יום ד' | 21.7.21 | 09:56

24 מאומתים לנגיף הקורונה בשדרות

מנתונים שהגיעו הבוקר (ד') עולה כי זן הדלתא שמתפשט במהירות בישראל גורם לעלייה גם בשדרות שמוגדרת עדיין ירוקה אך מתקרבת לצבע הצהוב. 

בעיריית שדרות עוקבים הבוקר בדאגה רבה אחר הנתונים של תוצאות הבדיקות לנגיף הקורונה. אחרי מספר חודשים של שקט, העלייה הנוכחית והמתונה בייחוד בכל הנוגע לחולים קשים מגיעה גם לעיר שמאז חודש אפריל הפסיקה לספור מאומתים אלא שלאחרונה מתברר שנרשמה עלייה גם בשדרות.

"אנחנו חייבים לצאת מהשאננות ולחזור להקפיד הקפדה יתרה על מנת שהמצב שלנו בעיר לא יחמיר" אומרים בעיריית שדרות נוכח הנתונים שמהם עולה כי ישנם 24 תושבים מאומתים, 23 מהם בביתם, תושב אחד מאושפז בבית חולים.  בעירייה מציינים כי רק הבוקר (יום ד') קיבלו עדכון על 9 מאומתים חדשים.

 אחוז מתחסנים נמוך בקרב גילאי 12-15

בשלב הזה יש לומר תחלואת הקורונה לא דומה כלל למה שהייתה בסגר השני והשלישי בכל הקשור לחומרתה אבל בהחלט אי אפשר להישאר אדישים משום שעלייה במספר המאומתים יכולה להוביל לתחלואה קשה ויתרה מכך משפיעה על דירוג העיר בתוכנית הרמזור שעדיין פעילה.  נכון לעכשיו, העיר שדרות עדיין מוגדרת ירוקה אבל מתקרבת לצבע הצהוב ובעירייה מעוניינים כבר עתה לעורר מודעות כדי לנסוע לגדוע את המשך ההדבקה.

כך או כך, בעיריית שדרות אומרים שכחלק מהמאמצים למנוע את המשך העלייה הם מעודדים  הסברה להקפיד על הכללים, במיוחד על התו השמח שיוצא לדרך החל מהיום. כמו כן, הם יוצאים בקריאה  לעודד את המשך החיסון בקרב גילאי 12-15. לעת עתה אחוז המתחסנים בגילאים אלו נמוך מאוד, רק כ-19%.

About אורי גבאי

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.