יום שלישי , 11 אוגוסט 2020
שחקני מכבי ציון שדרות במשחק האחרון בשיכון המזרח. העונה הגיעה לסיומה בגלל הקורונה.

תם ולא הושלם: שדרות נשארת בליגה ב', אופקים-מרחבים העפילה לליגה ב'

בעקבות החלטת ההתאחדות לסיים את העונה בליגות הנמוכות, מכבי ציון שדרות תמשיך עונה נוספת בליגה ב' דרום ב' לאחר שהפליאוף העליון בוטל. בעונה הבאה הליגה תוגדל ל-18 קבוצות. 

מי שעוד קיווה כי ליגות ב' ו-ג' יגיעו לסיומם על כר הדשא בצל משבר וירוס הקורונה היא נגוזה היום בהחלטה מוקדמת של ההתאחדות לכדורגל לסיים את העונה היכן שהיא הסתיימה ב-13.3. המשמעות: הקבוצות שדורגו במקום הראשון העפילו ליגה. בניגוד לצמרת, בתחתית הליגה משום מה התקבלה החלטה שערורייתית להשאיר את הקבוצות שמדורגות במקומות האחרונים ובכך לתת להם פרס על חשבון קבוצות שהשקיעו בהתמודדות על כרטיס העליה.

כאמור, בצהריים קיימה ההתאחדות לכדורגל הצבעה לאשר את התוכנית שגובשה בימים האחרונים ולא להמתין להתפתחויות אחר חג פסח זאת לאחר שהובהר להם ממשרד הבריאות כי סיכויים קלושים לחזור לשחק כדורגל עד יוני. עוד טרם אושרה ההחלטה היה ברור כי כל החלטה שתתקבל לא תהיה ספורטיבית ועשויה לעשות עוול גדול לקבוצות שיש להם עדיין סיכוי גדול לעלות ליגה.

על-פי ההחלטה שאושרה, בליגה ב' דרום ב' המוליכה מ.ס דימונה תעלה לליגה א'. יש לציין כי דימונה הובילה את הליגה בפער 6 נקודות על פני כסייפה כשעוד אמור היה להתקיים משחק ביניהם. נדמה כי במקרה הזה נעשה צדק ודימונה הראויה ביותר לעלות ליגה העונה. באשר לנציגתנו מכבי ציון שדרות שדורגה במקום הרביעי עד הפסקת הליגה ונאבקה על מקום בפליאוף העליון כדי לנסות ולהיאבק על הכרטיס השני לליגה א' היא תישאר עונה נוספת בליגה ב' דרום ב', כך גם לגבי נציגתנו הנוספת מכבי עירוני נתיבות שנאבקה בתחתית אך נדמה כי אם הליגה הייתה נמשכת ללא ספק היא הייתה מבטיחה את ההישארות בליגה ללא משחקי פליאוף תחתון.

 טבלת ליגה ב' דרום ב' שהופסקה חמישה מחזורים לסיום

חגיגות עליה בהפועל אופקים-מרחבים

מי שיכולה הייתה להיות מאושרת מאוד מההחלטה של ההתאחדות לכדורגל לסיים את העונה היא ללא ספק הפועל אופקים-מרחבים. הקבוצה המאוחדת שחזרה לפעילות לפני כשנתיים התבשרה כי על אף העובדה שדורגת במקום השני בפער נקודה מהמוליכה מ.כ ערד היא גם תעפיל לליגה ב' דרום ב'.

כידוע, על פי המתווה של ההתאחדות לכדורגל המקומות הראשונים עולים ליגה אולם מאחר וב-4 ליגות ב' (דרום א' ו-ב' וצפון א' ו-ב') נותרו 15 קבוצות וליגה ב' תוגדל בעונה הבאה ל-18 קבוצות הרי שיש 3 מקומות פנויים- 2 מקומות לעולות מ-2 מחוזות של ליגה ג' (מרכז ודרום), מקום נוסף לסגנית עם אחוזי ההצלחה הטובים יותר. לסיכום: מליגה ג' מרכז עולה בית"ר אשדוד, מליגה ג' דרום עולה מ.כ ערד ואילו על הכרטיס השלישי נאבקו למעשה מ.כ ירושלים והפועל אופקים-מרחבים שדורגו במקום השני – כל אחת במחוז שלה. מאחר ולאופקים יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר היא זו שתעפיל לליגה ב' דרום ב'.

 הפועל אופקים-מרחבים, בעונה הבאה בליגה ב' דרום ב'.

נציין כי נרשמה היסטוריה קטנה באזור שלנו, הנגב המערבי: הערים השכנות שדרות, נתיבות ואופקים ישחקו לראשונה באותה ליגה בעונת 20-21 שבו כאמור ישחקו 18 קבוצות! אגב מי שנהנתה מן ההפקר היא הפועל גדרה שכבר השלימה את הירידה שלה לליגה ג' אחרי עונה אחת שבה השיגה 5 נקודות בלבד!  אבל היא כאמור נשארת בליגה. מי שעוד נהנתה מההחלטה היא המדורגת אחרונה בליגה א' דרום מכבי קרית גת זו שהייתה אמורה להתפרק בתחילת העונה אחרי שלא נרשמה בזמן ובמקומה הייתה צריכה לעלות מכבי ציון שדרות. קרית גת כבר הייתה בדרך הבטוחה לליגה ב' ואולי להתפרק סופית אבל מנפלאות ההתאחדות לכדורגל כבר אמרנו? אם כבר לגבש החלטה לעלות את הראשונה אז היה צריך להוריד ליגה את האחרונה ולא לתת לה פרס על חשבון קבוצות שהשקיעו להעפיל לליגה א' כמו עירוני כסייפה שסיימה במקום השני וכעת כנראה תקופח. כך או כך, עונת 2019-20 תיזכר תמיד כעונת "הקורונה" שהתחילה ואף פעם לא הסתיימה, לפחות על כר הדשא.

 טבלה ליגה ג דרום סופית

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון: "עם פרוץ משבר הקורונה בעולם ובישראל, היה ברור כי השפעתו על הספורט בכלל והכדורגל בפרט תהיה חסרת תקדים בכל היבט. בחודש האחרון פעל צוות חשיבה שכלל את כל בעלי התפקיד הרלוונטיים בהנהלה ובארגון, וככל שהלך וחלף הזמן והמצב לא השתנה, כך שניתן יהיה לדבר על חזרה לפעילות של אימונים ו/או משחקים, לא נותרה בידי ברירה אלא להעלות בפני הנהלת ההתאחדות, כפי שהתחייבתי, בכינוס מיוחד באמצעות שיחת וידאו, את ההצעה לסיום עונת 2019/20.

השאיפה שלנו היתה ונותרה לעשות הכל כדי שהעונה הנוכחית תסתיים על כר הדשא, אלא שהשיחות הרבות שקיימנו עם ראשי משרד הבריאות, ראשי רשויות אחרות וכמובן נציגים רבים של הקבוצות המסונפות להתאחדות, חייבו קבלת החלטה בשלב הזה במטרה לייצר ודאות עכשווית והפניית המשאבי להתמודדות לקראת העונה הבאה. בחנו 3 חלופות: סיום העונה והקפאת העולות והיורדות, שפירושה פגיעה ספורטיבית אנושה; איחוד שתי עונות, זאת הנוכחית והבאה, דבר שנעשה רק פעם אחת ב-50 השנים הבאות, ויוליד בעיה קשה לנוכח חוסר הוודאות לגבי הקבוצות שירשמו לעונה הבאה, הסגלים השונים ועוד; והחלופה עליה הוחלט היום, שהיא הריאלית מכולן, ההוגנת והמידתית ביותר. ברור כי כל חלופה אינה מושלמת. הבאנו בחשבון מכלול רחב של שיקולים, בראש ובראשונה את השמירה על בריאות כלל העוסקים בענף, מזעור נזקים ספורטיביים וכלכליים, המידע שניתן לנו על ידי גורמים מוסמכים כי הספורט הקבוצתי יהיה בין האחרונים לחזור לשגרה (במקרה האוA4טימי מדובר על חודש יוני), הצורך של המועדונים בוודאות וביציבות בעת הזאת והתרומה של קבלת החלטה מוקדמת להיערכות מוצלחת לקראת העונה הבאה.

לכתבה הבאה:

בשורה לעיר שדרות לקראת פתיחת שנת הלימודים

לקראת פתיחת שנת הלימודים וההיערכות ללמידה מרחוק: קבוצת פרטנר מחברת את העיר שדרות לתשתית הסיבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.