאל בן זיקרי טועה ומטעה בדבריו את התושבים. ראשית, ראש העיר, אלון דוידי, מקיים שיח רציף עם שר הפנים, אריה דרעי, בנושא ההנחות בארנונה ומעלה את הצורך לסייע לבעלי העסקים. ראש העיר שמח ומודה לשר שהוא קשוב ומסייע. כנראה שאביאל לא הבין כראוי את ההחלטה שניתנה, אז נסביר אותה. העסקים הזכאים להנחה הם: כל עסק, גדול כקטן, שמרוויח מ-0 שקלים לשנה עד 200 מיליון ₪ לשנה ויש לו ירידה של 60% לפחות במחזור העסקאות שלו ביחס לאותה תקופה אשתקד; עסקים שמחזור העסקאות השנתי שלהם נע בין 200 מיליון ₪ ל-400 מיליון ₪ לשנה וחלה ירידה של 80% לפחות במחזור העסקאות שלהם ביחס לאותה תקופה אשתקד. בנוסף, עסקים שהחלו את פעילותם לראשונה בתקופה שבין 1/1/20 עד 29/2/20 – אם יימצאו כזכאים למענק סיוע מהממשלה. עסקים שכבר שילמו את הארנונה בעבור יוני 2020 – ספטמבר 2020 כולל, יקבלו החזר בקיזוז חובות ארנונה המגיעים לעירייה, ככל שיש.הקו המנחה שלנו הוא לעזור לכל מי שנפגע. עיריית שדרות בראש החנית בהיבט של תמיכה בעסקים, עם הנחה בארנונה של 39%, מבצע "משלוחים בשקל", מבצע "שדרותים קונים בשדרות" ועוד. ראש העיר הנחה את הגזברות לפעול יחד עם מעוף לסיוע לעסקים בכל ההיבטים וכך יקרה".

לכתבה הבאה:

עצוב: יהודה בארקן נפטר מקורונה

השחקן האגדי שביים, הפיק כתב ושיחק במיטב הסרטים שכולנו גדלנו עליהם, נפטר אמש (ו') מנגיף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.