שבת , 4 יולי 2020

איזה ריצוף מומלץ לבית?

אחת ההחלטות החשובות בעת עיצוב בית היא על סוג הריצוף הנדרש בו. החשיבות הרבה היא בגלל הנוכחות הרבה שיש לו ובגלל שהוא דומיננטי ויכול להקרין על כל העיצוב. כשנכנסים לבית נחשפים אליו כבר ממבט ראשון והרושם שהוא עושה נותר על המבקרים. יש הבוחרים ריצוף אחיד לכל החללים הציבוריים הרשמיים כלומר: הסלון, פינת האוכל והמטבח. יש שעושים הפרדה בין אזור לאזור ויש המחפשים ומוצאים אחר שונה לחדרים האישיים, למקלחות ואמבטיות, לאזורי השירות והמחסנים וכיוצא בזה. כאשר רוצים קו עיצוב אחד לכל החללים בבית אזי בוחרים אחיד או כזה המשלים זה את זה. אז נשאלת השאלה איזה ריצוף מומלץ לבית?

מבחינים במספר סוגים: גרניט פורצלן בגוונים שונים המאפשרים עיצובים מגוונים.  קרמיקה בצבעים וגימורים שונים,  דמוי פרקט המספק תחושת עץ, חיפוי טראצו מגוון, מצויר ומעוצב וכן הלאה. כל חיפוי יתאים לאזורים אחרים. גרניט פורצלן לסלון ולאזורים ציבוריים אחרים. ניתן לבחור ממנו בגדלים ובמידות שונות. לחדר גדול וקר יתאימו מידות קטנות, יחסית, בצבעים כהים והם יספקו חום וחמימות נדרשים. בחדרים קטנים יש צורך להגדיל את תחושת המרחב וכאן יתאימו, דווקא, חיפוי בהיר במידות גדולות. חיפוי פרקט מתאים מאוד לבתים כפריים ולאנשים אשר רוצים תחושות טבע. קרמיקה טובה מאוד לחדרי שירותים, אמבטיה ולמטבחים. חיפוי מצויר מוסיף עניין וייחוד ומתאים לאנשים החושבים יותר יצירתי.

כמובן שכל אלו הן המלצות בלבד וכל אחד יכול לבחור את המתאים לצרכיו על פי טעמו האישי, מיקום הבית, עיצובו, וכמובן, יכולותיו הכספיות. חיפוי נוסף הוא חיפוי לקירות ובמידה רבה משלים אותו. כאן ניתן למצוא חיפויים מסוגים נוספים כמו פסיפסים, קרמיקה, גרניט פורצלן ועוד. בבתים פרטיים, דו משפחתיים ואחרים בהם יש גינה צמודה יש צורך לבחור חיפוי חיצוני לרצפות ולקירות המשתלב  עם גינה ירוקה ועוד. כאן ניתן להוסיף חיפוי מאבן טבעית, שיש, בריקים ועוד. גם כאן ניתן למצוא אותם בשלל צבעים בהתאמה לצבעי הקירות החיצוניים של הבית, לריצוף הפנימי ובהתאם לשיקולים אחרים. ריצוף חיצוני יהיה לרוב מחוספס כדי למנוע החלקה בעת שהוא רטוב.

יש חשיבות רבה למראה שלו ולתחושה שהוא מקרין. אבל קיימים שיקולים נוספים לבחירתו. ובהם חוזקו ועמידותו לאורך זמן, לחיבורים שבין האריחים, לצורתם, לצבעם ועוד. יש אריחים מרובעים ומלבניים ולאופן הדבקתם יש לעיתים, משמעות רבה במראה הסופי. ניתן לבחור אריחים חלקים או מחוספסים ויש לכך משמעות מבחינת הניקוי והתחזוקה. את החלקים קל לנקות ואילו את המחוספסים קשה יותר בגלל שהלכלוך נתפס בתוך החריצים. במקרים כאלו, יש צורך בניקיון תקופתי באמצעות מכשור חשמלי המסוגל לקרצף את הרצפה והדבר מייקר את התחזוקה.  לאור כל האלמנטים האלו, מתלבטים רבים לגבי השאלה איזה ריצוף מומלץ לבית? ייעוץ ניתן לקבל אצל משווקים בעלי מוניטין המחזיקים ברשותם מבחר מגוון.

תוכן שיווקי

לכתבה הבאה:

מה לעשות במקרה של תאונה ללא ביטוח

בישראל כיום כל נהג ונהגת העולים על הכביש בביטוח חובה, כשמו כן הוא חובה. לא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.