יום חמישי , 28 מאי 2020

שר הכלכלה בביקור בשדרות: "אפעל להבאת תעשיית עילית לעיר"

שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ אלי כהן, הגיע היום לסיור בשדרות, כאורחו של ראש העיר, אלון דוידי. במהלך הביקור, נענה השר לבקשתו של דוידי לסייע לעיר בהבאת תעשיית עילית. "שדרות נמצאת בתנופת בניה ופיתוח ואנחנו רוצים למשוך לכאן אוכלוסייה טובה וחזקה", אמר השר כהן. ראש העיר: "אנחנו חייבים מקומות תעסוקה לאלפי הדיירים החדשים בעיר בשנים הקרובות".

שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ אלי כהן, ביקר היום בשדרות כדי לעמוד מקרוב על תנופת הבנייה והפיתוח ומהצד השני לתת פיתרונות לנושאים שונים בתחום משרדו.

השר התחיל את הביקור במרכז "מעוף לעסקים", שנחנך לאחרונה בשיתוף משרד הכלכלה והתעשייה, הרשות לעסקים קטנים ובינוניים, עיריית שדרות והמועצות האזוריות בעוטף עזה. בביקור נכחו מנכ"ל העירייה, טל טורן, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנג, וצוות המשרד, מנהל מנהלת אזור התעשייה, שמעון אדרי וחבר המועצה אלעד קלימי. השר כהן שמע ממנהלת המרכז, שרית מנשקו, על השירותים הרבים שניתנים ב"מעוף", בהם קורסים והכשרות לבעלי עסקים, סיוע ברעיונות להגדלת הרווחיות וההכנסות ועוד. השר וראש העיר התרשמו מהמרכז ושוחחו במקום עם מספר בעלי עסקים שפתחו את משרדיהם במרכז. "נמצא כאן דני דהן מ'סופר דהן', שאני משוכנע שמגיע לכאן לא מעט ומרגיש כאן כמו בבית וזאת המטרה שלנו", אמר דוידי.

לאחר מכן המשיכו השר וראש העיר למפעל "אמדוקס ישראל" באזור התעשייה, שם פגשו את אייל פיש, מנהל סניף "אמדוקס ישראל", שהסביר להם על החשיבות של "אמדוקס ישראל" בהקמת המפעל דווקא בשדרות והעסקתם של מאות עובדים במקום מתוך ההיבט של ציונות.

בביקור במפעל המזרנים והמיטות "הולנדיה", גם כן באזור התעשייה, שמע הצוות ממנכ"ל המפעל, אבי ברססט, על ההיסטוריה של הקמת המפעל שהחל במסגרייה על שולחנו של מייסד ונשיא החברה, יצחק ברססט. "18 שנה שאנחנו מחוברים בנימי נפשנו לשדרות, מחוברים אבסולוטית", אמר אבי ברססט. "אנחנו עמלים על בניית מבנה חדש כדי להרחיב את קו הייצור ולקלוט עובדים חדשים. במקביל, אנחנו מאמצים את עמותת 'אנוש' ואת הכל עושים יחד איתם, כתף אל כתף".

השר כהן קיבל ממנכ"ל המפעל ספר שהוא עצמו כתב בשם "לילה במתנה" עם עצות לשינה טובה.

בפגישת עבודה בעירייה, הציג ראש העיר דוידי לשר כהן את בניית השכונות בעיר לצד מערכת החינוך הטובה וכן את השכונות העתידיות להיבנות ואיתן שיווקן של אלפי יחידות הדיור. "אלי הוא ידיד של שדרות ומכיר את הנעשה פה", פתח דוידי את הישיבה". השר כהן אמר: "אני שמח מאוד להיות כאן. ראינו פעילות מסורתית של הולנדיה לצד חברת הייטק כמו אמדוקס ומרכז מעוף. שדרות נמצאת בתנופת בניה ופיתוח. אנחנו רוצים למשוך לכאן אוכלוסייה טובה וחזקה. אנחנו צריכים לסייע בתחום התעסוקה ולדאוג שתהיה תעסוקה איכותית וראויה".

במהלך הפגישה העלה דוידי מספר בעיות איתן מתמודדת העיר, כמו מחסור במקומות תעסוקה ומיעוט של חברות תעשיית עילית שיעבדו בעיר. השר כהן הנחה את אנשי משרדו להקים צוות שיכלול את מנכ"ל המשרד, עמית לנג, נציג מרשות ההשקעות ונציג מרשות החדשנות והוא יגבש החלטת ממשלה להבאת תעשיית עילית לשדרות. עוד הנחה השר שנציגי העירייה יהיו מעורבים ויגיעו לאחת הפגישות. בסיכומה של עבודת הצוות יוגשו ההמלצות לשר ולראש העיר.

 

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.